Skocz do zawartości

WALENTYNKI | KOD: 1402


ShiningCar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziś o północy aktywny zostanie kod rabatowy AMOR, który pozwoli Wam zrobić zakupy z 12% rabatem na większość asortymentu.

Dodatkowo każde zamówienie powyżej 400zł otrzyma gratisowo czerwoną jak strzała Amora szczotkę do czyszczenia felg D-Wash iWheels Brush :wub:

Ważność kuponu rabatowego 13-14.02.2018r.

 Zapraszamy!;)

8ad40294e86b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie wyrazić swoją opinie na temat obsługi w sklepie ShiningCar.

Zakupiłem kilka kosmetyków 28 lutego.
Kontakt poprzez fb (meila również), dogadanie szczegółów na temat uzyskanego rabatu, prośba o wysyłkę zaraz po weekendzie jak miną ekstremalne mrozy. Zamówienie opłacone. Wszystko ok.

Minął weekend.
Minął poniedziałek.
Wtorek godzina południowa pisze meila z prośbą o dzisiejszą wysyłkę paczkomatem zgodnie z ustaleniami ->  Zero odpowiedzi.
Środa, z samego rana piszę wiadomość poprzez fb, iż wczoraj wysłałem meila i chciałbym się ponownie dowiedzieć czy przesyłka została wysłana -> Zero odpowiedzi.
W połowie dnia ponawiam pytanie. Wiadomości odczytane i co..? Zero odpowiedzi. Na fb oczywiście profil 'dostępny'.

Na meila w kooncu dostaje automatyczną wiadomość, że przesyłka została wysłana. Super! Wysłana tylko do kogo? Brak standardowego info @ ze strony paczkomatu o nadaniu przesyłki, brak jakiegokolwiek numeru.

Czwartek, pisze meila z rana z prośbą o podanie nr przesyłki skoro towar został wysłany -> Zero odpowiedzi.
Dzwonie po jakimś czasie. Krótka rozmowa, podaje nr zgłoszenia i dostaje odpowiedz, że za 10 min ktoś oddzwoni z wyjaśnieniem. Mija 4 h -> Zero odpowiedzi.  Oczywiście przesyłka domniemam dalej nie wysłana.
 

Zamawiałem już sporą ilość rzeczy od różnych sklepów detailingowych, partnerów z forum i jak do tej pory złego słowa nie moge powiedzieć. Kontakt, obsługa, wysyłka naprawdę super. 

Pierwsze zakupy w  ShiningCar i... i idealny przykład jak nie postępować z klientem.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nic dodać nic ująć [mention=1504]ShiningCar[/mention] sklep zamknięty, nie czynny? Podejrzewam że [mention=20306]Grzechu23[/mention] nie ma jakiegoś ciśnienia na pakę i jeśli macie jakiś problem, problemy zostawcie TYLKO albo aż Tylko małą informację lub krótkie zdanie lub po prostu powiedzieć wcześniej że nie jesteście wstanie podołać zleceniu i klient będzie wiedział na czym stoi. Brak słów.. Ale to tylko na waszą "korzyść" [mention=1504]ShiningCar[/mention] Zawsze kupowałem u [mention=1776]ANB Karol[/mention] Paki dopieszczone w najmniejszym calu, szybkość, sprawność.. Muszę szukać gdzie indziej? Nawet mi przez myśl nie przechodzi i to się chwali.. Osobiście nie lubię takich zachowań, gdzie wszystko jest dogadane, jest wpłata mijają terminy a klient musi szukać kontaktu na siłę bo ma wrażenie jakby nikogo po drugiej stronie nie było a wystarczy tylko kilka słów, poślizg może zdarzyć się każdemu z terminem, nie dopilnowaniem czegoś, tylko wspomnieć o tymi i dzisiaj tych postów by nie było a Gość wiedziałby na czym stoi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na wstępie dodam, że @Grzechu23 został przez nas przeproszony za opóźnienie w dostawie zamówienia (wysłana 7 marca) w którego komentarzu było napisane "Prośba o wysyłkę paczki 5/6 marca :)".

Paczkę, żeby została w miarę szybko dostarczona wysłaliśmy kurierem mimo, że była zaznaczona opcja dostawy "List polecony".

Mamy również nadzieję, że nadzwyczajny rabat z promocji "ICE AGE" częściowo zrekompensował sytuację.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że wszystko zakończyło się dobrze i tak jak pisałem wcześniej nie sądzę by tutaj było straszne ciśnienie o zamówienie i poślizg dosłownie kilka dni a o usiłowanie kontaktu i brak informacji o zleceniu..

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze dodać małe sprostowanie.
Wczoraj wróciłem do domu i paczka już na mnie czekała.
@ShiningCar nadał przesyłkę kurierem w środę zgodnie z wysłaną wiadomością automatyczną o której pisałem wcześniej  i dlatego nie było żadnego info @ z paczkomatów o jakimkolwiek nadaniu, przez co cały czas byłem pewny ze nadal paczka nie wyruszyła w drogę.
Wszystko ok.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1444a8f0789c.jpg

 

Majówke w ShiningCar czas zacząć :)

 

W dniach 01.05 - 06.05 obowiązuje specjalny rabat w wysokości -15% na cały asortyment!

Wystarczy wpisać kod rabatowy: MAJOWKA

*osoby przypisane do grupy rabatowej mają automatycznie przypisany promocyjny rabat

Serdecznie zapraszamy oraz życzymy wszystkim naszym klientom udanego odpoczynku!

Sklep stacjonarny w Krakowie w najblizszych dniach bedzie otwarty:

02.05 (środa) - 10.00 - 16.00
03.05 (czwartek) - zamknięty
04.05 (piątek) - 10.00 - 16.00
05.05 (sobota) - 10.00 - 14.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

> Black Week <  

Dokładamy coś od siebie!

Dodatkowo do każdego zakupionego zestawu z maszyną powyżej 1000zł dodajemy za symboliczną złotówkę torbę Flex'a o wartości 160zł.

Liczba toreb jest ograniczona (do 5 szt), więc kto pierwszy ten lepszy! 😉

Promocja trwa od 22-25.11.2018r !

15409aeba754.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HooHooHooo
Mamy dla Was niespodziankę!
Kod rabatowy : MIKOLAJ
Aktywny : 05.12.2018 godz. 22:00 do 06.12.2018 22:00.
Obejmuje : marki ze sklepu zaczynające się od początkowych liter słowa MIKOLAJ plus marki rozpoczynające się cyframi 1Z, 303, 3D Car Care, 4nano.
Rabat : 20% !!!

ee5a4b56b32c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na koniec roku Wystrzałowa promocja - tylko dla użytkowników forum Kosmetyka Aut!

Wpisując kod rabatowy : FORUM otrzymacie rabat 20% na cały asortyment sklepu!

Oferta jest ważna od teraz do końca jutrzejszego dnia tj. 01.01.2019r!

Przy okazji życzymy wszystkim miłośnikom detailingu Szczęśliwego Nowego Roku!

85f9cc5410cb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.