Skocz do zawartości

GYEON Q2 RIM


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

kruger, jak dla mnie to tak:

a) czy to przed woskiem czy powłoką trzeba odpowiednio koła przygotować = smoła, irony, glinka, odtłuszczanie itd. = czas.

b) ja raz tak przygotowałem koła i nałożyłem Soft99 Fusso, fakt kropling i oczyszczanie były bdb przez ok. 2-3 tyg, potem już było miejscami słabiej, miejscami lepiej i powiedzmy po ok. 1 miesiącu chcąc umyć już bezdotykowo było widać, że koło jest brudne, a mycie dotykowe szczeg. w środku felgi było coraz bardziej upierdliwe i musiałem się wspomóż środkami, czy chociaż by jak chciałem umyć zacisk. Jak jeszcze popsikałem oponę środkiem do opon to było tyle jeśli chodzi o wosk. I weź teraz znowu ściągaj koła -> pełny proces od A do Z i nakładaj wosk.

 

No a teraz powłoka ( akurat ta konkretna, moja pierwsza którą nałożyłem na felgi ).

Powłoka nałożona 2 miesiące temu -> z tygodniowego brudu ( co tyg myję auto i ew. w tygodniu podjadę na bezdotyk go opłukać / "umyć" ). po myciu bezdotykowym koło wygląda na w miarę czyste. Następnie i tak idzie woda + szampon i mycie od środka i z zewnątrz, następnie płukanie i felga jest jak po nałożeniu powłoki i pierwszym myciu. Auto nie myte 2 tyg ? Felgi już bardziej czarne niż srebrne ? Żaden problem woda + szampon i jest bdb. Opona brudna ? No to psik psik psik ( i tak staram się pryskać tylko po oponie ale wiadomo nie da się zrobić tak aby nic na felgę nie popryskało ) myje, opłukam i jest bdb.

 

Jak dla mnie łatwość mycia + oszczędność czasu znacząco na plus :-) a jak jeszcze taki stan utrzyma się u mnie z rok czasu :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to jeszcze dodam zdjęcia co by pokazać jak dla mnie przewagę powłoki ( nawet na świeżo nawoskowanych felgach nie miałem takiego efektu ), tzn koła nie myte 1 tyg, w tym czasie jazda raczej dynamiczna+, spoooro hamowań i to często z prędkości 2xx. Efektem czego... felgi były czarno/siwe i tak zdj przedstawiają: przed -> po(mycie tylko bezdotykowo myjką ciśnieniową). Potem i tak umyłem dotykowo wodą z szamponem aby z tych przysłowiowych 90% było 100% .. ale jaki efekt każdy widzi. Jak dla mnie bomba ;)

 

LpDWgWU.jpg?1

vmhikCd.jpg?1

VQMkrbo.jpg?1

VB7ejYX.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 13.04.2017 o 21:51, Piotrek napisał:

RIMa mam teraz w C2ce. Niedawno nałożony więc efekt nie mógł być inny. Aż chce się płukać felgi :mrgreen::song::good:

 

 

 

 

RIMa używam od kilku lat. Po zmianie sezonowej koła przechodzą cały proces przygotowujący je do nałożenia powłoki. Potem jedna warstwa powłoki i koła lądują na stojaku. Następnie jakiś tydzień przed zmianą sezonową następna warstwa powłoki i koła przez cały sezon super się domywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Odebrałem felgi po malowaniu proszkowym, wczoraj nakładałem RIMa na dwie felgi i czytając to co opisał autor na początku tematu to mi nie pasuje ?! Nie wiem czy coś źle zrobiłem, czy o co chodzi, ale moim zdaniem po naloźeniu lakier nie jest w ogóle śliski, wręcz "tępawy" , ilość preparatu jaką zużyłem na 19' felgi też odbiega od ilości zużytej przez autora na mniejsze koła :oprzed nałożeniem felgi wymyte dokładnie ipą.

 

WuI0M39.jpg

 

3O98DBR.jpg

 

A tutaj efekt po nałożeniu - faktycznie felgi zrobiły się takie szkliste :cool:

 

E67yA77.jpg

 

cTa3pFB.jpg

 

CigMry0.jpg

 

 

Mam jeszcze pytanko - czy jest sens nakładać jeszcze na tego Rima np Sonaxa Net Shield (bo taki akurat mam na stanie), czy jego aplikacja nie będzie miała zbytnio sensu ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.