Skocz do zawartości

Metro Vac Master Blaster


kaskra1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, może ktoś używa lub używał takiego gadżetu, może jakiejś tańszej alternatywy albo słabszego modelu. ..?

Czekam na wasze spostrzeżenia czy da się tym ogarnąć całe auto czy tylko nadaje się to do kół i detali.

 

Adam's Polishes Vol. 8 - Chapter 15 - Drying with…:

 

Metro Vac Master Blaster air dryer demonstration …:

 

PicsArt_1419853670598_zpscfb35593.jpg

 

Zapraszam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chciałem to kupić, ale z racji akcyz, ceł itp spraw, które przedrożyły sprawę odpuściłem blastera.

Kupiłem tańsze rozwiązanie, czyli Makitę UB 1103

Osobówka w 10 minut. SUV 15 minut. Lakier, szyby, wnęki, koła, opony wszystko suche i bezdotykowo.

Oczywiście lakier zabezpieczony znacznie ułatwia zrzut wody. W przypadku auta po korekcie zajmuje to kilka minut więcej.

 

Sądzę, że naprawdę warto zważywszy na cenę w porównaniu do Blastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem to kupić, ale z racji akcyz, ceł itp spraw, które przedrożyły sprawę odpuściłem blastera.

Kupiłem tańsze rozwiązanie, czyli Makitę UB 1103

Osobówka w 10 minut. SUV 15 minut. Lakier, szyby, wnęki, koła, opony wszystko suche i bezdotykowo.

Oczywiście lakier zabezpieczony znacznie ułatwia zrzut wody. W przypadku auta po korekcie zajmuje to kilka minut więcej.

 

Sądzę, że naprawdę warto zważywszy na cenę w porównaniu do Blastera.

 

No fakt dobrze to wygląda cenowo, tyle że master blaster ma tą przewagę ze filtruje powietrze więc nie wydmucha żadnego pyłu na lakier+ dodatkowo je ogrzewa co też pewnie ułatwia pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja kupilem http://www.znarzedziami.pl/produkt/1,7130,a.html

 

th_239263578_2014_12_1014.43.04_122_58lo.jpg

 

Jest ZAJEBISTY ! Starcza spokojnie na cale auto. Świetnie dmucha. Nie nagrywałem jeszcze filmików z testów ale to jeden z lepszych zakupow w tym roku. Maly poreczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domel ale to starcza na 10 min ciągłej pracy, potem ładowanie 3.5 h, a cena wow. tylko mnie ta "Prędkość przepływu powietrza 210 km/h" do tego urządzenia przyciąga.

A zwykła suszarka do włosów nie będzie, przynajmniej taniej wyjdzie.

 

Metro Vac Master Blaster za 2600 zł, hm za to się kupi Georga i zwykły odkurzacz z funkcja wydmuchu, a do wydmuchu można założyć filtr, nawet węglowy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Metro Vac Blastera, chyba nieco słabsza wersja od tej w pierwszym poście, sprawuje się super, osuszam nim zakamarki jak i całe panele po myciu zabezpieczonego wcześniej auta.

 

Chciałem mieć coś zgrabnego i ładnego w garażu dlatego się zdecydowałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel ale to starcza na 10 min ciągłej pracy, potem ładowanie 3.5 h, a cena wow. tylko mnie ta "Prędkość przepływu powietrza 210 km/h" do tego urządzenia przyciąga.

A zwykła suszarka do włosów nie będzie, przynajmniej taniej wyjdzie.

 

Metro Vac Master Blaster za 2600 zł, hm za to się kupi Georga i zwykły odkurzacz z funkcja wydmuchu, a do wydmuchu można założyć filtr, nawet węglowy.:)

 

Wziolem go bo jest lekki, maly, poreczny i mobilny. Idealny na blokowiska i myjki reczne, żeby po szybkim myciu oszyszyc alufelgi, tarcze i zakamarki nadkoli (moje tarcze, zaciski po myciu wala dziwnym osadem co bryzga po alusach a oszuszanie mikrofibra zajmuje mi wiecej niz calego nadwozia).

Obecnie sprawdza sie rewelacyjnie w oszuszaniu po deszczu w garazu, zeby mi woda nie stala na aucie cala noc i dzien.

Sprawdze ze stoperem te 10 minut ale do tej pory przelecenie calego auta nie bylo problemem dla akumulatora. Moze mi sie uda cos nagrac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam Metro Vac Blastera takiego jak na pierwszym zdjęciu.

Mam też Makitę i to dwie różne sprawy.

Makita niby poręczniejsza ale zdecydowanie słabsza i brak ciepłego powietrza, co mnie osobiście do Blastera strasznie przekonało.

Blaster się u mnie sprawdza blisko od pół roku i nawet po inne sprzęty nie sięgam kiedy go używam.

Woda świetnie schodzi z całych paneli, dodatkowo cieplej w garażu po jego użyciu.

Siła jest tak wielka przy wydmuchu że podrywa monety leżące na podłodze w garażu.

Wybrałem go tylko dlatego że tym samym oszczędzam ręczniki do suszenia i każdy detal jest naprawdę suchy, drażniło mnie kiedy ktoś mył mi samochód i musiałem zawsze się szybciej przejechać żeby wyleciała woda z lusterek i listw, sprężarka też sobie nie radziła z tym problemem dostatecznie.

Blaster spełnia moje oczekiwania w tym temacie w 100%.

Niewątpliwym plusem jest naprawdę wielki skok temperatury w garażu kiedy używa się tego urządzenia garaż mam jakieś 100 m2 i jest to naprawdę odczuwalne kiedy Blaster chodzi przez czas osuszania, przenoszę Blastera w ciągu dwóch tygodni do hali 200m2 i myślę że i w niej będzie robił dobrą robotę jako dodatkowe ogrzewanie podczas procesu osuszania.

Producent twierdzi, że Blaster wytwarza ponad 18m3 powietrza na minutę, więc sprężarki nawet nie ma co tu porównywać w tym temacie czy Makity, która ma wydmuch na poziomie 4m3.

Fakt cena jest troszkę zaporowa, ale myślę że jeśli ma się Blasterem zarabiać to warto wydać te kaskę na niego.

Podsumowując jestem z niego mega zadowolony i wiem że to był dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio znalazłem w garażu odkurzacz tego typu:

16789758466_92b9c612f5_c.jpg

Zastanawiam się nad sposobem jego przerobienia na Metro Vac Master Blaster ;)

Może ktoś już próbował takie przerabianie ? Wiem że w takich odkurzaczach było tak że z jednej strony można było podpiąć węża do odkurzania, a z drugiej np. do pompowania materaca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.