Skocz do zawartości

Bass Polska BP-5119 vs Vander VPO709


hulku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

 

BP-5119 poradzi sobie z lakierem na Leonie III? Auto jest całe w swirlach od niepoprawnego mycia, widać również nieudolne próby polerki na drzwiach (hologramy). Taką samą korektę będę miał do wykonania na Clio III ale bardziej martwię się o Leona, bo jakby nie patrzeć VAGi mają twarde lakiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery Renault też nie są jakieś nadto miękkie. Hologramy i swirle ściągniesz bez spiny i problemów każdą polerką, w tym BP5119. Problemy możesz mieć z głębszymi rysami jak np gałęzie, koty czy ściągaczki do wody, ale to już wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiery Renault też nie są jakieś nadto miękkie. Hologramy i swirle ściągniesz bez spiny i problemów każdą polerką, w tym BP5119.

 

Głębokich rys (do podkładu) nie mam zamiaru ściągać, gdyż są to auta na co dzień.

 

Problemy możesz mieć z głębszymi rysami jak np gałęzie, koty czy ściągaczki do wody, ale to już wyjdzie w praniu.

 

Rozumiem, że nie byłby to problem do przeskoczenia, tzn że może to zdecydowanie więcej czasu wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vergil_PL - ja właśnie jestem po pierwszych przygodach z Bass'em i jestem bardzo zadowlony. Zrobiłem na razie 70% samochodu (nie mam niestety tyle czasu by zrobić wszystko na raz) i z efektu jestem bardzo zadowolony. U mnie pozbyłem się większości rys i to przy jednej kombinacja pada (biały RP) + Koch Heavy Cut. Przy bardziej zmęczonych elementach użyłem pada Flexipads 135mm PRO-Wool ale po nim już trzeba wykończyć czymś miększym.

 

Jednym słowem jestem mega zadowolony i efektu na samochodzie, który ma 16 lat i nigdy nie był poddawany korekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu polerki DA typowo na własny użytek , budżet 300-400zł , z uwagi na dość wąską ofertę w tym przedziale cenowym tak jak koledzy rozważałem zakup jednego z dwóch modeli z tematu.

Ponieważ decyzja o zakupie w zasadzie została podjęta, a wybór padł na słabszą VPO709 , jednak wczoraj moją uwagę zwróciło urządzenie

MSW-PSM 800 

http://allegro.pl/polerka-oscylacyjna-1000-4000-obr-800w-samochodowa-i6776836115.html

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego urządzenia ?

Jak dla mnie specyfikacja/cena na plus

Atuty:

-125mm (takiej szukam)

-800W

-system Dual Action

-waga 2,4kg

 

Wady

-gwint M8

-krótki kabel

Ale to tyle na podstawie specyfikacji , ktoś może zna te polerki, używał ? jakieś opinie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeden z kolegów polecał do BASS 5119 taki oto talerz oporowy: http://showcarshine.pl/talerze-oporowe-bp/1708-flexipads-backing-plate-125mm-talerz-oporowy-do-polerek-dual-action.html
Ten talerz zgodnie z opisem jest na gwint 5/16, a polerka BASS 5119 na M8, sporo osób pisało że w BASS 5119 jest gwint 5/16 ... 

Postanowiłem więc zasięgnąć informacji u sprzedawców z ALL. pytanie było proste, "czy talerz z linku będzie pasował do BASS 5119"

Wyniki poniżej (3x TAK, 2x NIE) :D

Cytuj

raczej nie mocowanie w polerce jest: Gwint trzpienia talerza: M8x1,0
a ten dysk: Mocowanie 5/16UNF

 

Cytuj

Z przykrością muszę poinformować, iż talerz z linku FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM DUAL ACTION nie będzie pasował do polerki samochodowej Bass (5119).

 

Cytuj

Jest ten sam gwint, więc powinno pasować.

 

Cytuj

Tak będzie pasować

 

Cytuj

tak talerz będzie pasował

 

Skoro jedni sprzedawcy mówią tak inni odwrotnie to jaka jest prawda? będzie pasował czy nie?

 

I jeszcze jedno stwierdzenie sprzedawcy które mnie zbiło z tropu

Cytuj

(...)najważniejsze jest to produkt przeznaczony do polerek orbitalnych  a polerka Bass (5119) jest polerką obrotową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 18:00, watada napisał:

jeszcze jedno stwierdzenie sprzedawcy które mnie zbiło z tropu

Cytuj

(...)najważniejsze jest to produkt przeznaczony do polerek orbitalnych  a polerka Bass (5119) jest polerką obrotową.

 

 

Bzdura ponura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję trochę temat - czy mogę użyć bassa na najniższych obrotach do ścierania wosku np fusso soft99? Niby w instrukcji fusso piszą, żeby wosk ścierać ręcznie ale może pad z mikrofibry i pójdzie sprawniej i mniej boleśnie dla łap? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ile tych padów mikrofibrowych masz 5 ? 10 ? przecież pol maski przejedziesz i pad bedzie nasiąknięty fuso po brzegi nie mówiąc o tym ze to nie zda egzaminu

 

Ćwicz rękę i wycieraj badz zmień wosk na taki który sie łatwo wyciera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, fibra może na sam koniec. A próbował ktoś może ścierać wosk miękką gąbką do finishu typu Booski Pads Soft Finishing/NAT?

edit: może głupio drążę temat ale chciałbym sobie ułatwić życie jak tylko się da :) a kupować maszynkę tylko po to żeby raz na rok nałożyć politurę to słaby interes dla dlatego szukam więcej zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Hep napisał:

Faktycznie, fibra może na sam koniec. A próbował ktoś może ścierać wosk miękką gąbką do finishu typu Booski Pads Soft Finishing/NAT?

edit: może głupio drążę temat ale chciałbym sobie ułatwić życie jak tylko się da :) a kupować maszynkę tylko po to żeby raz na rok nałożyć politurę to słaby interes dla dlatego szukam więcej zastosowań.

Docieranie wosku mechanicznie, krótko zwięźle i na temat:

NIE!

 

Swoją drogą fusso nie należy do mistrzów przyjemności, ale tego się nie nakłada 5kg żeby był problem z dotarciem. Ma być cienka warstwa i cienką puszystą fibrą idzie lekko, nie odczuwam zmęczenia rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost napisał:

Swoją drogą fusso nie należy do mistrzów przyjemności, ale tego się nie nakłada 5kg żeby był problem z dotarciem. Ma być cienka warstwa i cienką puszystą fibrą idzie lekko, nie odczuwam zmęczenia rąk.

Zwykle czekałem aż troche przyschnie, może za długo... Może to będzie trochę offtop ale poleciłbyś jakąś dobrą alternatywę dla fusso? Plusem fusso jest trwałość moim zdaniem na opakowaniu 12m piszą ale to chyba stojąc garażu :) ale co prawda zdarza mi się, że nawet po 2-3 miesiącach dalej kropelkuje ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hep napisał:

Zwykle czekałem aż troche przyschnie, może za długo... Może to będzie trochę offtop ale poleciłbyś jakąś dobrą alternatywę dla fusso? Plusem fusso jest trwałość moim zdaniem na opakowaniu 12m piszą ale to chyba stojąc garażu :) ale co prawda zdarza mi się, że nawet po 2-3 miesiącach dalej kropelkuje ładnie.

"nawet po 2-3" ? ten wosk wytrzymuje 6-10 miesięcy. Albo robisz 5tys km miesięcznie, albo traktujesz go bardzo mocną chemią, albo nie umiesz nakładać.

Poproś moderatora żeby pytanie przeniósł do wątku o woskach, masz wiele do wyboru począwszy od hi-tempa skończywszy na double speed wax. 

 

Jesteś tu już rok zarejestrowany a zadajesz podstawowe pytania, a o wosk pytasz w temacie polskich producentów maszyn :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hep napisał:

Odgrzeję trochę temat - czy mogę użyć bassa na najniższych obrotach do ścierania wosku np fusso soft99? Niby w instrukcji fusso piszą, żeby wosk ścierać ręcznie ale może pad z mikrofibry i pójdzie sprawniej i mniej boleśnie dla łap? :D

Jeśli chcesz polerować wosk przy pomocy DA potrzebujesz takie nakładki

https://www.autogeek.net/temibo.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.