Skocz do zawartości

Bass Polska BP-5119 vs Vander VPO709


hulku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytani odnośnie talerzy bo rozumiem że do Bass Polska B-5119 muszę zakupić FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM tylko mnie interesuje co takim talerzem mogę zrobić. Chciałbym zrobić lekką korektę lakieru autko grup VAG + jakaś politura do lakiery. Czy taką gąbką da radę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651095 FLEXIPADS BACKING PLATE 125MM

 

Samym backing plate nic nie można polerować! Do tego talerza musisz dokupić jeszcze "pady polerskie" najlepiej 135mm

 

Od razu dodam że zaczynam zabawę z polerowaniem. Miałem kupić polerkę Graphite 59g243 ale dostałem w spadku Bass Polska więc temat zakupu sprzętu mam z głowy.

 

Mam prośbę pomożesz dobrać coś ze strony http://showcarshine.pl/ akcesoria do Bass Polska B-5119 to co potrzebuję dokupić aby mieć pełen komplet gadżetów do zabawy.

 

Zanim zacznę zabawę na swoim aucie to najpierw zrobię test na aucie żony :D

 

PS. Mam pytanie bo w opisie jest talerz 180mm z gwintem trzpienia talerza M8x1,0 a wszyscy piszą aby kupić talerz BP 125MM z mocowaniem 5/16 czy taki talerz pasuje p&p ?? + pady polerskie na talerz.

 

Pytam bo chce się upewnić nim zakupię graty czyli do http://allegro.pl/polerka-samochodowa-o ... 48106.html będzie bez problemu pasować http://allegro.pl/flexipads-backing-pla ... 98689.html ??

 

I ostatnie pytanie:

 

Mam politurę średnio ścierną czyli używam pada NAT DA Czerwona, potem mam politurę nabłyszczającą (lekko ścierna) czyli używam pada NAT DA Czarna, a do wosku twardego co użyć może być FLEXIPADS 135MM DA MICROFIBRE FINISHING DISC czy wosk nałożyć ręcznie a Flexipads micribre potem użyć do wypolerowania już ??

 

Wiem wiem zadaję dużo pytań ale wolę teraz zapytać niż potem narobić sobie szkód w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak myślałem że to potrzeba kupić nawet mam już w koszyku. Teraz pytanie o chemie regeneracja lakieru i jaki wosk do polerki mechanicznej o mycie auta się nie martwię bo mam preparaty Meguiar's.

 

PS. zastanawiam się nad NAT Białą bo raczej mocno ściernej pasty nie będę używać gdyż lakieru mocno zjechanego nie mam więc zapewne w grę wchodzi lekko ścierna i jakaś pasta do wypolerowania + dobry wosk. Czekam na propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chce przeprowadzić polerkę na wozidle.

Machina będzie bardzo rzadko używana

Czy rozsądnym wyborem będzie taka? http://allegro.pl/polerka-samochodowa-o ... 42709.html

jeśli tak co oprócz past musiałbym dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Paweł, ja też się na nią zastanawiam, na początek (nauki) stwierdziłem że talerze oraz pady 75 i 125 mm wystarczą. Dzięki wskazówkom zakupiłem pady czerwone miękkie NAT, dokupię jeszcze bardziej miękki czarny waflowy NAT - tez mały i duży.

Planuję najpierw pobawić się w odświeżenie (hmm, bardziej właściwe byłoby stwierdzenie dokładne oczyszczenie ;) cleanerem - Achillesem i Dodo Lime Prime, może Ultimate Compound. To aby nabrać wprawy w pracy z maszyną. A później zobaczymy :):ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Niedawno zakupilem polerke bass DA (mam juz kraussa p7 do ciecia) ktora ma sluzyc glownie do cleanerow i usuwania hologramow. I w tym problem bo polerka (pierwsze uzycie) przy nakladaniu antiholograma na waflu royal, bez najmniejszego docisku nie rotuje. Namalowalem sobie na talerzu pasek i widze ze na 5-6 biegu wykonuje obrot na sekunde i ogolnie pozostawia wiekszy balagan niz przed jej uzyciem. Czy ja cos robie nie tak czy bass jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem i na twardym padzie i na miekkim , wiem ze tu nie ma wymuszonej rotacji ale nawet na 6 bez docisku nie rotuje . Nie zostawia nawet kulistych sladow z pasty a tylko takie jakbym dotykal gabka raz przy razie. Jutro pewnie wysle ja na reklamacje bo gosc z serwisu mowil ze moglo sie w srodku cos zablokowac i stad takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabe jest glownie to ze jest lekko zwichrowany i przez to ma bicie gora dol... gdyby nie to to przetoczylbym go na 125 mm i nie kupowal innego:) widze tu lekka ironie w tym "cudownym" flexi ale na moje szczescie ten nie wywoluje mega wibracji ale nadal nie zmienia to faktu ze bass nie rotuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.