Skocz do zawartości

Bass Polska BP-5119 vs Vander VPO709


hulku

Rekomendowane odpowiedzi

Może tylko u mnie występował ten problem. Odlew miał lekki naddatek od formy, ale nity też mocno wystają w stosunku do Flexi i przy mocniejszym docisku zawadzają o obudowę. Według mnie lepiej dołożyć te 40 złotych do Flexi, jest dużo lepiej wykonany. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie tak myślałem żeby dołożyć ze 2 mm podkładki i narazie objechać jedno auto tym co jest. :ad:

 

Dodane po 1 godzinie 20 minutach 50 sekundach:

A powiedzcie mi jeszcze jedno.Czy do oryginalnego talerza da rade zapiąć pad 135 mm bo na fotkach na alledrogo wygląda to tak jakby te 150mm co są w zestawie były na mega styk z talerzem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skubańcy zobaczyli ze dobrze sie sprzedaje to cene podniesli :o

Kupowałem swoja pod koniec 2014r i płaciłem 239zł z wysyłką gartis która wydębiłem od sprzedawcy w sklepie internetowym :D

Obecnie w tym sklepie jest za 300zł jak coś moge podać na pw link do sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Bassa. Do tej pory pracowałem nim jakieś 7-8h, jest ok. Ale trzeba uważać żeby za bardzo nie dociekać, najlepiej zrobić sobie kreskę na bp i wtedy widzisz czy się kręci. Nie miałem czasu na pełną korektę. Cod tam wycial, coś zamaskowal ale tka jak pisałem praca trwala około 8h. Lakier bardzo się odświezył, nie ma zmatowien

 

Don't be the same, be better.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie tak myślałem żeby dołożyć ze 2 mm podkładki i narazie objechać jedno auto tym co jest. :ad:

 

Dodane po 1 godzinie 20 minutach 50 sekundach:

A powiedzcie mi jeszcze jedno.Czy do oryginalnego talerza da rade zapiąć pad 135 mm bo na fotkach na alledrogo wygląda to tak jakby te 150mm co są w zestawie były na mega styk z talerzem :?

Odpalam pierwszy raz vandera coś mi ewidętnie napieprza w obudowe, szybka inspekcja znalazłem winowajce. podłożyłem podkładkę od śrub i działa mi już tak od roku o.O Zapewne wyjdzie teraz że odwaliłem jakiegoś mocnego drut moda w tym Vanderze, no ale działa i spełnia swoje zadanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

Od kilku dni nie potrafię zdecydować się którą polerkę DA wybrac ,czy według Was warto zamiast Bass BP-5119 dopłacić do DAS6 Pro ? cena prawie 2x wieksza i nie wiem czy odczuję jakąkolwiek różnicę ,polerka bedzie słuzyła do amatorskiego uzycia przy 2 samochodach,.

Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jeżeli dla siebie i na 2 auta to nie ma co przeplacać.Wiadomo markowa lepsza polerka to pewnie z deka inna liga wykonania i kultura pracy ale w domu jak sam szmalcujesz dla siebie to nie ma sensu moim zdaniem wywalać raz tyle bo za drugie 300 zł to masz trochę środków do potestowania itp

Chłopaki tu mają bassy i vandery ponad dwa lata i działają :good:

Ja kupuje bassa na 2 auta bo druga połowa sukcesu to pady i pasty

Edit.

Bass zamówiony

Pytanie do tych co go mają .Pasty Finishowe i aiO na jakich obrotach wypracowywujecie ? Pad royal pads 135 Finish crow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Właśnie wczoraj odebrałem BP-5119 z paczkomatu. Mam na działce kilka powierzchni drewnianych (stary stół, deski na tarasie) do objechania to dam znać jak się sprawuje. Według dołączonej instrukcji - można. Na pewno minus w stosunku do dedykowanej szlifierki do drewna to brak "odkurzacza" ale na zewnątrz na działce mi to nie przeszkadza :).

 

Autka będa jechane 5 więc też dam znać:

Stare Mitsubichi chyba z lakierem bez bezbarwnego (czerwone, pięknie utlenione - pójdzie na wprawkę).

Astra G granatowy metallic - lakier dość mocno zmęczony - ślady po myjni automatycznej, tu trzeba będzie zacząć od agresywniejszej pasty.

Volvo V50 w pięknym metallicu schwarz sapphire (to moje :) ) lakier ogólnie stan całkiem bardzo dobry poza kilkoma rysami.

Mazda 6 niebieski metallic - podobnie jak Volvo.

 

i wisienka na deser: 125p w oryginale kość słoniowa (lakier stan całkiem dobry - autko prawie od nowości garażowane, pełna historia, pierwszy właściciel, stan BDB, oczywiście nie na sprzedaż).

 

Wszelkie rady co do podejścia do poszczególnych tematów chętnie przyjmę. Autka w 90% lakier jak fabryka dała (w Volvo malowany jeden element, w Mazdzie robione tylne nadkola). Póki co mam polerkę z oryginalnymi padami które ponoć nie na wiele starczą i sprawdzoną glinkę 3M 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seez, Jak będziesz miał chwilkę zrób zdjęcia i daj znać jak się sprawuje. Jak w końcu będę miał czas to pewnie wszystko dookoła oblecę :ad: i nie tylko samochody :D Jestem ciekawy jak poradzi sobie z Mitsubishi, bo ja na starter mam starą Toyote ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozumiem, że talerz pod Bassa BP-5119 kupić bp flexi 125mm, a jakiej wielkości pady i jakiego rodzaju do cleanera, politury i ew. wosku bo zagubiłem się trochę, a świeżak jestem totalny jeśli chodzi o maszynówkę. Z gór dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja kupiłem talerz flexi 125mm i do tego pad średni gładki czerwony od NAT,Biały twardy do cięcia NAT a do finiszu i politur mam karbowanego zielonego crow od royal pads.Wszystkie pady 135mm :good:

 

Cześć!

Ja też właśnie nabyłem Bassa i chciałbym wymienić BP na Flexi Pad ALE Bass ma mocowanie na śrubę M8 a Flexi na 5/16. Czy da się go na pewno zamocować bez uszkodzenia gwintu w maszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.