Skocz do zawartości

Bass Polska BP-5119 vs Vander VPO709


hulku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z okazji zbliżających się świąt myślę ze uda mi się wygospodarować trochę grosiwa na zakup polerki. Polerka będzie pracowała na 4-5 autach w ciągu roku.

I teraz dwie maszyny które zwróciły moja uwagę.

 

Bass Polska BP-5119

DANE TECHNICZNE

Częstotliwość: 50Hz

Moc: 950W

Obroty bez obciążenia: 1500-6800 rpm

Średnica tarczy: 180mm

 

Vander VPO709

Moc: 600W

Prędkość obrotowa: 1500-6800/min

Średnica padu roboczego: 150mm

Odchyleniu ruchu oscylacyjnego: 8mm

 

 

Do Basa przekonuje mnie moc z kolei Vander jest już sprawdzony mógłby ktoś się wypowiedzieć ?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vander da rade na miekkim lakierze, pad powiedzmy flexi 135mm pomarancz przy lekkim docisku na biegu 1-3 zatrzymuje obrot pada. Przy wiekszej szybkosc mozna nawet popracowac.

Cleanery, selanty bez problemu, calkiem przyjemnie.

Jesli chcesz komfortowo robic korekty to jednak cos mocniejszego niz 600W z Vandera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekkim docisku na biegu 1-3 zatrzymuje obrot pada

 

Nie wiem czy rozbierał ktoś ten mechanizm mimośrodowy, bo ja tak i ...i tam nie ma żadnego napędu dla ruchu obrotowego , a jedynie odbywa się to na zasadzie siły odśrodkowej , czyli im większe obroty tym trudniej zatrzymać ruch obrotowy pada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta polerka Bass Polska również jest dual action ? Nie mogę w specyfikacji dokładnie znaleźć opisu na ten temat . Wole się upewnić zanim zakupie i narobię bałaganu na aucie .

Polerka będzie używana przy audi .

 

Edit:

Już znalazłem u innego sprzedawcy z dokładnym opisem tylko teraz zastanawia mnie aż taka rozbieżność ceny . Jeden ma za 239zł a inny za 299zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wcześniej padło bardzo ważne pytanie, nikt nie udzielił odpowiedzi. Czy BASS ma wolny start? Czy ma stabilizację obrotów, jeżeli tak to jak działa, w jakim zakresie, czy nie ma problemu z falowaniem obrotów? Jeżeli falowanie obrotów występuje to w jakim zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze stabilizacja obrotow w Bass/Vander nie jest potrzebna bo szybkosc obrotu mozna regulowac sila docisku. Ustawiasz maszyne na '1' i rozporowadzasz material, praca na '6'.

Co innego w takim Flexie VRG w ktorym jest wymuszony ruch obrotowy..

Chyba nie ma co oczekiwac od sprzetu za 240pln 'wodotryskow';) z maszyn za 1.5k..

P.S na pudelku Bass sa podane obroty bez obciazenia, wiec mozna sie domyslac ze nie ma stab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie, podbijam temat odnośnie BASSa. Polerka ma służyć do szybkiego finishu i cleanerów. Jak się nią pracuje? Brak stabilizacji nie przeszkadza? Przy mocniejszym dociskaniu ruch obrotowy nie ustaje? Ori BP wystarczy, czy lepiej kupić inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do finishu i cleanera starczy. Można ją zatrzymać na niskim biegu z mocnym dociskiem, ale czego oczekiwać za tą cenę. BP lepiej wziąć mniejszy, ten jest jak dla mnie nieporęczny, no i większy opór powoduje przez to, że ma większą powierzchnię.

 

Kiedyś widziałem fajny temat z testem trochę słabszego Vandera chyba Piotra13, ale teraz nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.