Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zachęcam do przejrzenia całego tematu. Kolega Szakal już kilkukrotnie podpowiadał jak usunąć takie mazy. Mi osobiście pomogła czysta IPA.

A tu masz kilka wypowiedzi Szakala

Cytuj

Jest parę sposobów na nie dodartą powłokę, jeżeli jeszcze nie stwardniała (ale nie szybciej niż 30 min) to można psiknąć silc coat i powinno pomóc, jeżeli już trochę związało to można ręcznie aplikatorem z jakimś cleanerem lub finiszem te miejsce delikatnie spolerować

Cytuj

Smugi to nadmiar nie startej powłoki, delikatnie polerując to miejsce usuwamy nie starty nadmiar, no chyba że zrobimy to za mocno na nie utwardzonej powłoce to ją usuniemy.

Cytuj

Jeżeli macie mazy, to jest na to parę sposobów, jeżeli powłoka jest jeszcze nie utwardzona tzn. do 4 godz. to można usunąć to delikatnie jakimś clinerem (ale nie szybciej niż po 1-2 godz) albo np. QD od Max Protect Silk Coat, jeżeli zobaczyliście to np. gdy powłoka jest już w pełni utwardzona tzn. po 1-2 tygodniach to można użyć np. WSR od Max Protect albo IPA.

Cytuj

Najlepiej czysta IPA, lub środek do usuwania water spotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator
W dniu 8.08.2017 o 10:12, Pajko napisał:

Tak , to zapchana powłoka . Zauważyłem że UNC-r lubi się szybko przytkać 

no właśnie. u mnie chyba też.

Auto stało miesiąc w garażu. Wczoraj wyjechałem pierwszy raz.

 

2018-01-03_12.22.05.jpg

2018-01-03_12.23.14.jpg

 

 

15 minut później wyglądało tak:
2018-01-03_12.38.56.jpg
2018-01-03_12.39.00.jpg
2018-01-03_12.39.04.jpg

 

Pojechałem na bezdotyk.

Myślałem, że zostanie czyściutki jak ostatnim razem a tu mały zonk. Został minimalny, żółty film w promieniu 1-2 cm od kół.


2018-01-03_13.27.51.jpg
2018-01-03_13.28.01.jpg
2018-01-03_13.28.06.jpg
2018-01-03_13.28.13.jpg
2018-01-03_13.28.17.jpg
2018-01-03_13.28.25.jpg
2018-01-03_13.28.37.jpg
2018-01-03_13.28.53.jpg

Nie wiem może jestem przewrażliwiony. Wiem, że jak dopuści się do zaschnięcia brudu to nawet bez dotyk nie pomoże w 100% ;)

Dziś użyłem prewash ale z KochChemie Green Start (tak jak mi radził @Arkeolowy ;) ) i wszystko pięknie zeszło.

Testuję go i porównuje z SG Citrusem :)  Ale o tym już kiedy indziej, nie w tym dziale ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak by wyglądało zatykanie się teraz po 1,5 roku (bo jak wiecie sprzedałem Mondeo) . Ale na 6 miesięcznym UNC-r na Skodzie i po 10 000 km tak się nie zatyka . Fakt faktem w tym czasie auto dostało jedną warstwę Silk Coat'a ( jakieś 2-3 miesiące temu ) , i po 24 h od aplikacji również położyłem Silk Coat . 

P.s Na wiosnę na 85% Unc-r zostanie zaaplikowany na Cheviego to będziemy testować długo dystansowo kolejny raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wrzucałem UNCra, to po circa 3-4h dałem Silk Coata, tak jak radził @SzaKal. I szczerze? Nie dość, że look jest moim zdaniem bardzo ok, to jeszcze się właśnie mało zapycha. Na pewno mniej, niż jakiekolwiek używane przeze mnie woski (szybkie i normalne). Ogólnie to taki trochę instytut im. wujka z Rajchu, bo mam UNCra na jednym aucie i mogę sobie co najwyżej chcieć go mieć na innych, niemniej jest to doświadczenie na żywym organizmie i taki póki co przynosi skutek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Malisz napisał:

Panowie a słyszał ktoś ze obecnie sprzedawany unc-r jakby podupadł na trwałosci? Doszły do mnie takie pogłoski. Miał ktoś takie spostrzeżenie odnośnie powłok chociażby kupując 3 lata temu a obecnie?

Aplikuje Max Protecta od zawsze (jeszcze jak działałem hobbystycznie czyli ponad 3 lata temu, a w naszym studio około 2 lat) w trwałości nie ma różnicy, jedyna widoczna dla mnie różnica to troszkę inny kolor i może delikatnie konsystencja, ale zauważyłem ze jak dłużej flakonik postoi na półce to zaczyna delikatnie gęstnieć i żółknąć, przypominajac kolor i konsystencje pierwszych buteleczek które miałem w rekach. Może przez to poszła jakaś fama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Clinic4Car napisał:

Aplikuje Max Protecta od zawsze (jeszcze jak działałem hobbystycznie czyli ponad 3 lata temu, a w naszym studio około 2 lat) w trwałości nie ma różnicy, jedyna widoczna dla mnie różnica to troszkę inny kolor i może delikatnie konsystencja, ale zauważyłem ze jak dłużej flakonik postoi na półce to zaczyna delikatnie gęstnieć i żółknąć, przypominajac kolor i konsystencje pierwszych buteleczek które miałem w rekach. Może przez to poszła jakaś fama....

Czyli coś sie zmieniło. Nie ma wpływu na aplikacje, ze powłoka zgęstniała? Nie ma tendencji przez to do mazania przy docieraniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie doradzcie : ok rok temu kładłem powłoke Gyeon Mohs .. powiedzmy ze jeszcze lezy na aucie ale to juz nie to- mocna chemia dała jej miejscami rade- mieszkam w UK wiec roznie to z myjniami bywa- nie pytajcie o szczegóły.:) 

ale nabyłem powłoke UNC-R 1.5 i chcialbym ją połozyc na smochodzie- czy musze całkowicie usunac Gyeona czy wystarczy tylko odpowiednio przygotowac lakier/ mycie- dekontaminacja-odtłuszczanie - PREP. ???

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bastek28 napisał:

Panowie doradzcie : ok rok temu kładłem powłoke Gyeon Mohs .. powiedzmy ze jeszcze lezy na aucie ale to juz nie to- mocna chemia dała jej miejscami rade- mieszkam w UK wiec roznie to z myjniami bywa- nie pytajcie o szczegóły.:) 

ale nabyłem powłoke UNC-R 1.5 i chcialbym ją połozyc na smochodzie- czy musze całkowicie usunac Gyeona czy wystarczy tylko odpowiednio przygotowac lakier/ mycie- dekontaminacja-odtłuszczanie - PREP. ???

Dzieki.

xd  bez pełnej korekty nakładac powlokę? możesz sobie załozyć nawet na brudny samochód ale potem może nie trybić tak jak powinno. Powienineś zewać gyeona i wypolerować furke, dopiero prep i aplikacja uncr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, bastek28 napisał:

nigdy nie powiedzialem ze na brudny chce kłasc... tylko chodziło mi czy musze całkowicie usunac Gyeona....

oczywiście.

 

BTW odtykałeś w ogóle Mohsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i miejscami -/dół samochodu ze wzgledu na mocna chemie/ spłynął. Ale na reszcie jeszcze zyje. A chce połozyc UNC-Ra.

Ok Dzieki za opinie... czyli bede musiał zrobic chociaz  One-Step..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, nie chciałem otwierać kolejnego wątku z racji tego że jeden już jest dla powłok max protect.

Mam na dwóch samochodach (jeden to biała perła lexus, a drugi czarne Mitsubishi) położoną przez studio powłokę max protect pro elite w listopadzie i grudniu 2017.

Czy podzielicie się swoimi spostrzeżeniami jak dalej je pielęgnować?

Na stronie maxprotect jest product silk coat, który działa jako "reload" / DQ - ale stosować go po każdym dokładnym myciu? Czy tylko raz na jakiś czas a w międzyczasie jakoś inaczej pielęgnować lakier/powłokę po myciu? (W związku z tym, ze nie jest to powłoka kwarcowa/ceramiczna to środki z SiO2 do reloadu wydają mi się nieodpowiednie - jakie jest Wasze zdanie?).

Se swoich gratów mam pianę adbl (yeti), szampony adbl (zwykły i pro), adbl VL, prickbort'a z rzeczy do lakieru. Ale chętnie przygarnę jakieś wskazówki jakie produkty do mycia i po myciu "lubią" się z tą powłoką i sobie dokupię. Wyznacznikiem dla mnie jest jakość. Od czasu położenia myłem auto 2 albo 3 razy na bezdotyku i zrobiłem około 8-10tys km i widzę po ostatnim myciu na bezdotyku, że jest lekki film z brudu jak przeciągnąłem palcem, lakier (a w sumie powłoka) nie jest taka śliska i nie robi takiego dobrego zrzutu jak po aplikacji powłoki i chciałbym o nią dobrze zadbać (szyby myję często i tutaj jest najlepszy zrzut po bezdotyku, bo powłoka się nie zatkała).

btw, przymierzam się do przebudowy garażu u teściów z budynku na taki z doprowadzeniem wody, odpływami do szamba, hydroizolacja do wysokości metra + kafelki, oświetlenie, uzdatniacz wody, itp. Takie miejsce dla swiebie na spędzenie piątku popołudnia i soboty :D:D :D Normalnie jak szelągowska wpadnę i to ogarnę :D Może zrobię relację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dbać wystarczy, że będziesz często mył na dwa wiadra ( nie pozostawisz brudu długo na aucie ). Raz na 3-6 miesięcy Silk Coat i to w 100% wystarczy. Co do produktów na bazie kwarcu to nie jest do tego typu powłoki, gdyż jest to membrana - guma i ma zupełnie inną postać jak powłoki ceramiczne/kwarcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arkeolowy napisał:

Jak chcesz dbać wystarczy, że będziesz często mył na dwa wiadra ( nie pozostawisz brudu długo na aucie ). Raz na 3-6 miesięcy Silk Coat i to w 100% wystarczy. Co do produktów na bazie kwarcu to nie jest do tego typu powłoki, gdyż jest to membrana - guma i ma zupełnie inną postać jak powłoki ceramiczne/kwarcowe.

No właśnie zabrałem się za przeróbkę w garażu (czyt. totalna rozpierducha i remont) żebym mógł w spokoju bez duszy na ramieniu w palącym słońcu spokojnie sobie myć :)

Trochę - jak wielu osobom tutaj - brakuje mi smalcowania po każdym myciu ;) (mycie, wycieranie i .. koniec? ale jak to?) albo chociaż jakiegoś QD, a silk coat z tego co widzę nie powinno po każdym myciu się używać (no i chyba wyszło by drożej niż szwajcarskie specyfiki :)) - inny sealant jakiś?

edit: co do samego mycia to są jakieś szampony, które dobrze się układają z tą powłoką i dobrze ją doczyszczają?

edit2: znalazłem jeszcze coś takiego do odetkania: CleanTech Tech Cleaner, korzystał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtykabia powloki nada sie wspomniany i posiadany przez ciebie shampo pro.

 

Mi odetkal powloke ladnie, po dokladnym umyciu mozesz dla pewnosci przejechac chociaz gabka ala clay ( glinkowa gabka ) - bedzie szybciej niz glinka a pewnosc ze nic nie zostalo na aucie po zimie. Po czym popsikac i dotrzec silk coat.

Po tym zabiegu powloka dalej bedzie zrzucac ladnie wode i brud nie bedzie tak przylegal - bezdotyk na kolejne ~ 2 miesiace powinien dawac rade.

 

Gdzies czytalem ze na unc r przynajmniej mozna klasc naturalne woski.

Moze niech ktos to podtwierdzi najlepiej.

Pozdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, etrone napisał:

Do odtykabia powloki nada sie wspomniany i posiadany przez ciebie shampo pro.

 

Mi odetkal powloke ladnie, po dokladnym umyciu mozesz dla pewnosci przejechac chociaz gabka ala clay ( glinkowa gabka ) - bedzie szybciej niz glinka a pewnosc ze nic nie zostalo na aucie po zimie. Po czym popsikac i dotrzec silk coat.

Po tym zabiegu powloka dalej bedzie zrzucac ladnie wode i brud nie bedzie tak przylegal - bezdotyk na kolejne ~ 2 miesiace powinien dawac rade.

Mam clay sponge + clay glide od ADBL, także podejdzie, dzięki - nie pomyślałem o tym :) Z testów wynika, że powłokę ciężko uszkodzić pastami ścieralnymi więc clay powinien ładnie zebrać bród przyschnięty :)

17 minut temu, etrone napisał:

Gdzies czytalem ze na unc r przynajmniej mozna klasc naturalne woski.

Moze niech ktos to podtwierdzi najlepiej.

Pozdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

O matko - to było by zbawienie dla mojej duszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho i jeszcze troche :)

Ja kupilem rok temu razem z powloka ten 100ml to juz kilka razy aplikowalem i jeszcze troszke zostalo.

A mam duze A6 w avancie i nie oszczedzam przy aplikacji.

Niebawem bede psikac po bezdotyku SG wet coat. Zobaczymy czy taka kanapka sie sprawdzi...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja akurat Wet Coat'a to bym nie psikal na UNCr bo WC to mocny skubaniec - w sensie dobry zawodnik w swojej klasie. Bawilem się nim troche ostatnio. Uważam, że może zaburzyć wartości UNCr. Zostawcie powłoki samym soba.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.