Skocz do zawartości

odkurzanie zapuszczonej wykładziny :)


KERMIT_2014

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostałem zlecenie na detailing wnętrza Opla Zafiry A.

Auto przyjechało z Francji. Niestety poprzedni właściciel chyba stwierdził że dywaniki to zbędny luksus.

Cała wykładzina (na szczęście czarna) jest kompletnie zmasakrowana.

We włóknach tony igieł z jakiegoś świerka, mnóstwo psiej sierści, o zaschniętym błocie i piasku nie wspomnę.

 

Użyłem wszystkich możliwych szczotek w moim arsenale, odkurzałem ze 4 razy i dalej nie potrafię tego ogarnąć.

 

Największym problemem są te igły, wkręciły się w wykładzinę jak korkociąg.

Nie będę przecież podważać każdej po kolei igłą hehe.

 

Wczoraj kupiłem sobie szczotki (zdjęcie) troszkę to pomogło.

Nie odważyłbym się użyć druciaka w normalnym przypadku, ale tutaj gorzej już nie będzie.

 

Pytanko do forumowiczów w jaki sposób uporać się z tym w miarę szybko.

Nie chce zajechać odkurzacza, dwa dni temu tak się zagrzał że można było jajecznice smażyć na obudowie :lol:

 

Dzisiaj myślałem aby kupić do maszynki jakiś pad ze szczotkami tylko nie wiem gdzie można coś takiego dostać :o

 

Czekam na jakieś sugestie :)

11.jpg.7de37ad009a6d16f204809e0f7f6c656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zafire z anglielskiej budowy igly cement i inne rzeczy niestety sczotka druciana z czuciem i 3h pracy nad strona kierowcy potem pranie i jakoś wyszło choć wg mnie zostało 20% ale poszedł nowy dywanik gumowy i właściciel był zadowolony jednak na budowie pocieli fotel i podsufitkę profilami :dontknow: miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niektórzy wymieniają wykładzinę.Ja szkoliłem się w NL,gdy u nas detailing sprowadzał się do plastmala i plaka,a mój stary login na tym forum przepadł :D i często zdarzały się tak zapuszczone auta.Piasek,glina,las,budowlaniec czy po psie,a nawet świni(autentyk-e46 touring cały bagażnik w szczecinie-klient wiózł do weterynarza).Gdy pranie jak i druciana szczotka już nie pomagała to pozostałości "zaczesywało się" i na to farba do tapicerki http://malcoautomotive.com/Vinyl__Plast ... tails.aspx U nas pewnie niedostępna,no ale tornadora też kiedyś nie było...

Niektórzy będą narzekać,że jak to tak farbą malować,ale zapewniam że efekt jest trwały i satysfakcjonujący dla każdego.I w innych krajach czynność powszechnie stosowana w certyfikowanych zakładach(w końcu do tego służy ta puszka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.