Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

diego47 - szczerze ? Ani jeden, ani drugi środek nie będzie dobrą bazą pod FK. FK to sealant i najdłużej poleży na czystym, odtłuszczonym lakierze - bez żadnego AIO. Jeżeli jednak musisz wybrać spośród tych dwóch AIO, gdyż nie masz i nie będziesz miał czystego cleanera - ja wybrałbym AG, gdyż oparty jest na syntetycznym wosku (AF ma w składzie Carnaubę, która jest mniej trwała i FK szybciej spłynie).

Generalnie - jeżeli stosowałem AIO ręcznie - robiłem to aplikatorem MF. Aplikator gąbkowy w rodzaju Meg'sa średnio - wg mnie - nadaje się do właściwego stosowania AIO (chodzi o wykorzystanie właściwości czyszczących i polerujących produktu typu AIO). Ewentualnie możesz do AIO zastosować np. aplikator, który sprzedaje kolega Eryczek: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 272#518272 (chodzi o czerwony aplikator LC CCS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

diego47 - szczerze ? Ani jeden, ani drugi środek nie będzie dobrą bazą pod FK. FK to Sealant i najdłużej poleży na czystym, odtłuszczonym lakierze - bez żadnego AIO. Jeżeli jednak musisz wybrać spośród tych dwóch AIO, gdyż nie masz i nie będziesz miał czystego cleanera - ja wybrałbym AG, gdyż oparty jest na syntetycznym wosku (AF ma w składzie Carnaubę, która jest mniej trwała i FK szybciej spłynie).

Generalnie - jeżeli stosowałem AIO ręcznie - robiłem to aplikatorem MF. Aplikator gąbkowy w rodzaju Meg'sa średnio - wg mnie - nadaje się do właściwego stosowania AIO (chodzi o wykorzystanie właściwości czyszczących i polerujących produktu typu AIO). Ewentualnie możesz do AIO zastosować np. aplikator, który sprzedaje kolega Eryczek: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 272#518272 (chodzi o czerwony aplikator LC CCS).

 

duragloss 652 pod fk bedzie chyba najlepszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dwa miesiące temu kładłem fk 1000hp bez zadnego cleanera...tzn po dobrym przygotowaniu lakieru przetarłem go póznej IPĄ x2,a póznej 2x finish kare 1000hp i szczerze mówiąc wosk do tej pory fajnie kropelkuje i lakier jest sliski jak po nałozeniu (4 razy umyty w ciagu 2msc i pokazdym umyciu wspomagany QD FK 425).stosowałem rozne cleanery na pojedynczym elemencie pod fk i wg mnie na samej IPIe wosk jest zywotniejzy itp

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki gumowe i uszczelki mogę zabezpieczyć preparatami do opon typu nielsen brillance, SG B2B? Czy może na uszczelki coś innego, dodam tylko, że w tej chwili na uszczelkach mam coś wydaje mi się jak sylikon w każdym razie po przejechaniu paznokciem, lub mocno fibrą robi się na nich biały ślad, który jednak po wygłaskaniu palcem znika. Pytam, ponieważ uszczelki mają ponad 10 lat, a wyglądają jak nowe... co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy można używać cleanera do auta, które było malowane 3 tygodnie temu? Czy cleaner zmyje mleczko, którym było polerowane auto po malowaniu?

 

Pozdrawiam

 

Skoro lakier był już katowany papierami i polerowany po lakierowaniu to taki cleaner mu nie straszny.

 

Cleaner oczyści lakier z tego czym było polerowane, bo do tego służy własnie cleaner :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge domyć robali... Próbowałem SHINY GARAGE Bug Off, Plaka na robale. Aktywną piane ValetPro. Dalej nic.

Pryskam preparatem, czekam 3 minuty, myje myjką ciśnieniową. Poprawiam po raz kolejny preparatem na owady, myję rękawicą, a trupy dalej pozostają. Wcześniej samochód był woskowany, ale nie zmywałem cmentarzyska co 2 dzień.

Czyste APC ? Glinka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio położyłem na szyby Gtechniq G1 i są widoczne mazy na przedniej szybie, czym i jak to usunąć ? próbowałem koncentratem Magsa, bez skutku.

Proces zgodnie z zaleceniem G4 następnie przetarłem iPA, 3 warstwy G1 na końcu zmyte G2 i polerka czystym podkoszulkiem bawełnianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła paczka z kosmetykami :D Jutro wielki dzień dla mojej Hondy :) Jak się zabrać - już wiem - ale chciałbym się dowiedzieć: jak zakończyć pracę? Czym umyć wszystkie ściereczki z MF, aplikatory do dressingu opon, plastików, do cleanera, wosku? Chodzi o domowe sposoby - nie mam już możliwości kupienia dodatkowych środków do umycia tych akcesoriów, a nie chciałbym ich zmarnować po pierwszym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa, szare mydło..popularny Biały Jeleń(3-4zł) W kiosku, w sklepiku z chemią domową lub w markecie. I nie płucz w żadnym plynie do płukania.

 

Przejrzyj to: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... mikrofibry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.