Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie Shiny Garage Jet-Black Exterior Trim. Przetestowałem go dzisiaj używając takich gąbeczek (odpowiednio przycięte):

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... bkowy.html

 

Gładkie klamki wyszły całkiem nieźle, ale lekko chropowate podszybie już nie - mam problem z równomiernym rozprowadzeniem. Czym i jak najlepiej go aplikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

szybkie pytanko:

korzystając z odrobiny wolnego czasu dzisiaj wymyłem autko DG #901 (bardzo przypadł mi do gustu ten szampon) potem glinka VP zółta, jeszcze raz mycie, po wyschnięciu poleciał Pre-Cleaner DG#652 na czarnym nacie (starałe się go wypracować prawie do zera), po nim DG#601 i zaraz poźniej D#111 :) po niecałego godzince dotarłem go mikrofibrą. skończyłem ok godziny 16

i znowu mam chwilę czasu i tak sobie myślałem czy na dobry sen nie było by dobrze zapodać jeszcze jednej warstwy DG#111 ?? co myślicie ?

Teoretycznie po #601 mogę kłaść 2 warstwy wosku jedna po drugiej więc teraz tez powinno być ok, czy może teraz wrzucić Aquawax ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkbewe - teoretycznie, po użyciu #601, już po nawet godzinie można kłaść kolejną warstwę #111. Ale w praktyce "duraglossowcy" zalecają, aby i tak z kolejną warstwą odczekać przynajmniej te 12 godz. bez kontaktu lakieru z wodą.

Co do DG Aquawax - bez problemu możesz kłaść zamiast kolejnej warstwy #111 (na pewno trochę szybciej i wygodniej), choć lepiej chyba dla trwałości będzie warstwować #111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wiedzieć jaka jest bezpieczna granica to musisz najpierw miernikiem zobaczyć ile masz lakieru. Jak masz załóżmy 120-180 mikronów i więcej to spokojnie możesz polerować i nawet jak zjedziesz 10-15 mikronów to strasznej tragedii nie będzie, ale dobry detailer powinien się starać ściąć jak najmniej lakieru.

 

Jeżeli masz ok 100 mikronów i mniej to trzeba już uważać i czasem nie starać się na siłę usunąć wszystkiego. Dobrze, jest też dokładnie pomierzyć każdy element bo czasami np. w jakimś rogu ktoś próbował usuwać rysy i lakieru może być bardzo bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np. Jeżeli lakier ma grubość w przedziale 90-110, to można usunąć około 2-4 mikronów ?

A jeżeli wiadomo że element był wcześniej lakierowany i ma grubość około 130 to można "zdjąć" w razie potrzeby ciut więcej ? Czy raczej na elementach które wiadomo że były lakierowane trzeba bardziej uważać z ilością ściąganego lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz... powłoka powyżej 100 czy 120 w nowych autach zazwyczaj oznacza powtórne malowanie(świeże auta to zazwyczaj 70 - 90). i co zakładacie że ta grubość lakieru to jest tylko "nowa" warstwa? a co ze szpachlą, drugim podkładem i cholera wie czym jeszcze znając naszych lakierników :)

 

Zdejmować jak najmniej... i sprawdzać jaki jest efekt, nie możesz sobie założyć że jak zdjemiesz 2 4 czy 15 to załatwi to sprawę.

 

Choć... mi się zdarzyło zdjąć 40 mikronów i bezbarwny nadal jest :evil::-]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem :) nie mam miernika, ale subiektywnie nie dużo, dalej została delikatna mora, a do cięcia poszły papiery później 4xfg400, 2xpf2500 i wykończone sf4000 kilka głębszych rys pozostało ale większość udało się wyciągnąć

 

może jak będę robił drugą stronę w tym tygodniu to skombinuje/kupie miernik to pomierzę tylko pytanie czy PRODIG-TECH GL-6S jest coś wart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miernik kup koniecznie bo naprawdę można sobie zrobić kuku...

 

 

wyobraź sobie że robisz takiego meśka e... oczko w głowie właściciela, jedziesz futrem, mierzysz drzwi a tam 30 mikronów :)(jeszcze przed pierwszym przejazdem) i co nie bałbyś się zdjąć 8 mikronów? :)

druga sprawa to poziom lakierników. strach się dotykać czasem po nich z maszyną.

miernik powinien być tak samo podstawowym wyposażeniem jak maszyna :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta z roczników ok 2000 spokojnie miały ok 150 mikronów a np mojej laski fabia ma ok 200 na całości i nie była powtórnie malowana, chyba że w fabryce.

Generalnie lakieru bezbarwnego jest ok 50% z całości. Czyli jeżeli mamy 150 mikronów to ok 75 z tego to jest sam bezbarwny. Podkład, baza itd mają drugie 75 mikronów. W praktyce np na golfie 5 którego robiłem, ktoś wcześniej się przetarł i jak w tym miejscu mierzyłem to było właśnie ok 65-68 mikronów czyli tyle ile teoretycznie być powinno.

 

Te oszczędności na nowych autach to jakaś masakra... nie ma z czego polerować, to kolejny fakt potwierdzający regułę, że nowe auta mają być na kilka lat i potem złom :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebuje pomocy przy wyborze futra 80mm (biały Flexi przy skatowanym lakierze BMW średnio daje rade).

Większość na forum widze robi futrem Flexi, tylko teraz pytanie które ? :idea:

ZWYKŁE

czy może

PRO-WOOL

 

Z góry dzięki za pomoc ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z innej beczki - najpierw kupiłem pianownicę Glorii, wszystko ok. Dla jaj, bo był tani kupiłem używany opryskiwacz Marolexa przerobiony na pianownicę, dołożyłem wkładkę z Glorii, dokupiłem dyszę 15 cm i tym oto sposobem mam dwie pianownice. Tylko teraz się zastanawiam, na kij mi dwie pianownice. A może tak trzeba, tylko ja jeszcze o tym nie wiem ;-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.