Skocz do zawartości

Chemical Guys Pete's 53'


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

Już myślę o sezonie - używał ktoś z was Pete's 53? Wiem ,że był testowany na CWWC pamięta ktoś jakieś wstępne wrażenia?

 

Dużo o nim czytałem - na wyspach bardzo chwalą , ale chciałbym poznać opinie rodaków. Wiem ,że to nie ta liga , ale dużo takich porównań już widziałem a mianowicie - jak wypada on w porównaniu z "butikowymi" woskami? Wszakże ma on aż 53% carnauby w swojej zawartości. Trwałość na jakiej mi zależy to... no powiedzmy jak 2 tygodnie wytrzyma to będę zadowolony.

 

W Polsce również jest sprzedawany z dwoma aplikatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trwałość na jakiej mi zależy to... no powiedzmy jak 2 tygodnie wytrzyma to będę zadowolony.

nie popadajmy w skrajności :) na pewno da radę więcej skoro budżetowe środki dają :D

a jeżeli chcesz na lato to może DoDo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Też jestem zainteresowany kupnem tego wosku, bo ponoć jest do ciemnych lakierów. Czekam Łukasz na twoją relacje po aplikacji i jak możesz porównać go do jakiegoś używanego wcześniej przez Ciebie wosku to bardzo bym prosił, no chyba ze jest tak znakomity ze jeszcze takiego nie miałeś :) :) :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Aplikacja Petes 53' była wczoraj, ale nie zrobiłem zdjęć

bo było ok 21-30 wieczorem, zaraz lecę kliknąć parę fotek

i zapodam za jakąś godz lub dwie :)

Efekt :good::good::good:

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 19 Kwiecień 2010, 23:21 ]

Witam

Aplikacja była na "szybko" tzn, już nie mogłem patrzeć jak mi wosk w pudelku stoi.

Nie była wykonywana żadna korekta lakieru z tego względu że 90% kosmetyków mam jeszcze w Polsce :(

Auto zostało umyte dwu krotnie, raz za pomocą pełnego programu na myjni samoobsługowej, później 2 wiadra i heja :)

Jako Cliner posłużył Poorboy’s World Professional Polish , nic wcześniej nie zostało zastosowane przed aplikacją wosku.

p1040705h.th.jpg p1040708.th.jpg p1040706.th.jpg p1040704.th.jpg p1040703i.th.jpg p1040701my.th.jpg p1040700h.th.jpg p1040698m.th.jpg p1040697.th.jpg p1040696j.th.jpg p1040694.th.jpg p1040688k.th.jpg

Aplikacja raczej z tych żeby zaspokoić ciekawość, bo z tego lakieru można wyciągnąć naprawdę wiele :) A efekt oceńcie sami.

 

Pozdro

 

Sory za zimówki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Naprawdę pukka :good:

:good:

Też jestem zainteresowany kupnem tego wosku, bo ponoć jest do ciemnych lakierów. Czekam Łukasz na twoją relacje po aplikacji i jak możesz porównać go do jakiegoś używanego wcześniej przez Ciebie wosku to bardzo bym prosił, no chyba ze jest tak znakomity ze jeszcze takiego nie miałeś :) :) :) Pozdrawiam

Nie mogę go aktualnie porównać do żadnego wosku bo ten jest "pierwszy" tej klasy jaki stosuje. więcej na ten temat będę mógł powiedzieć coś dopiero po sezonie bo mam jeszcze Mags #16 i Natty’s Paste Wax Red i coś się jeszcze dokupi, może 50/50 :o

 

Extra - dokładnie taki efekt jakiego się spodziewałem na Twoim lakierze. Powiedz jak Ci się pracowało? Easy on/easy off? Jakie wrażenia zapachowe, twardość?

Tak jest Easy on/easy off z tym że jak nałożymy za grubą warstwę to raz że będziemy

dłuuugo czekać aż wyschnie a dwa że przy polerowaniu stawia większy opór.

Ja starałem się nałożyć jak najcieńszą warstwę i sądzę że tak jest najlepiej, następne

spostrzeżenie to takie że jak wyczaimy moment "tuż" przed wyschnięciem (mgiełką)

to przy polerowaniu jest lepszy efekt a mianowicie jest lepszy wet look i lakier wydaję się

bardzie śliski.

 

Wosk nakładałem w ok 19-20 stopniach.

 

53" w moim odczuciu świetnie podkreśla rożne wyoblenia,

załamania zwłaszcza widoczne u mnie na błotnikach i progach

a przecież to jest "jasny" lakier więc efekt na typowo ciemnym

lakierze powinien być spotęgowany.

 

Zapach jest jak już wcześniej pisałem zajefajny Migdałowy a na dowód tego jest fakt że

jak woskowałem auto to parę osób podchodziło i się pytało jakim zapachem smaruje auto :lol:

(nie wiem co palą Ci Holendrzy ale ja chcę to samo)

 

Co do twardości to wosk jest raczej z tych twardych bo pod naciskiem palca się nie

wgniata, wydajność jest też spora bo na całe auto poszło mi wosku tyle co nic i może

będzie widać to na fotce.

p1040714l.th.jpg

 

Reasumując nie spodziewałem się tak dobrego efektu przy tak małym nakładzie pracy

(mycie, kliner) zważywszy że ten kolor do łatwych nie należy i aż się boję

(w pozytywnym słowa tego znaczeniu) jaki będzie efekt jak przed woskiem pójdzie jeszcze

glinka, PB SSR 1, PB Professional Polish i PB White Diamond.

 

Tyle mojego pisania i myślę że komuś to pomoże w podjęciu decyzji o kupnie tego wosku,

bynajmniej u mnie zagości on jako stała pozycja w moim składziku :good:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.