Skocz do zawartości

Pasta ścierna pod DA


bulik12

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że tam jest dość mały skok talerza i "mocniejsza" polerka może zająć trochę czasu. Co prawda z tego co pisałeś nie zapowiadają się jakieś twarde lakiery, ale ja osobiście wziąłbym jeszcze jakąś pastę bardziej ścierną (Koch 8 lub Sonax Cutmax) i do tego jakąś mikrofibrę lub futro na grubasy. Ostatnio na 2 samochodach po futrze (co prawda na rotacji) przeleciałem EX na DA i udało się usunąć bałagan po futrze bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na raczej miękkim lakierze do One Stepu idealnie sprawuje się biała twarda gąbka RP + Koch Heavy Cut. Po wełnie zostaje trochę śmiecia do poprawienia i tutaj dobrze idzie na żółtym padzie RP (średni) + Koch antihologram.

 

Pierwszy w życiu samochód i poszło mi pół buteleczki 250ml Koch'a HC - czy to dużo, za dużo czy jeszcze w normie ? Samochód v40 kombi więc nie najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie na raczej miękkim lakierze do One Stepu idealnie sprawuje się biała twarda gąbka RP + Koch Heavy Cut. Po wełnie zostaje trochę śmiecia do poprawienia i tutaj dobrze idzie na żółtym padzie RP (średni) + Koch antihologram.
 
Pierwszy w życiu samochód i poszło mi pół buteleczki 250ml Koch'a HC - czy to dużo, za dużo czy jeszcze w normie ? Samochód v40 kombi więc nie najmniejszy.

Ja podczas polerki tez zuzylem pół kocha hc 250 na audi a5 potem robilem 207 i zuzylem moze 1/3 polowy. Na audi kladlem duzo pasty a wystarczy dwa bobki postawic i jest lepiej niz gdy jest więcej pasty

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużą budę 407 zużyłem około 1/3 butelki Sonaxa 04/06. Fajna pasta, mega wydajna i ładnie się wypracowuje, 400ka Menzerny nie ma startu do niej.. Pasta leciała na białym Flexi i na niebieskim Nat, jutro pójdzie Menz. 3500+czarny Nat, bo butelka się wala i trzeba z nią coś zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jaka jest różnica między pastą Sonax ProFILINE EX 04-06 a SONAX PROFILINE PERFECT FINISH? Przymierzam się w weekend do drobnej korekty na maszynie DA LARE LD09 LITE i takie dwie pasty kupłem, bo mi polecono... Pady do Booski pads Total slim pomarańczowy- do pasty EX 04-06 i do perfect finish mam boooski pads czarny polishing. Jest sens użyć te dwie pasty? Lakier czerwony akryl honda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kasa wyrzucona w błoto? To nie ma sensu w moim przypadku jechać ex 04-06 na pomarańczowym padzie, a potem perfect finish na czarnym padzie? 

Słyszałem, że po 04-06 pojawiają sie holsy więc warto czymś potem przelecieć, polecano na forum koch antihologram, ale w sklepie właśnie polecono mi tą moją kombinacje i już sam nie wiem... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy w błoto, moim zdaniem perfect finish to jedna z lepszych jak nie najlepsza pasta finishowa, o wiele lepiej mi się z nią pracowało jak z anithologramem od kocha - szczególnie na lakierach czarnych hondy czy audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możesz odpowiedzieć na moje pytanie czy mogę zrobić jak pisałem wyżej? pomarańczowy Booski pads total slim+ sonax profiline ex 04-06, a potem czarny booski pads + sonax perfect finish?? Czy w ogóle 2 krok nie ma sensu i już po EX 04-06 będę miał ładny lakier ? No bo na buteleczkach mam w sumie takie same siły ścierania i wykończenia 4/6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jeśli bym się uparł to osiągne coś jeśli po EX 04-06 wrzuce czarny mieciutki pad i polecę sonax perfect finish? Potem oczywiście zamierzam nałożyć cleaner zymol hdc + wosk zymol concours. Lakier mam zadbany, parę razy była już korekta więc też nie chcę przesadzić... :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@oskarr17 czerwony akryl w Hondzie jest bardzo miękki. Zrób one stepa którymkolwiek z Sonaxów który masz na jakimś padzie polerującym. Przyłóż się, wypracuj pastę tak żeby minimalnie jej zostało do dotarcia fibrą i będziesz zadowolony;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyczytałem na forum, że lakier hondowski to jeden z gorszych. Dobra kupiłem już te 2 pasty więc zrobię tak jak mi zalecili. Najpierw Sonax EX 04-06 na pomarańczowej gąbce, a potem na miekkiej czarnej Sonax Perfect finish(może to przerost formy nad treścią, ale jak już mam to użyję tej pasty). Potem wymycie ipa i hd zymol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, oskarr17 napisał:

to możesz odpowiedzieć na moje pytanie czy mogę zrobić jak pisałem wyżej? pomarańczowy Booski pads total slim+ sonax profiline ex 04-06, a potem czarny booski pads + sonax perfect finish?? Czy w ogóle 2 krok nie ma sensu i już po EX 04-06 będę miał ładny lakier ? No bo na buteleczkach mam w sumie takie same siły ścierania i wykończenia 4/6. 

nikt nie zdradzi Ci konkretnej receptury.

Nawet nie wiemy w jakim masz stanie lakier, nie wiemy czy umiesz go przygotować do korekty, nie wiemy czy umiesz polerować, nie wiemy nawet czy maszynę miałeś już kiedyś w ręku i ją po prostu czujesz itd itp.

Po prostu zacznij od tej kombinacji i zobacz jaki osiągniesz efekt. W tedy podejmiesz decyzje - albo wkleisz foto jakiejś 50/50 co dalej. Czy agresywna kombinacja czy wystarczy finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako że szukam jakiejś pasty to czytam i czytam i zmierzam w strone 04/06. Tylko czy ja dobrze Was rozumiem - to jest pasta z założenia do finishu ale również dobrze sprawdza się do cięcia, tak ? Jak w tej ostatniej kwestii czyli cięcia 04/06 ma się do FG400 ? Menzerną przy pierwszym podejściu do korekty zostało mi sporo holsów ale fajnie wycinało  (robiona DA) i chciałbym spróbować innej pasty która zostawi lepszy finish z mniejszą szansą na holsy ale również dobrze wycinającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.