Skocz do zawartości

SOFT99 - Fusso Coat Mirror Shine vs King of Gloss


mkbewe

Rekomendowane odpowiedzi

mario704, źle napisałem. Problem z mazami na KoG był nie wielki. Ale to tylko na jednym aucie. Wcześniej stosowałem na HDC i było mega ładnie i bez problemów. Znacznie większe problemy z mazami były na Fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Jak wygląda aplikacja tego specyfiku http://showcarshine.pl/woskowanie/1880- ... 50ml-.html ? Latać płatkiem kosmetycznym i po odczekaniu jakiejś chwili ścierać? Bo nie używałem go jeszcze a mój japoński jest średni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
621376 3 miesiące zadeklarowane przez producenta wytrzymuje

 

Oznacza to iż przez te 3 miesiące nie używałeś żadnego QD po umyciu auta , a tylko wycierałeś do sucha? :o

Pytam , bo tak czytam o tych "wytrzymałościach wosków" w różnych tematach na forum i zawsze mnie to zastanawiało, bo ja jakoś nie widzę mycia auta bez tej kropki nad "i" , czyli użyciu QD :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

621376 3 miesiące zadeklarowane przez producenta wytrzymuje

 

Oznacza to iż przez te 3 miesiące nie używałeś żadnego QD po umyciu auta , a tylko wycierałeś do sucha? :o

Pytam , bo tak czytam o tych "wytrzymałościach wosków" w różnych tematach na forum i zawsze mnie to zastanawiało, bo ja jakoś nie widzę mycia auta bez tej kropki nad "i" , czyli użyciu QD :o

 

Było to dosyć dawno, więc nie pamiętam czy coś używałem czy nie, ale zazwyczaj jeżeli coś testuje to staram się nie używać QD. Jeżeli już muszę bo zostały jakieś ślady po wodzie itp. to używam czegoś co nie ingeruje mocno we właściwości ( Finale, Spray and Gloss). W żadnym wypadku takich "oszustów" jak BSD, Morning Dew, QD1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
635328 Mi od listopada juz siedzi

 

635331 tak,stosuje QD lub szampony z woskiem

 

No teraz powiedz mi skąd wiesz co tam siedzi? Wosk Soft , wosk z szamponu, QD , czy też raczej mix wszystkiego po trochu ? ;)

 

 

Takie słowa niejako chwalące ten wosk :

635328 Mi od listopada juz siedzi

 

mają się nijak do rzeczywistości, więc po co je pisać? Jakbyś po nałożeniu wosku po myciu tylko autko wycierał do sucha (bez QD) , to Twój wpis miałby jakiś sens dla oceny trwałości tego wosku , a tak to ... kropelkuje Ci jakiś niesprecyzowany do końca mix chemii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca ;) Fusso ma swoj specyficzny look i super kropelkowanie,wszelakie QD go nieco modyfikuja a kropelkowanie czasem calkiem niweluja...gdy to co pozostaje po QD znika lub zmywam to myjac ponownie auto to widze ze powraca pierwotny efekt fusso,a po to sa niby QD zeby wzmocnic,wydluzyc wosk juz lezacy.Dla porownania jakikolwiek QD bym nie nalozyl na takiego Natty'sa to i tak wszystko splynie po paru tygodniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe ze po każdym kolejnym myciu (przy nałożonym fusso) powstaja kolejne drobne hologramy? Z poczatku przy nałożeniu wosku nie zauwazylem nic wiekszego. Po pierwszym myciu kilka drobnych sladow na drzwiach a teraz po okolo 6-7 myciu jest ich znacznie wiecej.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

co moge robić źle przy aplikacji fuusso coat zrobiłem już nim dwa auta i na dwóch wyszły mazy czy macie jakiś sposób na te mazy jak się ich moge pozbyć polerując mikrofibrą niema szans dodam że w garażu w świetle z świetlowki niewidać ich dopiero na zewnątrz w świetle dziennym nawet niemusi być słońca a widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moge robić źle przy aplikacji fuusso coat zrobiłem już nim dwa auta i na dwóch wyszły mazy czy macie jakiś sposób na te mazy jak się ich moge pozbyć polerując mikrofibrą niema szans dodam że w garażu w świetle z świetlowki niewidać ich dopiero na zewnątrz w świetle dziennym nawet niemusi być słońca a widać :(

 

Miałem ten sam problem. Co więcej, na czarnym metaliku pozostawały ciemniejsze plamy - jakby po źle nałożonej ceramice. Sposobu na pozbycie się mazów nie znalazlem, zrobiło się cieplej i zmieniłem wosk - co nie zmienia faktu, że 2 warstwy fusso coat przeleżały na aucie od listopada do maja i nadal swietnie kropelkowały (oprócz dolnych partii drzwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revicess, a możesz napisać w jaki sposób aplikujesz wosk?

Wg mnie dwa czynniki powodują opisane mazy.

Tak jak powalla nadmienił, czyli zbyt dużo produktu oraz zbyt długie oczekiwanie na dotarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi znajomy polecil aby nakladac wosk na lekka "chmurke" wody. No i jakies sa tego efekty. Nie ma plam a zamazy sa dużo mniej widoczne pod mocnym swiatlem. Ale moze tez kwestia jeszcze mniejsze aplikacji wosku... trzeba pokombinowac:)

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.