Skocz do zawartości

Czyszczenie padów


Gość torcik79

Rekomendowane odpowiedzi

można. ja przez długi czas używałem specyficznej szczotki do czyszczenia zamszowego obuwia.... :kox: w przypadku szczotki do zębów, musisz uważać na "włosie", może się stopić/zetrzeć przy czyszczeniu twardych padów na wysokich obrotach(a na takich należy czyścić)

pady można też prac. ale to po skończonej pracy, nie oddają wilgoci tak szybko, żeby można było zacząć z nimi pracę od razu po wypłukaniu. ciepła woda, trochę szarego mydła, ew. płyn do mycia naczyń i jazda. Ostatnio uprałem w pralce - 40stopni, proszek do kolorów, lekkie wirowanie - efekt rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie pady piorę ręcznie - nalewam mocno ciepłej wody do miski, wsypuję trochę proszku do prania i moczę przez 1h w tym roztworze pady. Potem kładę w brodziku i je naciskam całą dłonią - wszystko wylatuje i padzik jest czysty.

 

Niektórzy twierdzą, że proszkiem nie wolno traktować padów, ale robię to już ponad rok i nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie pady piorę ręcznie - nalewam mocno ciepłej wody do miski, wsypuję trochę proszku do prania i moczę przez 1h w tym roztworze pady. Potem kładę w brodziku i je naciskam całą dłonią - wszystko wylatuje i padzik jest czysty.

 

W prawie identyczny sposób "prałem" dzisiaj swoje pady 3M, które były dość mocno zasyfione, szczególnie pomarańczowy, który miał twardy nalot z resztek pasty polerskiej.

Mała różnica w doborze środków do prania - używam żelu do prania zamiast proszku.

 

Dodam, ze prałem pady pierwszy raz w życiu i wyglądają jak nowe zarówno kondycyjnie jak i wizualnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała różnica w doborze środków do prania - używam żelu do prania zamiast proszku.

 

W sumie pewnie sam skład jest podobny tylko produkt w innej postaci - też stosowałem żelu tylko wydaje mi się, że ciut lepiej działa jednak produkt w formie proszku.

 

Poza tym do czyszczenia padów są też specjalne środki. Mam kilka torebek i ciągle zapominam przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że proszkiem nie wolno traktować padów, ale robię to już ponad rok i nic się z nimi nie dzieje.

 

Łukasz, pady Ci starczają nawet na rok czasu :o Ja po jednym aucie i paru elementach zielony i pomarańczowy mam do wyrzucenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, pady Ci starczają nawet na rok czasu :o Ja po jednym aucie i paru elementach zielony i pomarańczowy mam do wyrzucenia :(

 

Pisząc to miałem na myśli komplet, który mam tylko przeznaczony do swojego auta.

 

Nie za często robię coś komuś, ale mam inny komplet, który zrobił kilka aut i naprawdę wygląda bardzo dobrze. Akurat są to Megsowe pady i one są wg mnie sporo bardiej wytrzymałe niż 3M.

 

3M są po powiedzmy 1,5 auta i wyglądają też na razie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Używam na "co dzień". Zwykle w rozcieńczeniu ok. 1:8. Moczę dość mocno każdy pad tym środkiem, zostawiam na kilka(naście) minut i potem myję pad pod bieżąca wodą, najlepiej dosyć ciepłą mocno go masując lub używam pad washer W przypadku padów z otwarta struktura komórek po takim zabiegu są już w 99% czyste, reszta nie do końca. Wtedy powtarzam operację i następnie wrzucam pady do pralki na program 30% (zmoczone środkiem), bez proszku i bez wirowania.

 

Pady mam zawsze idealnie czyste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wystarczy wrzucić pady do ciepłej wody z np. "jeleniem" ,żeby się dobrze namoczyły a później do pralki również z "jeleniem" temperaturą 40*C i na koniec wirowanie ? Lepsza alternatywa niż kupowanie dedykowanego środka do padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie

Przepraszam za odkop ale mój problem też ma się czyszczenia padów jednak takich na gwint m14-będę używał wiertarki. Kupiłem miękkiego czarnego pada boll 80mm w celu polerki kloszy lamp. Jak często go czyścić szczotką (chciałem użyć zwykłej do zębów z miękkim lub bardzo miękkim włosiem)-co lampę? posiadam mercedesa w210-"okular" i ma tak jakby 4 lampy z przodu. I właśnie chodzi o to poleruję lampę 1=>czyszczę pad=>poleruję lampę 2=> czyszczę pad=>poleruję lampę 3=>czyszczę pad=>poleruję lampę 4 (czy może nie trzeba tak często czyścić pada?) i właśnie wystarczy po pracy samą szczotką go wyczyścić czy wyprać go jak mikrofibrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie wiem ze nie w tym dziale ale szukam pomocy.

Poszukuje dobrego dozownika na chemię najlepiej w formie szczykawki

Najlepiej z jakimś wężykiem do nabierania

Proszę wybaczcie mi ze pisze to tutaj

Ale korzystam z telefonu a podobnego wątku nie znalazłem i założyć niestety tez nie mogę.

Pomożecie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.