Skocz do zawartości

Korekta lakieru jednoskładnikowego (pastelowy akryl)


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

latem mam zamiar przeprowadzić korektę lakieru u siebie ... zwykły pastelowy akryl ( nie posiada warstwy klaru ) jest to lakier jednoskładnikowy .... w związku z tym jestem ciekaw czy polerka,aby nie zaszkodzi ,czy po polerce z czasem lakier nie straci koloru ( wypłowieje ) ....co innego z lakierami metalicznymi,gdzie jest klar ... tutaj gdzie go u mnie nie ma mam pewne obawy ... i zastanawiam się czy czasami nie zrobić delikatnej polerki ,ale ręcznie ... co Wy na to ??

 

[ Dodano: 17 Styczeń 2010, 16:12 ]

i ew jak już rećżnie to jaką pastę do tego byście polecili ??

czekam na konkrety odniesione do całości mojej wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latem mam zamiar przeprowadzić korektę lakieru u siebie ... zwykły pastelowy akryl ( nie posiada warstwy klaru ) jest to lakier jednoskładnikowy .... w związku z tym jestem ciekaw czy polerka,aby nie zaszkodzi ,czy po polerce z czasem lakier nie straci koloru ( wypłowieje ) ....co innego z lakierami metalicznymi,gdzie jest klar ... tutaj gdzie go u mnie nie ma mam pewne obawy ... i zastanawiam się czy czasami nie zrobić delikatnej polerki ,ale ręcznie ... co Wy na to ??

 

[ Dodano: 17 Styczeń 2010, 16:12 ]

i ew jak już rećżnie to jaką pastę do tego byście polecili ??

czekam na konkrety odniesione do całości mojej wypowiedzi ;)

 

 

To się nazywa "krótkie pytanie" :D spokojnie można było założyć nowy temat bo ciekawe zagadnienie a byłby dla potomnych.

 

Moim zdaniem po polerce nic nie straci bo go przecież zabezpieczysz jakimś dobrym woskiem i na bieżąco pielęgnujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po polerce nic nie straci bo go przecież zabezpieczysz jakimś dobrym woskiem i na bieżąco pielęgnujesz.

zgadza się :) aczkolwiek rozmawiałem przedwczoraj ze znajomym lakiernikiem i mówił,że w moim wypadku by było to beee i ,że sobie pogorszę tylko , co innego w metaliku ...

więc sam już nie wiem ;)

 

[ Dodano: 17 Styczeń 2010, 16:29 ]

pomyślałem, więc,że może w takim razie zrobić jedynie delikatną polerkę ręcznie ;)

no,ale poczekam na Wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka ładnych lat temu polerkę na fiatowskim akrylu (czerwonym) i nic nie płowiało.

 

Lakiernicy biorą wszystkich przez pryzmat społeczeństwa i myślą ,że po takim zabiegu właściciel olej resztę i nic nie będzie robił poza dumnym mówieniem ,że auto miało "polerkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernicy biorą wszystkich przez pryzmat społeczeństwa i myślą ,że po takim zabiegu właściciel olej resztę i nic nie będzie robił poza dumnym mówieniem ,że auto miało "polerkę"

mnie to nie dotyczy :D aczkolwiek dało mi do myślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, nasi koledzy po fachu z dalekich Wysp Brytyskich z powodzeniem przeprowadzają takie zabiegi, jeśli mnie pamięć nie myli, to szczególną popularnością cieszy się AG SRP nakładane maszynowo. Polecam przeglądanie wątków z showroom-u na detailingworld, sporo przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG SRP

to będzie także :) ale to już bardziej jako dalsza część :) na wstępie

myślę nad takimi zestawami :

- Sonus SFX-1 i SFX-3

- Deox 2 i Deox 3

- Scholl S10 i S17

to są takie moje wybrane ;) który zestaw najlepszy ? :)

albo inaczej, proszę o radę nie tylko konkretnie do tego co podałem mogą być też inne produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna opcja AutoGlym Paint Renovator i wtedy na to dać SRP :)

jak zdobędę jutro 3M żółty + zielony + niebieski korek to będzie to 3M :) na to SRP i na koniec wosk :)

jak nie to skieruję swoje kroki ku Deox 2 i 3 + SRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car crazy sprzedaje Auto Glyma?

 

Proponuję poczytać Detailing World - opinie są jak malkolma. Przerabiałem temat bo sam chciałem kupić PR ale wiedza w Polsce jest praktycznie zerowa - all4auto który tym już trochę handluje nawet za dużo nie mógł powiedzieć.

 

Więc proponuję nie wygłaszać sądów jeszcze przed dotknięciem produktu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla G3 też jest podobna do swirlX ale jednak "trochę" inna. Ja bym podchodził z dystansem do produktów o do końca nieznanej sile działania a gdzie jest ryzyko ,że bardzo agresywne - tym bardziej ,że to chyba twoje początki będą.

 

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... =renovator

 

Wiem ,że opinnie z zagranicy często bywają inne ale tu już malkolm potwierdził, tym bardziej jak znam delikatnych anglików to większość po PR używa SRP a mimo tego piszą ,że jest agresywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRP tak czy siak możesz użyć ale on bardziej Ci wypełni niż usunie, moim zdaniem daje też niezłą głębie jak na produkt AIO. Ja bym proponował użycie go przed samym woskiem a po swirlX, oczywiście jeżeli nie będziesz używać wosku który wymaga własnego cleanera.

 

W poprzednim poście co do SRP chodziło mi ,że nakładając go świeżo po PR można nie zauważyć ,że narobiło się hologramów bo on je wypełni a hologramy i tak wyjdą z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem o wszystkim o czym piszesz ,po prostu chce złożyć dobry zestaw. Problemem jest to ze tylko jeden element w aucie mam do zrobienia trochę mocniejszym środkiem niż SwirlX. Zestaw na ten moment wyglądałby tak SwirlX, SRP ,476. Cały czas miałem w planie tego PR'a bo bylem przekonany ze jest delikatny ale skoro nie jest... Ale w sumie tez by się przydał na tą nieszczęsną klapę... Ale teraz znowu pomyślałem o Poorboysach SSR 2,5 i 1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanów się nad scratchX 2.0 - wychodzi gorzej w stosunku ilość/cena ale będziesz miał coś pomiędzy swirlX a Ultimate compound. Ja robiłem nim całe auto i byłem zadowolony.

 

Tylko nie wiem czy te produkty meg'sa można używać na maszynie rotacyjnej - wiem ,że można na DA ale być może taka informacja jest po to żeby promować swoja polerkę G220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.