Skocz do zawartości

Duragloss Ceramic Coating


g.pajak

Rekomendowane odpowiedzi

Można użyć też np. Gyeon Prep. Jak ktoś nie chce robić dwóch wysyłek to na Wax Paradise mają oba produkty:

http://www.waxparadise.pl/produkt,Duragloss-Ceramic-Coating---Wyprzedaż,6623.html

http://www.waxparadise.pl/szukaj,Gyeon+Q2M+Prep,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mir540t napisał:

Można użyć też np. Gyeon Prep. Jak ktoś nie chce robić dwóch wysyłek to na Wax Paradise mają oba produkty:

 

prep to płyn inspekcyjny, nie spełni funkcji cleanera.

McKees37 CPP to 2w1 chemiczny cleaner ze skuteczną funkcją odtłuszczania za razem.

 

Idąc tym tropem, który podałeś to przed prepem trzeba by użyć dowolnego cleanera i  oczywiście po tym odtłuścić.

lub dowolny cleaner + dowolny płyn inspekcyjny

w punkcie drugim tu jest ich cała lista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Czy auto zabezpieczone taką powłoką przeżyje zimę. Teraz w weekend na auto kuzyna mieliśmy położyć FK1000. I jesienią, zimą podczas mycia wspomagał by się jakimś QD.

I czy taka powłoka DCC położona na auto na okres jesień zima da radę jako samodzielne zabezpieczanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj bawiłem się od rana do wieczora, aby przygotować auto i nałożyć:

Efekt mega:

 

Dzisiaj położona ceramika, a na MK4 tak samo tylko, że wosk Fuso99 Dark
Procedura:
1. Dokładne mycie
2. Osuszanie
3. Roton całe auto
4. Mycie
5. Osuszanie
6. Roton całe auto
7. Mycie
8. Suszenie
9. Glinkowanie
10. Mycie
11. Ceramika
12. Efekt - P O E Z J A

Tutaj widać, że mam piankę w garażu na dachu 🙂

cd826b1660b40731med.jpg

Na drugim zdjęciu widać dwa auta 🙂

b9fb9f0c259e64b2med.jpg

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 10:06, powalla napisał:

W zależności jak i czym smarujesz ale na 3-4 auta musi starczyć .

Spokojnie na 3 starczy - zostało mi dość sporo. Zobaczymy ile wytrzyma i czy sprawdzi się jako zimowe zabezpieczenie. Jak warunki pozwolą to pewnie w międzyczasie umyję auto pianą i na dwa wiadra i podbije QD PCCWG. Dziś rano u nas w wlkp. pokazał termometr 0 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siedzi ale słabo z nią. Fakt to auto co robi dużo km. Zobaczę jak pogoda się poprawi - umyję auto kwaśnym szamponem, może się coś odetka. Ale myślałem, że będzie lepiej. Na 2 aucie mam FK1000, kładziony w tym samym czasie i zrzut wody i kropelkowanie zdecydowanie lepsze jak na tej powłoce.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, V1RU$ napisał:

Siedzi ale słabo z nią. Fakt to auto co robi dużo km. Zobaczę jak pogoda się poprawi - umyję auto kwaśnym szamponem, może się coś odetka

Oczywiście wiesz, że ta powłoka od początku ma paskudne krople i ich kształt nie identyfikuje stanu powłoki?

DG NGCC sprawdza się na inne sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, V1RU$ napisał:

Na początku było dużo dużo lepiej a jest jak jest. W weekend umyję auto i zobaczę.

A te inne sposoby to jakie jak wolno zapytać  ?

NGCC ma bardzo dobry zrzut mimo paskudnych niekształtnych kropli.

Dobrze umytym mokrym samochodem powoli się rozpędzasz i patrzysz przy jakiej prędkości zaczynają uciekać krople.

Wyznacznikiem jest stan na początku. A z czasem gdy powłoka osłabnie, prędkość musi być większa by uzyskać ten sam efekt.

 

Czyli na identycznej zasadzie jak z niewidzialną wycieraczką. Potrafisz określić czy NW zrzuca przy 50kmh czy przy 90kmh.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ghost napisał:

NGCC ma bardzo dobry zrzut mimo paskudnych niekształtnych kropli.

Dobrze umytym mokrym samochodem powoli się rozpędzasz i patrzysz przy jakiej prędkości zaczynają uciekać krople.

Wyznacznikiem jest stan na początku. A z czasem gdy powłoka osłabnie, prędkość musi być większa by uzyskać ten sam efekt.

 

Czyli na identycznej zasadzie jak z niewidzialną wycieraczką. Potrafisz określić czy NW zrzuca przy 50kmh czy przy 90kmh.

Jasne !

Po myciu jadę na obwodnicę.

Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W sobotę była korekta one step, potem Autofinesse Rejuvenate maszyną i po odtłuszczeniu poszła powłoka Duragloss.
Skończyliśmy z kolegą pod wieczór, docieraliśmy dodatkowo po wyjeździe z garażu chyba z 15 minut, ale dzisiaj na dachu w słońcu widzę, że jeszcze kilka śladów niedotarcia.
I teraz pytanie mrożące krew w żyłach. Czy uda się to dzisiaj dotrzeć???  Lakier czarna perła, a fibry Cobra.

Ewentualnie co zrobić, żeby się tego pozbyć? Maszyny już nie mam, bo to kolegi sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zacząłem od najsłabszego produktu czyli rozrobiony Duragloss 931 jako QD (no może ciut lepiej niż producent mówi) i poszłoooo. Dziękuję za podpowiedzi.

Mniemam, że powłoka trochę poleży, więc kolejne pytanie. Na jesień mogę na nią kłaść wosk BiltHamber DSW czy lepiej zostawić samą powłokę jeśli będzie w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kedar napisał:

zacząłem od najsłabszego produktu czyli rozrobiony Duragloss 931 jako QD (no może ciut lepiej niż producent mówi) i poszłoooo. Dziękuję za podpowiedzi

miło to słyszeć 🙂

2 godziny temu, kedar napisał:

Mniemam, że powłoka trochę poleży, więc kolejne pytanie. Na jesień mogę na nią kłaść wosk BiltHamber DSW czy lepiej zostawić samą powłokę jeśli będzie w dobrym stanie?

Mam obawy, że już na początku zimy będzie się mieć ku końcowi. Całej raczej nie przetrwa.

Tu trzeba by przemyśleć, czy lepszą opcją byłoby jesienne oczyszczenie powierzchni cleanerem , odtłuszczenie i wrzucenie zabezpieczenia zimowego.

Myślę, że sam podejmiesz decyzję obserwując rozwój sytuacji 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ghost napisał:

Tu trzeba by przemyśleć, czy lepszą opcją byłoby jesienne oczyszczenie powierzchni cleanerem , odtłuszczenie i wrzucenie zabezpieczenia zimowego.

"Mądrego to i przyjemnie posłuchać"  🤣  Faktycznie trzeba (jak to mówią mechanicy)  jeździć - obserwować. Tymczasem mycie + QD z woskiem lub z SiO2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.