Jump to content

Likwidacja Szkody z AC


Tommiashi

Recommended Posts

Zadzwoń i zapytaj na infolini czy tracisz zniżki na OC, jak się kończy zgłaszaj może pare stów dostaniesz na naprawe tego :) wkońcu po coś się płaci AC nawet jak sprawca nieznany. 8-)

Link to comment
Share on other sites

poczytaj OWU - ogólne warunki ubezpieczenia:)

 

szkode musisz w ciągu kilku dni zgłosić, przy AC stracisz zniżke tylko z AC, chyba że masz ochronę zniżek wykupioną.

 

Zależy jaki masz wariant : serwisowy czy kosztorysowy

 

Za kosztorysowy policzą Ci amortyzację i słabe stawki roboczogodziny. Jak wariant serwisowy to do warsztatu jedynie możesz wstawić.

 

Ja bym zgłosił, jak i tak nie masz zamiaru wykupywać AC dalej.

 

Powiedz , że wczoraj zarysowanie zauważyłeś. Przyjżyj się dokładnie czy w bliskiej okolicy tego miejsca uszkodzenia nie masz innych szkód które mogły powstać podczas tego jednego zdarzenia np. porysowana felga?? :)

Link to comment
Share on other sites

w lesie nie powinno być kamer :)

 

zawsze można cofać i w krzaki się władować a w krzakach ktoś śmieci budowlane wyrzucił :)

 

pamiętaj : manewr zawracania to dwa manewry i naliczą Ci dwie szkody (to tak na wypadek jakbyś też zauważył że masz przód uszkodzony) :)

Link to comment
Share on other sites

Tommiashi,

 

Mój kolega zrobił właśnie w ten sposób, że naprawił sobie auto z AC i w kolejnym roku nie wykupił AC. Kiedy opłacał OC nie podnieśli mu kwoty za szkodę z AC. Agent powiedział, że podniosą mu stawkę tylko w przypadku kolejnego wykupienia AC

Link to comment
Share on other sites

marwol, pod warunkiem, że nie ma kamer w pobliżu :D

jak mi w ASO wymieniali wgniecione drzwi to sie właśnie pytał facet czy są w miejscu kamery, bo ubezpieczyciel teoretycznie mógłby chcieć sprawdzić zapis. doradził wpisanie miejsca gdzie nie ma kamer :D

Link to comment
Share on other sites

Mając wariant serwisowy wcale nie trzeba naprawiać w ASO. Można rozliczyć się kosztorysem. W przypadku takiej ubezpieczalni jak Aviva, KONIECZNIE przeczytałbym dokładnie umowę i warunki ubezpieczenia AC. Stosują udziały własne Klienta do zgłaszanej szkody itd.

Link to comment
Share on other sites

no tak, sam tak miałem.

 

Wariant serwisowy wykupiony , a przy rozliczaniu szkody wolałem kase. I wtedy sie zaczeło : amortyzacja, niskie RG....

 

eeeech ta ergo hestia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Należy sprawdzić czy ma się ochronę zniżek i w zależności od firmy ubezpieczeniowej można zrobić 1 szkodę nie tracą zniżek. Trzeba też sprawdzić czy na AC jest na takich samych warunkach . Bo przy zwykłym OC to koszt kilkunastu zł. A przy AC najlepiej się dowiedzieć u swojego ubezpieczyciela.

Link to comment
Share on other sites

Ja w zeszłym tygodniu zgłosiłem lekkie przetarcie tylnego zderzaka do PZU. Mam ochronę zniżek w AC. Sprawę załatwiłem przez telefon bez zdjęć i przyjazdu rzeczoznawcy. Szkodę wyceniono mi na 725 zł co mnie bardzo ucieszyło. Jeżeli masz ochronę zniżek to nie zastanawiaj się tylko rób. Jeżeli nie masz ochrony zniżek to musisz przeliczyć czy to się opłaca. Dowiedz się wtedy ile zniżki Ci zabiorą

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.