Skocz do zawartości

Usuwanie wgnieceń, wgniotek - Polecane/niepolecane zakłady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji ze nie znalazłem takiego ani podobnego tematu a w przyszłości na pewno komuś może sie przydać bardzo proszę o wpisywanie film z których usług skorzystaliście w celu naprawy karoserii po uszkodzeniach po gradzie itp.

Ja dość długo szukałem firmy i nie było to wcale proste i obecnie autko jest w naprawie o efekcie finalnym poinformuje za tydzień jak odbiorę auto ( 300 wgniotek).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

( 300 wgniotek).
:shock: Rozumiem że pokrywane z AC.. ale dopytaj się proszę ile biorą od wgniotki. Bo mi się wydawało że tak od 50 do 100 zł dlatego się wstrzymuję z tym (mam 2-3). No ale 300?! Przecież to będzie kosztować jakieś 15-30 tys. zł. Nie łapie się to na szkodę całkowitą? No chyba że moje orientacyjne pojęcie o cenie takiej usługi jest całkowicie mylne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług dentbusters, miałem spore wgniecenie na błotniku dodatkowo na przetłoczeniu, efekt pracy idealny (pomijając głębokie rysy bo tego usunąć się nie da bez malowania)

 

U mnie przed naprawą wgniecenie wyglądało tak:

 

ZhKsJp0.jpg?1

z8YrPI7.jpg?1

s6BipfL.jpg?1

78W0Fw8.jpg?1

 

Po naprawie:

 

HwBTMNw.jpg?1

Gp9oxue.jpg?1

2il4ilp.jpg?1

ZJMpdsN.jpg?1

 

Wiem, że za całe Mondeo sedan z 2010r po gradobiciu wziął 4k zł.

Wyciągnięcie mojego wgniecenia to 20 minut i 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi z małopolski i okolic Tarnowa-Krakowa polecam gościa z Królówki koło Nowego Wiśnicza . Kumpel oddawał do gościa auto z kilkoma większymi wgniotkami i gość zrobił to idealnie , cenowo nie wiem jak to wygląda bo nie pytałem . Myślę że sam fakt terminów (okolo 2-2,5 miesiąca wcześniej trzeba się umawiać) może być dobrą rekomendacją , w przyszłym tygodniu kolejne auto znajomego jedzie na wyciaganie wgniotki . O to link ze stronką gościa

 

http://www.eurograd.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi z małopolski i okolic Tarnowa-Krakowa polecam gościa z Królówki koło Nowego Wiśnicza . Kumpel oddawał do gościa auto z kilkoma większymi wgniotkami i gość zrobił to idealnie , cenowo nie wiem jak to wygląda bo nie pytałem . Myślę że sam fakt terminów (okolo 2-2,5 miesiąca wcześniej trzeba się umawiać) może być dobrą rekomendacją , w przyszłym tygodniu kolejne auto znajomego jedzie na wyciąganie wgniotki . O to link ze stronką gościa

 

http://www.eurograd.pl/

 

Ja właśnie u tego specjalisty zostawiłem autko.

Po przeczytaniu kilku forum i opinii w internecie wolałem podjechać kilkadziesiąt kilometrów (ok 50km z KRK) niż naprawiać w samym Krakowie - co będzie niedługo zobaczymy.

 

Autko po gradzie wyglądało tak (lepszych zdjęć niestety nie mam ale na oko widać może z 100 wgniotek )

 

%2524%2528KGrHqF%252C%2521k8FJDcPwZj2BSV6LMSCl%2521%257E%257E48_27.JPG

%2524%2528KGrHqFHJ%25218FI9cfR2vuBSV6LS5P2g%257E%257E48_27.JPG

%2524%2528KGrHqYOKpcFJ%2528lO%2528kM%252CBSV6L51UBw%257E%257E48_27.JPG

DSC_0042.jpg

DSC_0044.jpg

DSC_0045.jpg

 

Generalnie rozmowa z panem z Eurogradu bardzo konkretna, po 3 sztukach mogą pozostać lekkie znaki ze względu na głębokość oraz położenie (na zagięciu).

 

Autko ma w 95% oryginalny lakier a e46 coupe znaleźć w oryginalnym lakierze to już rzadkość a poza tym nie chciałem mieć szpachlowanego dachu.

 

Cena zależy nie tylko od ilości ale także od głębokości wgniotek - tutaj przed robotą wszystkie wgniotki zostały policzone i ocenione do naprawy i na tej podstawie została ustalona cena.

Generalnie ok 150 wgniotek maska, 80 dach, 40 tylna klapa i pozostałe elementy karoserii tez minimalnie dostały - mowa o wgniotkach o bardzo różnej wielkości niektóre ledwo widoczne le zrobić trzeba.

 

W weekend opiszę jak wyszło autko jak je tylko odbiorę i troszkę wyszmalcuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny cenami, oczywiście w KRK byłoby drożej ale dojazdy na oględziny zostawianie auta (jazda na 2 itp) to też są jakieś koszty ale mimo wszystko ważne aby było zrobione dobrze.

Autko ma m może już 14 lat ale ma być takie jak powinno :), qwa już sie doczekać nie mogę a jeszcze dzisiaj dotarł do mnie Megs 16ka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Trójmiasto i okolice, jesteście w stanie kogoś polecić? Bardzo często pada o to pytanie od klientów ;)

 

Na innym forum nie związanym z detailingiem, mocno polecany jest Pan Tomaszewszki - PLUS AUTO

84-202 Wejherowo, Przemysłowa 46.

 

Zadzwoniłem dziś do niego - standartowa cena wgniotki wielkości 5-cio złotówki to 50 zł.

Gość zajmuje się głównie bezlakierowym wyciąganiem wgnieceń z karoserii. Działa dobre kilka lat, bo już chyba z 4 lata temu o nim słyszałem, wtedy działał w Orlu k. Wejherowa.

Ja osobiście nic u niego nie robiłem więc nie jest to jakaś kryptoreklama.

Całkiem miły facet w rozmowie telefonicznej.

Jednak jak mi powiedział wgniotka, wgniotce nierówna więc najpierw wolałby zobaczyć auto, wycenić i umówić się indywidualnie.

Tel. 663 342 272

 

Pozdrawiam jeśli pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem autko - mi udało się podjechać wcześniej - termin został zachowany - co też jest bardzo ważne.

 

Efekt naprawdę bardzo dobry. Jak to określił p. Wiesław 99% ; - lakier naprawdę gładki mikro miejsca zauważalne pod halogenem itp wiec tak naprawę śladu po gradzie brak. Po dość sumiennych oględzinach (dobrze oświetlony biały warsztat - zauważyłem tylko mało widoczną pozostałość po wgniotce na rancie przy szybie bocznej tylnej oraz na listwie aluminiowej na dachu - wiec w miejscach bardzo trudnych do tego typu zabiegów.

Po wyciąganiu lekko lakier przepolerowany i nawoskowany kosmetykami Presta - więc też duży plus - http://www.pielegnowacauto.pl/producent/presta/

 

Szczerze polecam usługi pana Wisława z Królówki:

 

 

EUROGRAD - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Wiesław Zgłobicki

Królówka 149

PL-32-722 Królówka

Małopolska

 

Telefon:

+48 696775131

+43 6764946752

 

http://www.eurograd.pl/

 

Zdjęcia wrzucę jak się poprawi pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest taki temat to może polecicie kogoś z Bydgoszczy lub okolic? Niestety też mam parę małych sztuk do wyciągnięcia. Znalazłem jeden warsztat w BDG, ale przeczytałem nieciekawe opinie, więc szukam dalej...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście efekt usuwania wgnieceń super :) ja w środę też odstawiam mojego 406 do firmy Dufał Katowice na usuwanie wgnieceń parkingowych, postaram się zrobić zdjęcia przed i po :) już miałem okazje korzystać z tej firmy w moich poprzednich dwóch 406 i pousuwali wgniotki jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.