Skocz do zawartości

Naczernianie gumowych dywaników


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zabrałem z dziadkowej Thali dywaniki gumowe do domu, były całe w lodzie, błocie.. Ogólnie nie ciekawie, po umyciu i wyschnięciu zrobiły się siwe... :/

Jak myślicie czy Meguiar's Endurance High Gloss poczerni te dywaniki.?

Proszę o jakieś porady... Chętnie bym to przetestował, ale jeszcze nie posiadam tego specyfiku... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu Endurance dziadkowi będą się nogi ślizgać po dywanikach co może być niebezpieczne i niekomfortowe. Powinieneś użyć specyfiku, który nie pozostawi "tłustego" osadu i wchłonie się całkowicie.

Zacznij od dokładnego ich umycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do wyboru masz tylko Endurance High Gloss to jest to do zrobienia ale trzeba uważać bo tak jak pisał AutoDetailing guma może zrobić się piekielnie śliska. Spróbuj zrobić taki teścik na jednym dywaniku - może którymś tylnym - i zobacz co Ci wyjdzie:

1) EHG nakładaj bardzo oszczędnie za pomocą aplikatora lub małej mikrofibry; staraj się maksymalnie wetrzeć produkt w powierzchnię dywanika;

2) zostaw na 30-60 minut i dokładnie ("do sucha") przetrzyj dywanik ręcznikiem z mikrofibry.

Ja dywaniki w swoich autach kiedyś konserwowałem NXT Tech Protect'em (póki go miałem) i przy zastosowaniu powyższych środków ostrożności "śliskość" była akceptowalna.

Ale - tak jak mówię - spróbuj najpierw z jednym dywanikiem bo można sobie zrobić krzywdę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do pasty do butów - jakoś nie działa... :/

nie umiesz jej używać :D ja kiedyś bardzo często stosowałem ,ale nie na dywaniki tylko na czarne plastiki i wg super efekt :) utrzymuje się bardzo długo,a jak brudne wystarczy przetrzeć i ładnie jak po nałożeniu wygląda :)

tyle,że samo nałożenie nie wystarczy .. musisz wypolerować tak jak robisz to z butami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ,dawno temu próbowałem pasty do butów na opony... ale tez jakoś nie chciały się świecić...19Urban94, a może spróbuj jakiegoś czernidła do zderzaków? Albo "farby" do opon.Kiedyś używałem specyfika który nazywa się Protectol-widziałem ostatnio na Alegru. Służy do konserwacji gumy. Całkiem niezły efekt. I faktycznie jest to coś w rodzaju ,farby/bejcy bo nie wsiąka całkowicie tylko pozostaje i wysycha na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ,dawno temu próbowałem pasty do butów na opony... ale tez jakoś nie chciały się świecić...

poprawne użycie gwarantuje bardzo dobre efekty :)

 

Thomas, zamiast zapewniać nas o tym, że pasta do butów może nadać się do konserwacji dywaników/opon etc. to napisz jak ją stosować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, nawet ciekawie to wygląda. Zobaczymy, zrobi się ciepło to przetestuje na plastikach u mnie w samochodzie, bo niestety mam troche wypłowiałe, szczególnie na lusterkach. Jak zadziała - to dobrze, jak nie - trudno, trzeba będzie kupić jakieś inne czernidło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich czernideł do plastików. Dla mnie działanie tych produktów jest dyskusyjne, a ich aplikacja cokolwiek upierdliwa. Zdecydowanie preferuję produkty typu Meg's GC Trim Detailer, który jest białym mleczkiem, a daje efekt deklasujący czernidła. I nie zostawia czarnego syfu na wszystkim wkoło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.