Jump to content

Samoczyszczący się lakier


xMarcin95x

Recommended Posts

Link do artykułu: http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktu ... o-sie-auta

 

Niektórzy traktują samochód jak swoją wizytówkę. Czyste auto dobrze świadczy o jego właścicielu - podkreśla jego przywiązanie do estetyki. Wskazuje również na anielską cierpliwość, gdyż utrzymanie karoserii w perfekcyjnej kondycji jest czasochłonne i często kosztuje wiele nerwów. Nissan próbuje wyjść tym ludziom naprzeciw.

 

W naukowym żargonie nowa farba stosowana na Nissanie Note jest hydrofobiczna i oleofobiczna. Mówiąc bardziej obrazowo i przystępnie koncepcyjna powłoka natryskowa ma właściwości odpychające wodę oraz wszelkie zanieczyszczenia.

Nissan_note_paint_690x460.jpg

Proces transformacji przeciętnego auta w takie, któremu niestraszny żaden brud jest stosunkowo prosty. Polega on na natrysku specjalnej powłoki na karoserię. Po jej zaschnięciu między nadwoziem a środowiskiem zewnętrznym tworzy się niewidzialna warstwa odpychająca brud oraz uniemożliwiająca gromadzenie się wody, powodując jej natychmiastowe kropelkowanie. Technologia stworzona przez firmę Ultratech International na chwilę obecną jest w fazie testów. Nissan nie określił jeszcze czy zamierza wprowadzić ją do swojej oferty. Pewne jednak jest że właściciele coraz liczniejszych myjni nie mogą już spać spokojnie. Przyjrzyjcie się jak nowy pomysł sprawdza się w praktyce:

 

 

Co o tym myślicie ? :o

Link to comment
Share on other sites

rychu, dokładnie to samo rano odpisałem na temat tego filmiku na fb :lol:

 

Nawet jeżeli to faktycznie radzi sobie jak na filmie to jak z trwałością? rok bez wspomagania? 2 lata? czym niby się to różni od rzucenia coatingu?

Link to comment
Share on other sites

z tego co gdzieś kiedyś wyczytałem, to podobno ta warstwa od "Ultratech International" zostawia po sobie na nałożonych przedmiotach "biały szron".

Białe auto w teście - przypadek ? :D

 

Fajnie jak by ktoś kiedyś wymyślił lakier hydrofobowy. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Zagadka na dziś - na rynku jest od dłuższego czasu powłoka, która zachowuje się i wygląda identycznie jak to co pokazał Nissan.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.