Skocz do zawartości

Co i czym nałożyć po Farecli G3 i jaki później na to wosk ?


kojak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wypolerowaniu maski chciałbym ją czymś jeszcze"wykończyć",więc tak jak w temacie: Co i czym nałożyć po Farecli G3 i jaki później na to wosk ? Czy ten colli 476 będzie odpowiedni ? CHciałbym uzyskać jak najdłuższą ochronę i trwałość na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polerowaniu proponuję kupić wosk i cleaner odpowiedni do niego. Jednymi z najtrwalszych past będą na pewno Coolnite, o którym piszesz i Meg's #16 (Professional Paste Wax). Przedtem wspomniany cleaner i lakier masz zabezpieczony na kilka tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, tak jak pisałem Ci w PrywatnejWiadomości, po polerowaniu farecla 3G musisz użyć jeszcze jednej pasty plerskiej na innej gąbce! pasty wykończeniowej. dopiero po usunięciu resztek tej pasty, czas przejść do cleanera, następnie dopiero wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które lepiej ? Które da lepsze efekty ? Czy po obu i dobrej pracy będą takie same,podobne ?!

 

[ Dodano: 15 Styczeń 2010, 00:05 ]

julian, bardzo się różnią te pady - czarny od niebieskiego ? Duża jest różnica pracy na tym,a na tym np na tej z granatowym korkiem 3M 50383 ? Który lepiej zastosowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które lepiej ? Które da lepsze efekty ? Czy po obu i dobrej pracy będą takie same,podobne ?!

 

Ja nie pomogę, bo pracowałem tylko tym ciemniejszym.

 

bardzo się różnią te pady - czarny od niebieskiego ?

 

Czarny to polishing, a niebieski finishing i przeważnie stosuje się czarny do żółtego korka, a niebieski do niebieskich korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pady to wszystko jeden szmelc. tzn. ja je bardzo lubie, uważam, że pady 3M są bardzo dobre, ale nie zauważam szczególnej róznicy między żółtym, niebieskim a czarnym.

Łukasz, jeśli chodzi o ścisłość, to ponoć żółty pad jest dedykowany do pasty z żółtym korkiem.

Z moich obserwacji wynika zaś, że nie ma różnicy, jakiej gąbki z 3M użyjesz.

Bardzo żałuję, że na forum nie ma przedstawiciela firmy, który by się wypowiedział na ten temat, bez marketigowej breji, że każda z nich jest inna. dla mnie są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pady to wszystko jeden szmelc. tzn. ja je bardzo lubie, uważam, że pady 3M są bardzo dobre

 

Z tym szmelcem to chyba przesadziłeś trochę - gdyby to był szmelc to z definicji pady nie nadawały by się do niczego, a tak Ty ich używasz, inni i jak sam mówisz lubisz je ;)

 

ale nie zauważam szczególnej róznicy między żółtym, niebieskim a czarnym.

 

Między czarnym a żółtym rzeczywiście nie ma różnicy, ale niebieski jest jednak inny. Widać, że te pory gąbki są zdecydowanie mniejsze, jest on miękki, ale też bardziej "zbity". Poza tym podobno pokryty jest jakimś poli-coś tam (nie pamiętam nazwy) i dlatego ma służyć do finishu.

 

Łukasz, jeśli chodzi o ścisłość, to ponoć żółty pad jest dedykowany do pasty z żółtym korkiem.

 

Człowiek z 3M (i nie tylko) zapewniał mnie, że żółty i czarny pad to to samo.

Tyle wiem z 2 źródeł i na moje oko oraz czucie w palcach też te pady wydają mi się dokładnie te same.

 

Z moich obserwacji wynika zaś, że nie ma różnicy, jakiej gąbki z 3M użyjesz.

 

Oczywiście z tych dwóch wymienionych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szmelcem to chyba przesadziłeś trochę - gdyby to był szmelc to z definicji pady nie nadawały by się do niczego, a tak Ty ich używasz, inni i jak sam mówisz lubisz je

oczywiście, że przesadziłem! to była raczej przenośnia;)

 

kojak, ułóż sobie te wszystkie informacje na spokojnie, bo chyba trochę się gubisz w tych różnych pastach. z farecla pracujesz na mokro, z pozostałymi nie, to tak ad hoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, Nie wiem czy gubie czy co,ale Tobie jest łatwo powiedziec,bo masz już o tym pojęcie,a forum jest po to też,by się czegoś nauczyc i dowiedziec się co nie co od ludzi,któryz maja o tym duże,większe pojęcie. !! Ale Tobie trochę widzę,ze jest chyba "ciężko" odpisywac mi !? Bo myślisz chyba,że jestem ponizej Twojego poziomu . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tobie trochę widzę,ze jest chyba "ciężko" odpisywac mi !? Bo myślisz chyba,że jestem ponizej Twojego poziomu . . .
Nie. Chodzi po prostu o to ze jesteś leniwy i chciałbyś mieć podane wszystko na tacy. Przysiądź do kompa ,poczytaj forum ,spokojnie i ze zrozumieniem ,a sam stwierdzisz ze wielu pytań nie musisz zadawać. Forum to wielka skarbnica informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, Nie wiem czy gubie czy co,ale Tobie jest łatwo powiedziec,bo masz już o tym pojęcie,a forum jest po to też,by się czegoś nauczyc i dowiedziec się co nie co od ludzi,któryz maja o tym duże,większe pojęcie. !! Ale Tobie trochę widzę,ze jest chyba "ciężko" odpisywac mi !? Bo myślisz chyba,że jestem ponizej Twojego poziomu . . .

 

Kojak (o ile to Twoje imię, bo tak masz w profilu), jest to dość trudna tematyka, ale uwierz mi, że lektura tego forum pozwala naprawdę podnieść swoją wiedzę na bardzo dobry poziom. Niestety nie zgłębisz tego w kilka h oraz bez pewnej praktyki stąd też myślę Twoje zdenerwowanie - chciałbyś pewnie szybko to poznać - nie da się. Myślisz, że każdy z nas urodził się już z tym, co teraz wiemy ? Nie, my również zaczynaliśmy od tego poziomu, na którym teraz jesteś Ty i też było ciężko to przyswoić, ale poświęcony czas jak widzisz odwdzięcza nam się sporo wiedzą, a praktyka doświadczeniem.

 

Sugeruję trochę dystansu, spokoju oraz poczytania pewnych tematów, potrenowania, a sam zobaczysz, że odpowiedzi na Twoje pytania i niejasności staną się bardziej oczywiste, a pozostałe pytania będą mniej kłopotliwe i łatwiejsze do pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, jeśli tak bardzo irytuje Cię kilkanaście odpowiedzi, które dostałeś ode mnie na wiadomości prywatne, to czemu piszesz kolejne(na które też Ci odpowiadam)? Nie będę wracał do pierwszego pytanie, które mi zadałeś, nie o to chodzi. Ale mam wrażenie, że odpowiadam Ci konkretnie, mówię o konkretej paście, a Ty potem mieszasz farecle z 3M. Dlatego sugeruję, żebyś poświęcił na to więcej czasu i czytał cały wątek na spokojnie. Nie jestem złośliwym człowiekiem, gdybym był, to po odpowiedzi na Twoją pierwszą wiadomość raczej byś do mnie więcej nie napisał.

pozdrawiam, a na każde konkretne i przemyślane pytanie z przyjemnością odpowiem, to jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja si nie denerwuja ani nic yz tych rzecy. Tzlko naprawde nie mam ya bardyo cyasu kiedz tak konkretnie pryzsiasc do kompa i pocyztac cos konkretnego. Dlatego yadaje takie pztanie i wlasnie dlatego moye Wam sie wzdawac,ye chce miec na tacz wsyzstko... A w to,ye jest duyo i o wsyzstkim na forum to nie watpie. Tzlko tak jak mowie,ye nie mam ya bardyo takiego dluysyego cyasu,yebz sobie siasc i pocyztac co ni co .

 

[ Dodano: 16 Styczeń 2010, 17:20 ]

A tak jak wcyesniej napisalem tez to wsyzstko sie wiaye ye sporzmi wzdatkami,a skoro moge,mam taka moyliwosc yapztania sie na forum,yebz uniknac poniekad niektorzch nie potryebnzch kosytow to dlatego pztalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojak, coś Ci się chyba dzieje z klawiaturą. :) Użyj czasem opcji "podgląd" przed wysłaniem posta żeby uniknąć takich atrakcji.

 

A ja obydwiema rękami podpisuję się pod tym co napisali Łukasz i julian. Poświęć trochę więcej czasu na poczytanie tego forum. I nie oczekuj odpowiedzi w stylu "użyj produktu X, padu Y, obroty 1250/min, czas 52 sekundy, nacisk 10.5kg ..." - detailing to nie nauka ścisła. :) Poza tym kombinacja produktów, która sprawdza się np. u mnie, niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,przecież aż takich detalicznych informacji nie oczekuje. Tylko niestety jest jak jest,ze nie mam za bardzo zbytnio czasu,zeby tak siąśc konkretnie i poczytac . A nie chcę kupowac zbędnych srodków,gdyż za np podobne pieniądze mogłbym miec inne,a bardziej spełniające swoja role i moje oczekiwania. Ale jeżeli te pytania stworzyły tak wielki problem to sory Chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli te pytania stworzyły tak wielki problem to sory Chłopaki.

 

Pytania nie są problemem, ale jeżeli nie masz czasu na poczytanie informacji o auto detailingu to jak chcesz zrobić auto ? Kupując tylko produkty nie do końca zrobisz to poprawnie więc mimo wszystko zachęcam do lektury forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto i tak będę robił dopiero na wiosne,bo niestety nie mam możliwosci wjechania do garażu i podziałania sobie z autkiem . Wiem,ze napewno nie będzie to tak zrobione jak Wy robicie,ale chociaż chcę się dowiedziec czym robic,co jak i kiedy. :) A i moze na głębsze poczytanie znajdzie się za troche czas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.