Skocz do zawartości

Usunięcie rysek z niepolakierowanych felg


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich miłośników samochodowego piękna:)Chciałbym się poradzić Was drodzy forumowicze bo napewno macie ogromna wiedzę w tym temacie:).Sprawa dotyczy zabezpieczenia felg.Błotko ,sól,kurz i tym podobne niekorzystne czynniki wpływają zle na felge,szczególnie w zimie a ja mam w dodatku niepolakierowane felgi:(Gdzieniegdzie widac na nich ślady małych rysek ale boje sie tego ruszać zeby nie zmatowić.Myślałem to użyć UC z megsa.Zastanawiam się nad po żądnym zabezpieczaniem ich.Oto moje propozycje RIMWAX a druga to Poorboy's Wheel Sealant. Co poradzicie zakupić.Nadmienię ze mam jeszcze collinite 915.Z góry dziękuje za wszystkie rady.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok.2 miesiące ale z tego jestem zadowolony,tyle tylko ze felgi po nałożeniu colli sa jakieś bledsze i szybko łapią brud i kurz.Felgi sa ciemno srebrne i widac roznice gdzie jest wosk a gdzie go wyglinkowalem:(No i te male ryski,ten rimwax ponoć ma je niwelować:)a moze lepiej UC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek dzięki za podpowiedz,nie brałem go wcale pod uwagę:)Jednak na sa początek postawie na cos za mniejsza kase:)Chyba dam szanse poorboyowi i zrobię maly tescik z rimwaxem.Natomiast jeśli chodzi o ryski to śmiało moge napisac ze na niepolakierowanych,malowanych proszkowo felgach świetnie sprawuje sie UC od megsa:)Przeleciałem dzis jedna felge nim i wyszlo super po rysach ani śladu:):)Teraz czekam na Wheel sealanta.Dziękuje za cenne rady:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkolm,

 

szczególnie w zimie a ja mam w dodatku niepolakierowane felgi

 

O ILE WIDZĘ DOBRZE, TO WIDZĘ TAM SŁOWO NIEPOLAKIEROWANE.

 

Więc takie bez lakieru

a tym bardziej proszkowego.

 

Zresztą przeczytaj temat

tam też pisze NIEPOLAKIEROWANYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o ryski to śmiało moge napisac ze na niepolakierowanych,malowanych proszkowo felgach świetnie sprawuje sie UC od megsa:)

Przemku a ja tutaj wyczytałem coś innego

może chodzi o to że felgi mają nałożony lakier akrylowy bez bezbarwnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde, zagadka.

 

Może mu chodzi, że nie są lakierowane pistoletem, a proszkowo.

Wtedy faktycznie jest troszkę inna powłoka z proszkowego niż z natrysku.

 

To wtedy owszem, autosol nie da rady.

Wogóle myślałem na początku, że on ma polerowane felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:)Malkolm ma racje ja mam Przemek felgi malowane proszkowo ale bez warstwy bezbarwnej,za moja niewiedze o powłokach lakierniczych PRZEPRASZAM:)i dziś zaczynam proces aplikacji 3 warstw wheel sealanta, o rezultatach spisywania sie tego środka będę informował na bieżąco a póki co to mogę powiedzieć ze ładnie pachnie i ma konsystencje nutelli:):)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno:)Pytałem was Drodzy forumowicze o kolor felg:)Historia wyglądała tak:Zaniosłem felgi do malowania proszkowego,powiedziałem ze chce czarny połysk,a gość mi powiedział ze pomaluje je na czarny połysk a później nałoży jeszcze bezbarwna warstwę.Odebrałem felgi wszystko było git do póki nie porównałem felgi do koloru auta.Mialy być czarne a były grafitowo-czarno-granatowe:(:(Co lepsze jak oglądałem próbkę to była czarna i mialal polysk.Oczywiście zareklamowałem sprawe i wyszło na to ze pomalowali mi na czarny mat i nic więcej nie nakładali na niego.Felgi w końcu są czarne.Odbierając felgi powiedzieli mi ze to wlasnie bezbarwna warstwa zrobiła odcień grafitu,granatu albo nie wiem czego,dlatego Przemek tak jestem uprzedzony do tej bezbarwnej warstwy:(:(Duzo zdrowia i nerwów mnie to kosztowało ale sie udało:)Dlatego teraz tak mi zależy na utrzymaniu ich w jak najlepszym stanie oraz w jak najdłuższej czystości.Dodaje fotke jak to wyglada w calosci z autem :)i jak??:)

DSC00836.JPG.543cc85160ccf562310f403c3bfa4269.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.