Skocz do zawartości

Zabezpiecznie lakieru w trudnodostępnych miejscach


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Ostatnio myśląc nad zabezpieczeniem auta, a dokładniej lakieru dopadła mnie myśl, aby zdjąć tylne lampy z samochodu i umyć pod nimi lakier, wyglinkować, odżywić i nawoskować 2 lub 3 warstwami Collinite 476s... Co wy na to.? :-]

Przecież teoretycznie powinien dłużej wytrzymać niż lakier np. na masce, gdyż tam nie dochodzi woda, no i co za tym idzie brud, sól. błoto...

Co wy powiecie na ten temat.? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jestem innego zdania. nawet jak przeanalizujesz źródłosłów "detailingu" to będzie jasne po co i dlaczego. ale doskonale rozumiem, że nie każdy musi dążyć do detailingowego poziomu dbania o auto i każdego satysfakcjonuje co innego.

ja pewnie będę robił auta póki nie przetrawie jednego projektu pełnej restauracji auta, z podwoziem, silnikiem, wyjęciem częsci bebechów itd. a znając siebie pewnie po takiej akcji oleję temat. ;) ale sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, moja siostrzyczka ma megankę i zazwyczaj ja ją myję, zawsze jeśli pociągnę myjką wkoło tylnych świateł to z pod nich wypływają jakieś syfy (piach , kurz a nawet drobne liście się tam mieszczą ), chyba ten model naprawdę tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych miejscach ten samochód dobiera korozja...

Może się mylę, ale żaden wosk nie tworzy ochrony antykorozyjnej :/

Natomiast jeśli:

kurz a nawet drobne liście się tam mieszczą

to faktycznie warto te miejsca, raz na jakiś czas, oczyścić. Woskowanie nie zapobiegnie

gromadzeniu się syfu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden wosk nie tworzy ochrony antykorozyjnej

bezpośrednio to nie ale w sumie jeśli lakier w tym miejscu będzie czysty i nawoskowany to woda z syfem będzie utrzymywana z dala od karoserii więc i "pryszcze" tak szybko się nie zrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.