Skocz do zawartości

Hydrowosk - co i jak ?


Gość kuxik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopuję

Chciałbym kupić jakiś hydrowosk aby mieć coś na bardzo szybkie akcje, kiedy brakuje czasu na mycie. Wiem, że jest m.in Shiny Garage Wet Protector, Koch Chemie Protector Wax, Tenzi Rollex, Gyeon, itd

Czy ktoś może porównywał albo używał? Przykładowo najtaniej wychodzi Tenzi, ale tu się nie spodziewam szału. Patrząc na rozcieńczenie Koch wyjdzie też super, ale duża ilość produktu, a nie wiem czy mi podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berd a często używasz SG WP? Miałem 5L, zostawiał mi cały czas białe zacieki. Jedno max dwa pryśnięcia na element i natychmiastowe płukanie. Na koniec osuszanie, musiałem poprawiać qd. U Ciebie zacieki występowały? 

Kochem zaś bez problemu obleciałem całe auto, co prawda hydro o wiele wiele słabsze 

Aaa muszę dodać że SG WP kupiłem za pierwszym razem w opakowaniu 0,5l i problemu nie było po przelaniu z bańki 5l zaczęły się zacieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask 

W zeszłą zimę zużyłem sporo SG i żadnych zacieków nie miałem. Cztery minuty płukania wodą demineralizowaną na bezdotyku. U niektórych użytkowników ten problem pojawia się🤔 . Spróbuj Gyeona WC w tej samej konfiguracji . Bardzo ważne jest aby dokładnie spłukać te produkty.

W jaki sposób umyłeś auto przed aplikacją SG? Wiadra czy sam bezdotyk?

 

Test dwóch zawodników

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator

Wada to chyba nieodpowiednie słowo. Gorszy od Gyeona

Spryskaj połowę auta Kochem , a drugą połowę np Gyeonem WC. Popatrz np na zrzut wody. Zwróć uwagę również na trwałość.

Kocha użyłem dwa razy i prawie pełna butelka stoi w garażu. Chętnie wymienię na pół litra Geona

Takich kropelek nie widziałem po Kochu, a taki efekt wizualny daje Gyeon.

554DCAE3-87B9-43C1-AA2B-DD3ADA5256A1.jpeg.d411f19b8a7b55a4d3f674acc5636084.jpeg317398BA-7981-4BB3-8160-710893743A18.jpeg.91a281d0c6c7e6a4a8da5cc152018595.jpeg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berd okej. Nie uywałem na aucie bez zabezpieczenia więc trudno mi mówić o trwałości. Hydro powiem szczerze byłem miło zaskoczony jak na produkt który ma zero wymagań odnośnie aplikacji. Największe wrażenie zrbił na mnie look ale nie po płukaniu tylko jak sobie usiadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator 

Ja nie mówię , że Koch jest zły. W moim przekonaniu jest gorszy od Gyeona. 
Patrząc z ekonomicznego punktu widzenia to Koch jest numerem 1. Z tego co wiem Koch nie posiada SIO2 dlatego uważam , że Koch powinien być raczej porównywany z produktami ,,w swojej wadze” a nie z produktami z domieszką SIO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, paki112 napisał:

Odkopuję

Chciałbym kupić jakiś hydrowosk aby mieć coś na bardzo szybkie akcje, kiedy brakuje czasu na mycie. Wiem, że jest m.in Shiny Garage Wet Protector, Koch Chemie Protector Wax, Tenzi Rollex, Gyeon, itd

Czy ktoś może porównywał albo używał? Przykładowo najtaniej wychodzi Tenzi, ale tu się nie spodziewam szału. Patrząc na rozcieńczenie Koch wyjdzie też super, ale duża ilość produktu, a nie wiem czy mi podejdzie.

Zobacz sobie Sonaxa Xtreme Spray&Seal. Do najtańszych nie należy (ale jest 750 ml, nie 500 ml), ale krople i połysk w porównaniu z nakładem pracy - uryw dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Zgadzam się z tym, Sonax daje bardzo fajny look oraz hydro. Koch-a też używam i dla mnie to mistrz w stosunku cena, ilość. Hydro jest ok, trwałość jak dla mnie wystarczająca jak na taki produkt.

Tutaj efekt po Sonaxie, słabe foty ale takie tylko mam 😕

IMG-20190113-124223.jpg

IMG-20190113-124321.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem zabawę z Kochem PW

Na początek roztwór 1:33 (w 1:100 nie chciałem wierzyć)

Na aucie od końcówki września leży Fusso, wspomagane kilka razy SSW/ Water Goldem

Tak wygląda dach i maska po spłukaniu wodą

Na auto zużyłem ok 300ml roztworu, czy to sporo jeszcze nie wiem, nie żałowałem ale trochę wiało i część produktu mi uciekła z wiatrem, takie życie  😉 

Z minusów podczas płukania coś tam poleciało na przednią szybę i mi po wycieraczkach zostają na kilka sekund smugi (coś jak w niektórych NW)

Mam dwa krótkie filmiki porównujące hydro na masce przed i po PW, jak się uda to później wrzucę aczkolwiek nie wiem czy dobrze widać

Oprócz tego wrzuciłem w domu w kabinie prysznicowej na połówkę drzwi, póki co efekt super, będę się bawić i sprawdzać ile wysiedzi 🤣

20200308_150006.jpg.a8865fb18807d7c658583ff8e45a791b.jpg20200308_150009.jpg.8eecc455e70e8d2167950416356d37e4.jpg20200308_150019.jpg.e14c873b0da18aaf2371f2f718b67353.jpg20200308_150015.jpg.2b8c4b8b2799a1de8de6fb83cc017b33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zrobię lekki odkop. Powoli kończy mi się butla Kocha PW. Czy jest aktualnie na rynku jakiś produkt którym mógłbym go zastąpić? Produkt ma służyć do pomocy przy osuszaniu samochodów. Trwałość jest drugorzędna. Byłoby miło jakby miał fajny zapach podczas aplikacji. Aktualnie myślę nad ADBL  Industrial Polymer Fruit Wax. Miał ktoś z nim styczność? Posiadałem jeszcze Carlab HydroWax lecz jest zauważalnie słabszy od Kocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adi1509 napisał(a):

ADBL  Industrial Polymer Fruit Wax. Miał ktoś z nim styczność?

Jako osuszacz jest spoko, ale jak oczekujesz ładnych kropelek po nim to się rozczarujesz.

Jak zapłacisz za wysyłkę to ~500ml mogę Ci dać w prezencie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś się spotkał z mętnieniem koncentratu KC Protector Wax? Stał w szafce chyba z 1,5r niedotykany i teraz jest mętny, po zmieszaniu z wodą robi się lekko mleczny.
Działa normalnie.
To, że rozrobiony mętnieje po czasie to wiem, ale koncentrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.