Skocz do zawartości

Hydrowosk - co i jak ?


Gość kuxik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Panowie polećcie jakis dobry hydrowosk. Wiem że to lipa ale potrzebuje coś takiego żeby w porze jesienno zimowej nadało blask i zabezpieczyło miedzy myciami. Nie mam teraz czasu na porządne woskowanie i chce sie czymś wspomóc

Nie chcę eksperymentować tylko od razu kupić coś najlepszego z hydrowosków. Rozważam jak na razie k2 maxima, tenzi rollex, TENZI ROLLWAX , demon shine od carplane, Carvalet hydrowosk taki żółty.

Najlepiej żeby nie trzeba było wycierać po zastosowaniu, chcę umyć, nałozyć hydrowosk i ewentualnie spłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem początkujący w temacie wieć proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem Tenzi Rollex w opakowaniu 1l koncentrat i mam dylemat bo nigdy nie używałem hydrowosku. Na forum szukałem ale mało tematów jest o rollexie. Nie widzę aby było gdzieś jasno napisane czy to się nakłada i wyciera do sucha czy nakłada czeka i spłukuje i dopiero wyciera? Wydajność z tej butelki jest duża bo jak 1 do 500 czyli na 2 litry biorę 4ml Rollexa. Ja używam opryskiwacza do nakładania. Małem kupić K2 Maxima ale akurat w sklepie mieli Rollexa i sprzedawca mówić że to jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i fajne ale 55zł za 500ml gotowego roztworu w atomizerze? Może dwa razy bym obleciał kombi w koło. Hm wolał bym coś bardziej ekonomicznego

 

Czy nie ekonomiczny? W sumie po 3 x obleciałem 2 auta. (6 aplikacji). ;) Poczytaj w testach o technice aplikacji i ekonomii środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Karchera wosk perłowy-super niebieski RM 824 ASF oraz DOLPHIN Wax Caros Plus

Na razie przetestowałem Wax Caros Plus i jestem pod wrażeniem. Rozcieńczany 1:1000 czyli na 5l wody nalałem 5ml wosku. Wlałem do pryskiwacza i po umyciu opryskałem samochód na mokry lakier. Swieci jak psu ... na mrozie :D na vectre kombi zużyłem 1,5l roztworu czyli koszt 2grosze wosk na auto hihi

Jak na szybie nabłyszczenie w okresie jesienno zimowym :good:

 

Samonabłyszczający i samoschnący , wysokoskoncentrowany wosk. Polecany do stosowania w myjniach samochodowych, również w niskich temperaturach. Wspomaga osuszanie karoserii pozostawiając połyskową, ochronną warstwę.

 

Sposób użycia: myjnie automatyczne i mycie ręczne: - dozowanie 1:1000

Przygotowany roztwór nanosić za pomocą spryskiwacza pneumatycznego na mokrą, dokładnie umyta powierzchnię. Po 2 minutach spłukać wodą. pH 6,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z DOLPHIN Wax Caros Plus jestem mega zadowolony! jako hydrowosk spisuje się na 6/6

Testowałem na kolegi aucie które nigdy nie było woskowane. Po umyciu piana, szampon, spłukanie woda siedziała na całej masce, zero efektu skraplania. Psikam atomizerem wax Caros Plus i po 5 sekundach cała tafla wody się rozbija i kropelkowanie jak po wosku i fajny połysk. Fakt trzyma to do pierwszego mycia ale znów pryskam i jest OK

Karchera jeszcze nie testowałem bo szczerze nie miałem kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
9 minut temu, kornik91 napisał:

Moze ktos poleci jakis hydrowosk do myjni samochodowej recznej ? Jakis szampon , aktywna piane tez 😁

Ciężko powiedzięc masz dobre wzorce jak myjnia na dwa wiadra, jeżeli chcesz robić myjnie detailingową jak na przemiał to prosta sprawa zaopatrujesz się w chemie nerty i mądrze roźcieńczasz, dodatkowo używasz mózgu jak ktoś przyjedzie z polerowanymi rantami i może być 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kornik91 napisał:

Moze ktos poleci jakis hydrowosk do myjni samochodowej recznej ? Jakis szampon , aktywna piane tez 😁

czesc, jak szukasz dobrego hydrowosku to najekonomiczniej i jakosciowo chyba ten https://bigblock.pl/651-carchem-rinse-aid-5001-hydrowosk-nablyszczanie-i-osuszanie-karoserii.html#/12-pojemnosc-1l

a szmpon moze ten -> https://mrcleaner.pl/szampony-samochodowe/fx-protect-nano-shampoo-szampon-samochodowy-z-kwarcem-sio2-ph-neutral-1l?gclid=EAIaIQobChMIvsu3xPjl3AIVQhUYCh22Fg1qEAYYASABEgJbJPD_BwE, tez ekonomiczny a robi lepsza robote od tego pomaranczowego z fxprotect, Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kornik91 napisał:

a tenzi czy kenotek ? W tym tez mozna szukac tak? 

Można ale chyba Nerta wypada najlepiej

 

@yas - kolega pyta o produkty do myjni więc Twoje propozycje nie mają zastosowania bo chyba by zbankrutował

A Nano od FX Protect nie robi lepszej roboty od pomarańczowego tylko inną. Te szampony mają bardzo odmienne zastosowania i porównanie ich jest lekko bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kornik91 napisał:

Dzieki za odp.Od czegos trzeba zaczac .Narazie myjnia pozniej cos lepszego taki jest zamysl . Zobaczymy , a tenzi czy kenotek ? W tym tez mozna szukac tak? 

Na masową produkcje te produkty będa cie wychodzić za drogo 😉 sprwadź czym się myje jeżeli robimy przemiał
ważne dla ciebie firmy to nerta, euro ekol, teraz rr custom car wash wychodzi nieźle, draco, cartec
Ten pomysł to masz tylko w zamyśle widze ? skoro nie znasz firm do kupienia chemi :), szampon to wgl nie jest ci potrzebny w końcu zawsze myje się na zasadowej pianie aktywnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chopaki 😁 produkty do detailingu znam bardzo dobrze ale do myjni szczerze to niee co chwile uzupelniam arsenal 😁Wolalbym detailing lecz to nie jest takie proste. Padl pomysl z kolega na przejecie myjni bo u nas w malej miescine sa 2 . Jedna prosperuje ok zona mechanika a druga upada bo kolesiowi sie nie chce zarabiac.trzeba sie tez liczyc z kosztami bo napewno nie beda male.Dlatego zaczac od myjni i sie ksztalcic bo checi sa duuuuuze mozliwosci jakies tez ale i wiedze trzeba miec ogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.