Skocz do zawartości

Nanolex Ultra Glass Sealant


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez :

ea5b574259ab6ec3.jpg

 

Nanolex Ultra Glass Sealant, to kolejna powłoka hydrofobowa jaką mam okazję testować, patrząc na jej cenę oraz gabaryt jak producent oferuję nam w jeden buteleczce, powinna ona być przynajmniej dobra DOBRA :good:

 

Oryginalnie sprzedawana w buteleczkach po 30 ml w cenie 149 zł :

 

a02e9335fb08e1f5.jpg

 

Ja otrzymałem około 10-15ml (chyba nie sprawdzałem nawet):

 

06abddaaf544645b.jpg

 

Nanolex Ultra Glass Sealant posiada wszystkie cechy powłoki hyrofobowych, czyli jest przeźroczysty, wodnisty o woni mocno alkoholowej.

Jeszcze kilka słów od producenta :

 

Nanolex Ultra Glass Sealant 30ml

 

Zawiera największą z możliwych ilość aktywnych składników takich jak scalone nanowłókna SiO2 , które są odpowiedzialne za reakcję z powierzchnią i wyjątkową trwałość. Nanolex Ultra Glass Sealant to zaawansowana powłoka, który tworzy trwałą barierę dla wody, oleju i brudu na powierzchni szkła.

Zdecydowanie poprawia widoczność, a tym samym komfort jazdy w złych warunkach pogodowych. Redukuje potrzebę użycia wycieraczek i spryskiwaczy. Osady i brud powierzchniowy dają się bardzo łatwo zmyć, o wiele łatwiejsze jest również usuwanie śniegu/lodu.

 

Powstałe krople deszczowe są zdmuchiwane przez przepływ powietrza, gdy prędkość jazdy, w zależności od kąta nachylenia szyby przekracza 40 km/godz.

 

Trwałość Nanolex Ultra Glass Sealant jest znakomita, powłoka pozostaje aktywna na szybie około 18 miesięcy lub 30.000 km.

 

Łatwy w pracy i bardzo wydajny. Około 3-4ml produktu wystarcza na pokrycie przedniej szyby .

Wykorzystywany i testowany w niemieckim wyścigu VLN na torze Nürburgring .

 

Produkt ten może być przechowywany do 24 miesięcy (temperatura pokojowa, środowisko suche) )

 

Temperatura pracy : 5-30 °C - Unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych i / lub wysokiej wilgotności powietrza.

 

WAŻNE : Przed użyciem produktu zaopatrz się w odpowiednie środki ochrony - zalecamy używać rękawiczki lateksowe lub nitrylowe w celu zabezpieczenia przed możliwością uszkodzenia skóry.

 

Jako że do testu chciałem podejść jak najbardziej profesjonalnie, to na szybko przygotowałem pierwszy materiał, jak się sprawuje Nanolex Ultra Glass Sealent na małej powierzchni, drugi zaś to przygotowanie szyby czołowej, zdjęcie obecnej powłoki, żeby zapewnić jak najbardziej odpowiednie warunki pod Nanolex'a .

 

 

 

 

Całość z aplikacji i działania jaką udało mi się zmontować :D

 

 

 

Jak widać bardzo dobrze radzi sobie ze skupianiem wody. Moje GoPro nie ma tak dobrego makro, ale musicie mi uwierzyć na słowo, kąt stytku wody ze szkłem jest mocno poniżej 90*, co bardzo dobrze rokuje, na uciekanie kropel na szybie czołowej :D Ale to już innym razem ...

 

Update materiału pojawi się w przyszłym tygodniu, ściągnięcie obecnej powłoki, nałożenie nowej, odczekanie 24 godzin, nakręcenie materiału, plus montaż, na spokojnie we czwartek :D

 

Tym czasem pozdrawiam :-]:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Troszke sie opoznilo ale jestem z testem :-]

Na wstępie dziękuje firmie Shiningcar za możliwość udzielenia testu :good:

Szczegóły i opis powłoki umieścił już Tworek wiec nie będę robił tego po raz drugi ;)

Przechodzimy do rzeczy ;)

Do testu otrzymałem taka sama ilość co Tworek. Szyby zostały przygotowane w następujący sposób :

-Polerowanie pasta w celu zdarcia NW

-odtłuszczenie

i następnie nałożenie powłoki. Nakładałem ja za pomocą wacika co widać na zdjęciach.

Co do samej powłoki zapach delikatnie zalatuje alkoholem :P nakładanie przyjemne bez problemów. Po nałożeniu pojawiła się mgiełka i wypolerowałem mikrofibra. Przez 17h się utwardzała.

Kilka fotek i filmiki:

IMG_1716_zpsfb7d7505.jpg

 

IMG_1718_zps225bc165.jpg

 

IMG_1720_zpsc4f57791.jpg

 

IMG_1721_zps8a2eab24.jpg

 

IMG_1722_zps7006bda5.jpg

 

IMG_1723_zps83a37532.jpg

 

IMG_1724_zpsb0a28608.jpg

 

IMG_1725_zps90d39061.jpg

 

IMG_1726_zps1d2a52be.jpg

 

Po nałożeniu na przednia szybę, tylna i boczna zostało mi tyle

 

deb52b33-e33f-4018-89fe-92c992aa924b_zpsd8a1b0db.jpg

 

Polerowanie

 

IMG_1738_zps3aebec82.jpg

 

Tylna szyba po

 

IMG_1751_zpsd33d9fd3.jpg

 

i kropelki

 

IMG_1770_zpsd730e9aa.jpg

 

IMG_1771_zpsf62df558.jpg

 

oraz filmiki ( ustawiajcie HD :P )

 

 

 

 

 

 

To by było na tyle z dokumentacji :D co do moich obserwacji to jak narazie jest fajnie ;)

Teraz będę prowadził obserwacje i będę zapisywał w postaci fotek i filmików jak zachowuje się powłoka z biegiem czasu i kilometrów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kskej, przepolerowane najpier bylo produktem sonaxa do polerowania szyb ale jak dla mnie to pic na wode... wiec jakos radzic sobie trzeba i wzialem paste koch chemie pierwszy etap i na maszyne i rainx zszedl pieknie ;)

kamil_rosen, kropelki na fotach slabe bo jakosc nie powala i w nocy robione :/ postaram sie cos w dzien pstryknac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mnie

:D

 

To chyba najbardziej czasochłonny i solidnie wykonany test jaki zamieszam dla tego forum, 3 dni :lol:

 

Pierwszy dzień przygotowanie szyby (szyba roczna, z powłoką Carlack), jako że nie miałem dojścia do maszyny to na spokojnie ją skatowałem ręcznie, Menzreną PG 1000 na twardym padzie i o dziwo dało to zacne rezultaty, drugi przejazd do dotarcie obrzeży szyby gdzie za pierwszym razem nie dojechałem. Dokładnie ją umyłem i odtłuściłem dwa razy czystym IPA.

 

Drugi dzień to aplikacja i polerowanie

 

Trzeci dzień nagrywanie rezultatów, montaż filmu i wymiana wycieraczek na nowe.

 

Na początek film jaki udało mi się poskładać z nagranych materiałów (wiem, wiem 3:30 trochę długo, ale warto obejrzeć cały i tak mega w niektórych scenach go przyśpieszyłem :lol: )

Nie zapomnij kliknąć 1080p HD

 

I dodatkowo kilka kadrów z trybu Video and Foto :

 

 

8f7ef222e426c5e6.jpg

 

fd2d899031341a25.jpg

 

5b254459425281f6.jpg

 

d096b668cbadfa5c.jpg

 

80215f6e0ffc90c9.jpg

 

6bdea27c9e38e372.jpg

 

a5a6e682b288ea6a.jpg

 

106bd0fac866da38.jpg

 

2c30af3ca12ec8e0.jpg

 

Wnioski ? Aplikacja, polerowanie i docieranie to banał, mimo że ShiningCar, przypominał żeby jej za długo nie zostawiać :D Mgiełka po aplikacji, w moim przypadku praktycznie nie widoczna, tyle o ile, bardzo szybko parował i wiązał się z powierzchnią. Hydrofobia za zadowalającym poziomie, choć widziałem już preparaty mocniej odpychające wodę, ale przecież tu nie o to chodzi, bardziej mam na uwadze przetestowanie tego produktu długodystansowo, z racji jego kosztów względem ilości jaką kupujemy. Po wymianie wycieraczek, tak jak pokazałem na filmie, mgiełka która zostaje to żadna mgiełka :good: To co mnie najbardziej zaciekawiło to to, że na kolejny dzień po polerowaniu, powłoka się wypociła, tak tak dokładnie za pierwszym razem ją dotarłem. Ogólnie pierwsze wrażenia idące w bardzo dobrą stronę. Na koniec chciałbym jeszcze raz podziękować ShiningCar za możliwość przetestowania oraz prezentacji nowego produktu jaki pokazał się na naszym rynku.

 

Dzięki za uwagę i do następnego. :-]:-]

 

 

PS. dla zainteresowanych :

 

Movie produced in MAGIX Video Pro X5

Camera GoPro Hero 3 Black Edition - 1080/30fps and 1080/60

Slomo 60fps to 21fps without interpolation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, fajny test chyba kupię to... GoPro :mrgreen:

(muzyka z filmików absolutnie nie w moim klimacie, także kończyłem oglądać w trybie "mute" ;) - ale wiadomo, gusta i guściki :evil: Z drugiej strony, wiem ile czasu zajmuje zmontowanie takiego filmiku, także czapka z głowy :good: )

 

A tak na poważniej, to czy Panowie testujący maciekd24 i Tworek, macie porównanie do G1 i do G3(5)???

 

Chodzi mi o:

 

1. Minimalną prędkość uciekania kropelek w porównaniu do w/w

2. Wytrzymałość w porównaniu do w/w (choć tu pewnie jeszcze za wcześniej pytać) - interesuja mnie właściwości po 10k km. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G1/G3 nie używałem ale Carlack jak najbardziej, tu masz link do tematu z moim filmem : Carlack Glass Finish Sealnt Aqua Repellant 250ml Był na tyle dobry że kupiłem całe opakowanie :good:

 

Dla Nanolex postaram się coś nagrać w deszczu, jak narazie pogoda u mnie wyborowa :D

 

g.pajak, GoPro to fajny gadżet, jak i bardzo dobra kamera :D Niestety swoje kosztuje, to tak jak z kosmetykami, miałem kupić samą kamerę, natomiast dobry zestaw akcesoriów to kolejne koszta rzędu kolejnej kamery, ale mimo to warto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. dla zainteresowanych :

 

Movie produced in MAGIX Video Pro X5

 

Miałem cię pytać o program, bo moje stare poczciwe jabłko z Final Cutem ostatnio się strasznie męczy :) A tutaj sam się pochwaliłeś 8-):good:

 

Podziwiam za wkład w składanie filmików ze wszystkich testów, jak i z tego :good:

Będę śledzić temat, mam nadzieje że napiszesz i pokażesz :evil: od jakich prędkości zrzuca wodę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa filmiki ode mnie ;) nie sa tak idealne jak Tworka ale zawsze cos :D

 

Tu na bezdotyku podczas splukiwania

 

 

a tutaj podczas jazdy w deszczu . Operator sie nie spisal bo za blisko nagral :/ ale zawsze cos widac ;)

Kropelki uciekaly juz od jakichs 50 km/h

 

 

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Test dzięki Fran3k

 

Bohaterowie :

3975036beefdab41med.jpg

 

Zaczynamy :) . Szyba uprzednio umyta 3x różnymi środkami o odtłuczona .

Na pierwszy ogień poszedł pierwszy składnik czyli Premium Glass Polish

 

1057ebf4e80bf156med.jpg

Po aplikacji oraz wypolerowaniu i wyczyszczeniu przy pomocy Premium Glass Cleaner-a pozostałości PGP szyba wyglądała tak:

 

b20cf19d492a8e1dmed.jpg

 

I teraz bohater Ultra Glass Sealant :

 

14cdff227b829762med.jpg

 

Szyba po odczekaniu i wypolerowaniu prezentowała się tak :

 

8d891a2597a5807emed.jpg

7612f274f37b877bmed.jpg

 

Zużyłem na szybę Mercedesa E211 całą próbkę i wydaje mi się ,że było na bogato.

Największą moją uwagę i delikatny problem stanowiła aplikacja Premium Glass Polish bo dość szybko zasycha i spolerowanie tam gdzie się ciut grubiej nałoży stanowi lekki problem .Całe szczęście pozostałości schodzą bez problemu za pomocą dołączonego Premium Glass Cleaner.

Aplikacja Premium Glass Sealant i wypolerowanie to żaden problem .Teraz Mercedesik siedzi w garażu do jutra no i czekamy na pierwsze deszcze :D .Kamerka w aucie zamontowana widać to na zdjęciach wiec będzie na bieżąco filmowane :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.