Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja cały rok korzystam z Autolanda. Lato - Zapach "Zielona herbata", całkiem spoko zapach, ale latem mało z tego korzystam.

 

Zima też Autoland, ale trzeba patrzeć co się kupuje bo są różne wersje (light -16, zwykły do -22 i nano do -22)

 

Nie zamarzł, pachnie ok i ogólnie działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ręce mi opadają.... chciałem zabłysnąć i kupiłem za 3 dychy Sonaxa...a się okazuje ze to lipa... Ale w sumie jakoś specjalnie mnie nie zawodzi,nie maże ,nie marznie...

A co do shella to kiedyś ufałem tylko temu płynowi,tylko ten (a testowałem sporo różnych-przeważnie tanich) mnie nie zawodził. Ale już dawno go nie miałem wiec może się zepsuł... Później przez długi czas używałem płynu Adixol z Organiki która notabene rozlewała/produkowała tez płyn dla Shella i nie odczuwałem miedzy nimi różnicy ,można by zaryzykować stwierdzenie ze to ten sam płyn tylko...połowe tańszy :) A jeszcze lepsza rzecz- wyczaiłem kiedyś w castoramie-płyn brandowany właśnie naklejkami Casto ,a z tylu na etykiecie drobnym drukiem :wyprodukowano przez Organika SA :D ,a cena to już w ogóle śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

fajny płyn jest w Biedronce.. Aura się nazywa. Producentem jest Organika, Ci sami co robią dla Orlenu.. Jak dla mnie ładnie zbiera, zapach neutralny, nie za mocny nie za lekki, jak dla mnie ok. Cena 9,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Płyn z lidla polecam w srednio (potrafi zamarznąć przy wyższej temperaturze niż deklarowana na opakowaniu), ale sprawdźcie niewidzialną wycieraczkę W5; taki zestaw z czyścikiem, płynem i dwiema ściereczkami. w deszczu z Zielonej Góry do Wrocławia nie było potrzeby włączania wycieraczek :) . trwałość kilka miesięcy (ok 30tyś km.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja do niedawna lałem szron czy jakoś tak, na zamarzanie nie ma co narzekać, lecz jest on dość gęsty i wycieraczki nie mogły wszystkiego zebrać, później wlałem rozcieńczony koncentrat shella , ten niestety marzł bardzo szybko.

wiecie może gdzie można kupić końcówki spryskiwaczy ?? na allegro nie widać czegoś takiego albo źle szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat, zimą lałem płyn do szyb z biedronki, na lakierze jak i na szybie pozostały ślady po spryskiwaczu, które nie schodziły po zwykłym myciu, konieczne było użycie pasty polerskiej. Kilka tygodni temu znowu kupiłem płyn z biedronki, tym razem letni, myśląc że będzie delikatniejszy, efekt taki sam jak zimowy. Dlatego nie przestrzegam was przed tym płynem z biedronki, nie kupujcie tego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh.... :roll:

 

Powiem tylko tyle: są rzeczy na których naprawdę się znają.

 

O.K., znalazłem - w słabej jakości ale zawsze. I nie AŚ tylko Motor, badanie obejmuje także wpływ na lakier, z tego co pamiętam to było wykonywane z pomocą specjalistów z jakiegoś tam instytutu :P

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Moderator
Odgrzewam ...

 

Kombinował ktoś z płynem Megsa, Concentrate Glass Cleaner ? Korci mnie żeby zalać jeden galon do audi na próbę w normalnym rozcieńczeniu 1:10.

 

Wlalem litra... ale jeszcze nie psikalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, ja tak robię, komarów z prędkości autostradowych nie zmyje ale ładnie pachnie a to najważniejsze :mrgreen:

A co będzie dobre na te komary i inne obiekty latające, a zarazem bezpieczne dla NW?

Mowie oczywiście o letnim płynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę miałem Sonax'a i dalej siedzi w zbiorniczku. 20 coś zł za 5l ale nie zostawia smug, nie jest tłusty, ogólnie polecam :good: . Od stycznia już mam ten płyn w zbiorniku....Volvo wykonało super dysze do tego są 3 sztuki i płynu ubywa bardzo mało. W zimę zużyłem ledwo ok. 5-6l płynu :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam ...

 

Kombinował ktoś z płynem Megsa, Concentrate Glass Cleaner ? Korci mnie żeby zalać jeden galon do audi na próbę w normalnym rozcieńczeniu 1:10.

 

Wlalem litra... ale jeszcze nie psikalem :P

 

Niestety GCC się nie nadaje wlałem pełen zbiornik w zeszłym roku i musiałem wypompować straszne białe zacieki zostawia jak wyschnie cały dach w białe paski miałem jak jechał w trasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie leję co popadnie byle nie zamarzało (najtańsze, marketowe).

 

Ale z racji, że jestem maniakiem czystej szyby w lecie (poza wymianą wycieraczek na wiosnę i przed zimą, czasem jeszcze raz w lecie) leję tylko koncentrat WURTH'a.

 

Przetestowałem wiele płynów i koncentratów i to jedyny płyn, który radzi sobie nawet z robalami.

Nieporównywalny do koncentratów Catrola, Sonaxa czy Shell'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.