Skocz do zawartości

CarPro ERASER


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko, czy wymieniony w temacie produkt tj. Eraser wystepowal w "roznych postaciach" ??

Pytanie moze glupie, ale wlasnie jestem u tescia w niemczech i na ebay´u zamawiam sobie kilka produktow min. REASER,a i u jednego sprzedawcy wystepuje on w roznych cenach tzn od 17 do 25 ojro za litr. Jako ze moj jezyk niem jest bardzo slaby to teraz nie wiem czy to tylko taki myk marketingowy w postaci roznych cen czy rozni sie on wlasciwasciami i z tego wzgledu ta roznica w cenach.

Jesli cos to podesle linka do aukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ostatni wypust jest praktycznie bez zapachowy, poprzednie pachniały bardzo ładnie. Dodatkowo, siłą wymywania zostawia baaaaaardzo dużo do życzenia. Prawde mówiąc to nie wiem jak CarPro może zalecać kładzenie powłok po przemyciu Eraserem. Często jest tak że po użyciu mocno tłustej pasty, przetarcie Erasarem nie jest w stanie zlikwidować śliskości, a co dopiero mówić o wymyciu wszystkiego.

 

Jeżeli jeszcze nie kliknąłeś, to bym sobie darował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał zmywacz silikonowy Spies Hecker. poznałem go bardziej od branży lakierniczej (bo tam spisywał się świetnie). zacząłem stosować przy polerowaniu i naprawdę warto go używać, cena do zaakceptowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Koch Chemie jest OK. Mam i używam. Ale jedno nie spędza mi snu z powiek :o . Mianowicie: pachnie jak IPA, wygląda jak IPA, składa się głównie z IPY (przynajmniej tak napisane jest na etykiecie)... czyli co- to taka lepsza wersja IPY dla detailer-ów? A jednak w użyciu (dla detailera) jest dużo lepszy od izopropanolu ze sklepów elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz, powiem Ci ze mi się podoba nawet zapach tego. nie jest duszący taki chemiczny ale w ogóle nie przypomina zapachu Ipy. nawet się nigdy nie zastanawiałem czy da rady usunąć zapach bo jakoś mikrofibry nie chłoną jego zapachu. praca z nim jest naprawdę świetna. jedno namoczenie mikrofibry i przecierasz nią cały panel dość dużej wielkości. co ciekawe sam w sobie wydaje sie 'tłustawy' ale dla mnie nie ma sobie równych jeśli chodzi o odtłuszczanie powierzchni :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

pachnie jak IPA

 

 

To dziwne, wszystkie które wąchałem, w zależności od wypustu miały w sobie mniej lub bardziej wyraźna cytrusową nute. W każdym razie, nie wnikam w skład, ale skuteczność w porównaniu do nawet czystej IPY jest bez porównania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasns, akurat zapach IPY nie jest najgorszy. Spokojnie można się go pozbyć podczas prania. Za to np. taki zmywacz Novol-a tak "jedzie", że osobno trzeba prać szmatki po nim, bo inaczej pozostałe przesiąkają chemią. Kilka lat temu używałem zmywacza APP i ten miał fajny zapach (jak na zmywacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

miały w sobie mniej lub bardziej wyraźna cytrusową nute

 

Hmm, być może jest tam cytrusowa nuta... Ale jak dla mnie to jest to zapach baaardzo zbliżony do izopropanolu. Tak dla pewności, czy piszemy o tym samym chodzi Ci o ten zmywacz: http://www.pielegnowacauto.pl/plyn-do-i ... er-5l.html ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio zacząłem testować TAC OIL ZERO. wymywa bardzo dobrze ale ciężko się nim pracuje. Jest taki "tępy" po psiknięciu ciężko przejechać fibrą przez co zostawia małe ryski a próbowałem już kilkoma fibrami. Ktoś już go próbował? Macie podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro podaje, że po polerowaniu wystarczy przemyć lakier tym eraserem i można kłaść cquartza, ale mam wrażenie, że zostawia on trochę pasty mimo wielu prób mycia. Zawsze jeszcze myje auto po korekcie APC, mocną pianą itp i dopiero potem eraser, ale może samo przetarcie bez mycia wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.