Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, a u mnie jest tak że wosk może leżeć i godzinę i nie wysycha nadal. Chyba że jest gdzieś grubiej nałożony bo testowałem już różnie choć nadal po dotarciu się maże. Aplikator poleży z 15 min i wosk się z niego sypie, wykrusza a na lakierze nie zasycha tak. Odtłuszczane już na różne sposoby i zawsze coś nie tak. Może komuś przychodzi do głowy gdzie może być błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Dostałem w prezencie Soft'a 99. Dotychczas używałem tylko ADBL SSW z którego byłem zadowolony.

Na stanie mam: Czysta IPA, Odtłuszczacz z TECH ON, ADBL AIO.

Pytanie czy przed położeniem 99 z tego co mam na stanie coś zrobię, ma to sens. Czy za mało. Raczej chodzi mi o trwałość niż efekt WOW.

Czy jednak dokupić jakiś Cleaner do lakieru, zanim położę 99.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie napisałem że: Szampon ADBL mam. Mam APC ADBL. Mam pianę ADBL Yeti. Pytanie tylko czy IPA i AIO starczy czy za mało. Mam wrażenie że AIO i ręczna robota specjalnie nic ni daje. Więc chyba odpuszczę. Czyli IPA i tak za mało na start. Bo lakier wymaga większego nakładu. A IPE czystą czy rozrabiać z wodą bo są różne szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało. Fusso lubi jałowy lakier więc cleaner, zmywacz i ipa i wtedy wosk. AIO to wszystko w jednym i po wypracowaniu zostaje wosk na lakierze. Jeśli nie było żadnego wosku wcześniej lub AIO to @paperson już Ci napisał co i jak. AIO ręcznie to w zasadzie nawoskujesz auto. Czysta ipa to czysta ipa, ale zawsze możesz dodać demineralizowanej wody i sprawdzić jak Ci się będzie pracowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Od sąsiada który też złapał bakcyla dbania o autko w trochę bardziej profesjonalny sposób pożyczyć mogę:

Shiny Garage Pure Paint Cleaner

Shiny Garage D-Tox Iron

Czy uzbrojony w te dwa produkty mogę już coś działać. I jaka kolejność produktów. Przepraszam, że takie pytania ale to moje początki i cały czas dowiaduję się coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pod Fusso kładł cleaner od SG? Jakieś wrażenia
Kładłem na pure painta na srebrnego focusa mk3 dla kumpla. Wrażenia jak to ze srebrnym lakierem, ale jakos nie zauważyłem by krócej żył

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem na pure painta na srebrnego focusa mk3 dla kumpla. Wrażenia jak to ze srebrnym lakierem, ale jakos nie zauważyłem by krócej żył

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


To ile wytrzymał?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie jeden pisał że fusso na odtłuszczony lakier. Mycie, iron, t&g, mycie, jak trzeba glinka, IPA wosk, siedzi jak głupie, cienka warstwa chwilę odczekać z docieraniem nie ma problemu jak niektórzy płaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie jeden pisał że fusso na odtłuszczony lakier. Mycie, iron, t&g, mycie, jak trzeba glinka, IPA wosk, siedzi jak głupie, cienka warstwa chwilę odczekać z docieraniem nie ma problemu jak niektórzy płaczą.
W Polsce wszyscy mówią o jalowym lakierze pod fusso, na.arenie ogolno światowej ludzie kładą na różne cleanery i nie ma problemu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Shiny Garage Pure Paint Cleanerjuż znajomy nie ma . Ale na poniedziałek mogę mieć Dodo Juice Lime Prime albo Poorboy's World Professional Polish 2.

I teraz który brać. Lakier kolor srebrny - Berlingo, i poprzednik nie dbał więc jest trochę rys itp. Te dwa najczęściej na forum tu podają.

I one ścierne lekko czy nie zrobię krzywdy lakierowi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@misz.czu aplikatory gąbkowe czasem tak mają a te z Fusso są dodatkowo zakończone pod kątem 90 stopni i zbierasz wosk po brzegach aplikatora. Ja do wosku preferuje piankowy. Oszczędniejszy i delikatniejszy. Dodatkowo na nie wypranym aplikatorze stary wosk skruszał i roluje się na nowym. Pierz za każdym razem. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piorę razem z fibrami i padami, ale przedtem je wrzucam do ciepłej wody z mydłem i wyciskam żeby pozbyć się zbitków wosku. Potem do prania i są jak nowe, a nawet lepsze bo po 3 praniu zrobiły się miękkie i bardzo przyjemnie naklada się nimi wosk 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 333knn napisał:

Taka ciekawostka: 

Dwa miesiące temu na samochód położone Prima Amigo i na to Fusso. 

Przez ten czas przejechane ok 2000 km, samochód parkowany pod chmurką.

Spokojnie powinien wytrzymać jeszcze dłużej, Fusso tak szybko nie spływa.

Wrzucałem dawno na AG SRP i po trzech i pół miesiącach sam sciągałem bo mi się znudziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.