Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, zawisza napisał:

Możliwe jest ze fusso położone na prima amigo zjechało w ciągu 2-3 tyg :o? Pierwsze mycie i krople mega słabe, zrzut tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mycie szmponem i rękawicą czy opłukanie na bezdotyku? Stwierdzasz brak kropli po myciu i przy płukaniu czy osuszyłeś auto i sprawdzałeś po jakimś czasie np z atomizera? Jakim szamponem (jeśli w ogóle) myłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zawisza napisał:

Możliwe jest ze fusso położone na prima amigo zjechało w ciągu 2-3 tyg

 

Z autopsji wiem że możliwe. U mnie dziwnym trafem zjechało wraz z innymi tytanami zimy w miesiąc. I to bez Amigo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie szmponem i rękawicą czy opłukanie na bezdotyku? Stwierdzasz brak kropli po myciu i przy płukaniu czy osuszyłeś auto i sprawdzałeś po jakimś czasie np z atomizera? Jakim szamponem (jeśli w ogóle) myłeś?


Normalne mycie, piana potem dwa wiaderka. Szampon sg sleek bubbly. Brak kropli po wysuszeniu, jedynie takie paćki bez kształtu.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich doświadczeń, na jakimkolwiek innym podłożu, niż jałowe, fusso szybko spływa. 2 miesiące temu, robiłem auto na wyjazd na narty, chciałem ściągnąć stare fusso z SSW, tylko przez dotykowe SG Citrus Oil Prewash, bez cleanera i coś tam jeszcze się przebijało, tzn miejscami taflowało. Po 3 tygodniach umyłem auto i była straszna lipa, fusso ledwo żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zawisza napisał:

Możliwe jest ze fusso położone na prima amigo zjechało w ciągu 2-3 tyg :o? Pierwsze mycie i krople mega słabe, zrzut tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najwidoczniej fusso nie zaprzyjaźnił się z amigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polfat - poleciałeś chyba "na bogato"... :D Wosk to nie Nutella - woskiem smaruje się jak najoszczędniej, w myśl zasady: "im mniej, tym lepiej"... Przy bogatej aplikacji "na grubo", nadmiar zostaje Ci na MF, a nie na lakierze - produkt się marnuje. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polfat na dwa auta poszło Ci tyle wosku, ze dno zobaczyłeś?😁 wyobrażam sobie Twoje odczucia przy docieraniu XD pewnie kur.. leciało więcej niż tych na ulicy :D ale każdy się kiedyś uczył, nauczyłeś się i Ty. Jedyne plusy z tej zabawy takie, ze auto dosłownie całe nasmalcowane, i ze produkt nie jest cenowym kosmosem, bo gdybys tak pojechał z zymolem, albo swissem :D o boziu.. :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Polfat napisał:

Mam pytanie na ile aplikacji powinna starczyć puszka tego wosku?

Po drugim nałożeniu pojawiło się dno puszki.  to normalne czy zdecydowanie przesadziłem z ilością nakładanego wosku?

Woskowanie staje się bardzo przyjemne i łatwe w dobrym oświetleniu. By widzieć gdzie i czy się zostawia taki cieniutki film który przypomina hologramy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Polfat napisał:

Mam pytanie na ile aplikacji powinna starczyć puszka tego wosku?

Po drugim nałożeniu pojawiło się dno puszki.  to normalne czy zdecydowanie przesadziłem z ilością nakładanego wosku?

200g puszka fusso lecąc na bogato wystarczy na 20 aplikacji.

Jadąc normalnie na 40 samochodów.

Mistrzowie aplikacji pewnie z 70 razy by objechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polerka menzerna 2500, wychodzi super. Przetarcie zmywacze silikonowym i na to fusso. Leżał z pół godziny, a może i dłużej i po dotarciu pod ledem widać delikatne smugi mazy... jakby wosk nie chciał się dotrzeć, jakby nie wysechł dobrze a myślę że nie nałożyłem zbyt grubo. Czyżby jednak może za grubo? Czy może zmywacz się nie lubi z fusso, no już sam nie wiem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukaso napisał:

Polerka menzerna 2500, wychodzi super. Przetarcie zmywacze silikonowym i na to fusso. Leżał z pół godziny, a może i dłużej i po dotarciu pod ledem widać delikatne smugi mazy... jakby wosk nie chciał się dotrzeć, jakby nie wysechł dobrze a myślę że nie nałożyłem zbyt grubo. Czyżby jednak może za grubo? Czy może zmywacz się nie lubi z fusso, no już sam nie wiem.. 

Albo się wypaca, albo źle za aplikwoałeś, nalozyłeś na krzyż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaso napisał:

Dobrze, niech będzie że spróbuję inaczej i zobaczę. Ale nie widzę żeby to miało znaczenie. Bardziej myślę że to źle przygotowane podłoże a może zmywacz nie odparował choć niby wydaje się że tak. Ale sam już nie wiem...

Ma i to bardzo dużo, to nie jest wosk ! a powloka i nakładamy ją krzyżowo. Przygotowanie nie ma tak na prawde znaczenia, nakładamy oczywyście bardzo ale to bardzo cienko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, niech będzie że spróbuję inaczej i zobaczę. Ale nie widzę żeby to miało znaczenie. Bardziej myślę że to źle przygotowane podłoże a może zmywacz nie odparował choć niby wydaje się że tak. Ale sam już nie wiem...

Po co chcesz robić sobie krzywdę i udowadniać swoją racje skoro sam producent i wielu kolegów z forum juz przetestowało jak nakładać? Masz wszystko na tacy :-) wystarczy zaufać ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.