Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@junior503 Zdajesz sobie sprawę, że nie każdy ma ogrzewany garaż lub czas?

 

Fusso poprawnie nałożone, bez wspomagaczy, mi wytrzymało 6-mcy, póki doły nie zaczęły taflować na większych połaciach. Na piaskowanie lakieru brudem spod kół nie ma innej metody jak chlapacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusso z mojego doświadczenia w ogóle nie lubi mazania czymkolwiek. Najdłużej się trzymało kiedy nie było dotykane niczym poza szamponem: żadnego cleanera, żadnych quickdetailerów, itd.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT Dokładnie, u mnie było to samo. Jakikolwiek QD (nawet Luxury Gloss od Soft'a) nie dość, że pogarszał efekt hydrofobowy, to jeszcze o wiele szybciej zaczęły się robić tafle. Teraz używam SSW ( ze względu na łatwość aplikacji zimą) ale przez to nie jestem w stanie powiedzieć, co siedzi na lakierze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dylemat każdego QD/QW kladzionego na jakikolwiek wosk iż potem nie wiadomo co tam właściwie siedzi :D QD,wosk czy może jakaś mieszanina obydwu,ja bym obstawial że cokolwiek kładzione na wosk ma raczej ograniczona trwałość i szybko się zmywa odkrywając pierwotne zabezpieczenie ale kto to tam wie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KHOT napisał:

@lolomanolo tylko po czym odróżnić czy to jeszcze fusso siedzi, czy już tylko kropelki od smalcu z qd1? ;) 

Wlasnie:oostatnio zrobiłem pewien eksperyment na fusso dałem zamiast QD bardziej sealent w sprayu c2v3,którego efekt się bardzo odróżnia od fusso taki bardziej oblania szkłem,i którego trwałość to nawet do 6 miesięcy.Efekt? Już po paru tygodniach i myciach efekt c2v3 znikł i powrócił efekt fusso dobrze mi znany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13890]lolomanolo[/mention] tylko po czym odróżnić czy to jeszcze fusso siedzi, czy już tylko kropelki od smalcu z qd1?  
Nie mam pojęcia po czym to odróżnić. Z doświadczenia zakładam , że po miesiącu, dwóch, a właściwie do 6 fusso ciągle tam jest. Natomiast gdyby sugerować się logiką kolegi@menior to kilka dni po aplikacji qd1 na fusso tego pierwszego powinno już nie być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lolomanolo napisał:

Nie mam pojęcia po czym to odróżnić. Z doświadczenia zakładam , że po miesiącu, dwóch, a właściwie do 6 fusso ciągle tam jest. Natomiast gdyby sugerować się logiką kolegi@menior to kilka dni po aplikacji qd1 na fusso tego pierwszego powinno już nie być.

Moze nie kilka ale nieco dluzej ;) QD1 akurat tez posiadam jak i wiele innych QD,i akurat ten naprawde niewiele wnosi do wygladu wiec stwierdzic ile on siedzi na fusso nie jestem w stanie jak i zreszta innych to tez bardzo trudne.Zreszta zadaniem QD jest podbic cos po umyciu na juz nawoskowanym np.aucie i nieco go chwilowo wzmocnic a nie lezec na nim miesiacami,od tego jest glowne zabezpieczenie,a jak ktos chce wierzyc ze popsika QD1 czy cos innego na fusso i bedzie z nim sobie lezec 6 miesiecy to nikt nie zabroni,ja przerobilem w ostatnich latach cala mase woskow/QD/QW i swoje spostrzezenia mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już całe forum wie jakie masz spostrzeżenia na temat qd1.

U mnie jak i u większości, sądząc po wpisach na forum, qd1 znacząco poprawiał efekt hydrofobowy na fusso. Logicznym więc wydaje się, że skoro lepiej odpycha wodę i zanieczyszczenia to może to korzystnie wpływać na trwałość.

I z zasady qd nie służy wzmacniania lsp, to tylko efekt uboczny niektórych produktów tej grupy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku nie o QD1 pisze ale ogólnie o tego typu produktach,śledzę te jak i inne forum od lat i jeszcze się nie spotkałem ze stwierdzeniem by QD polepszalo efekt hydrofbowy fusso który sam w sobie daje znakomity,a czy go wzmocni to może i owszem do kolejnego mycia moim zdaniem i tu nie jestem pewien i w tej kwestii nie ma jednomyslnosci,to tylko moja opinia 😉a mam prawo lubiec bardziej jedne QD od drugiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, Wojcieszko napisał:

Panowie a ja mam pytanie odnośnie nałożenia fusso na felgi. Jak już to zrobię to czy mogę później my felgi chemią? Czy sama woda z płynem wystarczy?

Miałem na felgach lakierowanych na czarną satyne i szału nie zrobił. Trochę czasu się utrzymał i woda z szamponem wystarczala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.