Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja właśnie zmagam się z samym sobą, i kombinuje nad zakupem polerki..

Zastanawiam się nad produktami kestrel, tutaj link

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... at_17.html

i teraz kilka pytań.

-lepiej kupić tą DA czy rotary? rotary tańsza, a DA niby łatwa w obsłudze..

- czy ta firma jest warta tych pieniędzy?

- jakie pady najkorzystniej kupować? chodzi mi o rozsądną cenę, i znośną jakość:)

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić tą DA czy rotary? rotary tańsza, a DA niby łatwa w obsłudze..

myślę, że w obsłudze rotacyjnej nie ma nic specjalnie trudnego, jeśli zachowa się podstawowe zasady pracy, umiar i rozsądek jest tak samo bezpieczna jak oscylacyjna. owszem, potencjalne ryzyko zawsze istnieje, ale moim zdaniem trzeba się bardzo starać, żeby coś popsuć.

rotacyjną jest łatwiej uzyskać dobre efekty na silnie zniszczonych lakierach, cały procesz przebiega szybciej i skuteczniej. oscylacyjna jest doskonała do usuwanie delikatnych uszkodzeń lakieru, nanoszenia cleanerów i odżywek(typu glaze).

moj wybór to rotacyjna, nie bałbym się jej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak też myślałem;) jakieś tam zdolności manualne mam, więc powinno być dobrze. To teraz pytanie, jeśli bym się zdecydował, to co do niej dokupić na dobry początek? mam nowego swirlx, a lakier na moim aucie nie jest w jakimś opłakanym stanie;) ale planuje się zabrać za kilka zniszczonych perełek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cleanyourcar sa fajne zestawy z 250ml samplerami menzerna. to doskonale pasty, jest chyba zestaw z 4 pastami i jakimiś tam gąbkami. to jest dobre rozwiazanie. pasty są wydajne, a z takim kompletem będziesz miał bardzo wszestronne narzędzie i akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie widzialem i:

Festool 125:

Pobór mocy 200 W

Ruchy mimośrodowe 6000-14000 min-1

Suw szlifujący 2 mm

 

Metabo:

Liczba obrotów na biegu jałowym 5.000 - 11.000 /min

Moc znamionowa 250 W

 

wiec? obroty prawie takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba patrzysz na złą grupę maszyn! nie szukaj szlifierek, tylko maszyn polerskich! obroty powinny się zaczynać od 600, nie 6000! jeśli dobrze pamiętam, to na stronie festoola polerki są w szlifierach wielofunkcyjnych czy jakoś tak. maksymalne obroty jakich będziesz używał przy polerowaniu lakieru kończą się przy 2500, choć moim zdaniem nie ma po co przekraczać 2100!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszeregujmy to co wiem bo mam metlik.

Mam polerke metabo PE 12-175 i tu owszem obroty sa od 700 do ponad 2000. Zamiennikiem tej polerki jest Makita np. 92 27CB.

Czy maszyna Festool, ktora pojawia sie w watkach to to samo? Wydaje mi sie, ze nie. Bo festool ma ruchy oscylacyjne (teraz doczytalem częstotliwość drgań - 3000 - 6000 /-min, Prędkość obrotowa talerza - 300 - 600 /-min), a tamte o ktorych mowie na samym poczatku maja tylko ruch obrotowy.

Wiec jaki jest zamiennik tego Festoola w postaci Metabo skoro mowicie, ze SXE 325 sie nie nadaje. Bo rozumiem, ze ma tylko ruch oscylacyjny, a powienien miec jeszcze obrotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maszyna Festool, ktora pojawia sie w watkach to to samo?

 

Tak, to jest ta sama maszyna, ale ruchy mimośrodowe to nie jest to samo, co prędkość obrotowa. Sam to już zresztą zauważyłeś :!:

 

Wiec jaki jest zamiennik tego Festoola w postaci Metabo

 

Nie znam oferty firmy Metabo, dlatego nie dam odpowiedzi wprost, ale może się okazać, że w ogóle nie ma czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś niedrogie tarcze 150mm na rzep? Myślałem nad 3M, ale kosztują ponad 100zł, więc jak na moje amatorskie działanie to przesada.

Razem z polerką jest tarcza, ale 180mm i może być nieciekawa praca z gąbką 3M 150mm, którą zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z polerką jest tarcza, ale 180mm i może być nieciekawa praca z gąbką 3M 150mm, którą zakupiłem.

 

Niewiem, ale ja do gąbki 150mm 3M kupiłem sobie za grosze 125mm tarcze, bo trzeba też zwrócić uwagę na to, że rzep na gąbce ma 130mm więc 150mm tarcza nie za bardzo podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z polerką jest tarcza, ale 180mm i może być nieciekawa praca z gąbką 3M 150mm, którą zakupiłem.

 

Niewiem, ale ja do gąbki 150mm 3M kupiłem sobie za grosze 125mm tarcze, bo trzeba też zwrócić uwagę na to, że rzep na gąbce ma 130mm więc 150mm tarcza nie za bardzo podchodzi.

 

Możesz dać namiary gdzie kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.