Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Geko , po czym poznać podróbkę ??

 

Zależy którą, ta np. ma zupełnie inną głowicę i jest dość łatwa do rozróżnienia, kiedyś na serwis dostaliśmy takiego Boscha że dopiero po rozebraniu okazało się że w środku jest majonez. Numery seryjne też sporo potrafią powiedzieć.

Chinole masowo podrabiają wszystko, Co prawda z Chin to wyjeżdża bez nalepek. Nalepki dopiero Polaczki przyklejają.

 

Pytasz czemu bez opakowań?

a) spadło z Tira

b) zajumałem szefowi z budowy

c) Nigdy nie miało opakowania (podróba)

d) Zajumane z jakiegoś sklepu

e) DHL/GLS/innemu kurierowi się spodobało. (Mieliśmy przypadek że ginęły nam rzeczy z paczek, okazało się że kurier skądś miał taśmę do pięczętowania wysyłek) Dystrybutorzy np Makita mają spisane kody kreskowe narzędzi które idą na sklepy, można wtedy maszynę wyśledzić.

 

Wybierz dowolne

 

Oprócz cyganów, zdarzają się jeszcze "biedni podróżni pod Castoramą, którym brakuje na bilet, lub żona właśnie rodzi i on tu ma takiego Boscha, odda za półdarmo"

 

Potem przychodzi taki pacjent i że Bosch albo Makita to gówno i wiesza psy jakbym ja mu to do ręki wcisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

a wie ktoś może coś o Porter Cable 7424XP ?? jest w cenie 119$$ czyli w sumie z przesyłką chyba nie będzie tak źle tym bardziej,jeżeli jest ktoś kto może ją w US kupić :)

 

bo też patrzę za czymś tak w granicach 500-600zł :) a samej rotacyjnej na razie nie chce, z tego względu,że orbitalna na więcej błędów pozwala :D z czasem jak coś to się dokupi rotacyjną :D

 

czy może to co było polecane ?? Festool 125FEQ , czy może coś innego :D

 

tyle,że z tego co widzę to ten Festool kosztuje grubo ponad 1500zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a wie ktoś może coś o Porter Cable 7424XP ?? jest w cenie 119$$ czyli w sumie z przesyłką chyba nie będzie tak źle tym bardziej,jeżeli jest ktoś kto może ją w US kupić :)

...

czy może to co było polecane ?? Festool 125FEQ , czy może coś innego :D

tyle,że z tego co widzę to ten Festool kosztuje grubo ponad 1500zł :D

Porter Cable 7424XP jest nowym modelem i podobno (sam jeszcze nie używałem) bardzo dobrą maszyną – stary model był również bardzo dobry.

Do ceny maszyny należy doliczyć: koszt przesyłki i prostownik!

 

Przewaga Festool 125FEQ: Gwarancja, części zamienne, bardziej mobilna (nie trzeba nosić prostownika).

Największym minusem jest CENA, ale nie znam osoby która by chciała się z Festool 125FEQ rozstać.

Ja również używam najchętniej używam Festool 125FEQ, zwłaszcza jeżeli trzeba uważać na lakier na pewnych częściach samochodu (np. plastik) lub na samochodach specjalnych/nietypowych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy maszynach z USA trzeba pamiętać, że pracują one na 110V i mają zupełnie inne gniazdka. Dlatego od razu trzeba inwestować w przetwornicę z "przelotką" na nasze gniazdka. Ceny jak ceny... są niskie w porównaniu do EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Portera wiem , patrzyłem jest na 110V :) zastanawiam mnie tylko dlaczego w US znalazłem go w cenie 119$$ model 7424XP który ma mocniejszy silnik w stosunku do 7424 i kosztuje zaledwie 119$$ , a na stronie amazon.com był po 350$$ :shock:

 

jak nie znajdę gdzieś lub jakoś tego Festoola w cenach podobnych jak w linkach powyżej zostanę przy nim :) ale raczej wątpię ,że się takie ceny trafią :D

 

szukałem czegoś z Makity, znalazłem też Boscha, ale wszystko niestety ma za wysokie obroty ...i nadaje się tylko do szlifowania....

 

a szukam właśnie jakiejś orbitalnej :) ceny tak jak podałem powyżej jeżeli coś jest w ogóle w tych cenach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Którą z poniższych, naprawdę tanich polerek wybrać ?

Nigdy jeszcze nie robiłem polerki i chce tylko na własne potrzeby.

 

1. http://allegro.pl/item721640495_polerka ... 200_w.html

2. http://allegro.pl/item725429010_lekka_i ... ratis.html - w promocji z gąbką, lecz nie wiem czy ta gąbka jest cos warta.

3. http://allegro.pl/item717209392_promocj ... ratis.html

 

Odnośnie tej pierwszej czytałem niezłe opinie, lecz podobno tarcza ma lekkie bicie i najlepiej kupić inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza ma obroty od 600 wieć nie jest źle .

 

użadzenia maja gwarancje wiec jakś ei zacznie psuć to poprostu wymienią ci na nowy :) dodatkowo takie urządzenia mogę byc neico cięzkie i źle wyważone ale jak niemasz zamiaru polerować kilku aut w tygodniu to nie warto inwestować w to grubą kase i taka polerka za 100-200 zł da również dużo szczęścia do tego zainwestuj już w dobre gąbki Scholl concept 3m lub inne plus dobre pasty polerskie i można naprawdę dużo zdziałać takim sprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.