Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety i w tej branży obowiązuje przysłowie "Więcej sprzętu niż talentu". Tutaj ewidentnie nie jest to wina ADBL'a, a ilość pasty + pewnie gąbka pracowała przez chwile w "locie" i potrafi nawet odlecieć. Wiem, bo sam czasem po 11h nie myślę i jak gąbka jest nasączona pastą to kilka razy miałem na 5/6 biegu - chciałem wyczyścić, a ona odleciała 5 metrów dalej :-D i uwaga tak nawet zrobi Lake Country 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeżeli to pady o zamkniętej strukturze to w połączeniu z tym co bienek napisał wyżej to jest dosłownie chwila pracy i Pad do wyrzucenia. Widać po nich ze dostawały sporo pasty plus brak dobrego czyszczenia po przejazdach plus najwyższy bieg plus duży docisk, bo jak nie przy dusić skoro 9mm autor pytania, zapewne nie widział dobrego efektu przy polerowaniu więc musiał dociskac, docisk sprawił ze od wewnętrznej strony rzepa pad zaczął się mega grzać, w końcu klej puszcza, i odrywa się od pada od strony środkowej czyli dziurki które mają pady DA. Od cały problem.  Może być również tak że pady maja slaby klej który niby jest termoutwardzalny , aczkolwiek jakość kleju jak i maszyna która kleji ma duże znaczenie 😉 ale to juz kwestia testów piwinna być wykonana przez niezależne studio, bo zazwyczaj to lizanie pupy, ty mi wyslij pady ja Ci wytestuje, ale żeby ten test byl niezależny... Heh. W oraktyce jest inaczej. Tak więc ktoś z forum musi po testować pady niezależnie 😁 tu są wariaci na ktorych można jeszcze polegać 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@boT wariaci sa ale sam wiesz jak jest trzeba tych padow kupic przynajmiej pare . A jednak to zawsze 100-150 zl zeby tylko sprawdzic jakosc padow. I tak nasze sprawdzanie danego produktu nie jest brane pod uwage. Bo przeciez ten co dostal za free jest rozpoznawalny w dziedzinie i jak on mowi ze sa mega to sa mega:p a ze zwykly gosc co moze i ma nawet wiecej doswiadczenia napisze ze to lipa, to zaraz go zjada ze glupoty piszesz i ze malo sie znasz bo osoba X powiedziala ze sa kozak . Tak to dziala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taką sytuację przy produktach Wsr z Car protect , gdzie dostałem na testy i bardzo sie zawiodłem, wtedy też dopiero  wchodzili na rynek,  odrazu powiadomiłem Michała ze jeżeli produkt nie działa po prostu wystawim opinie prawidłowo do produktu, zapewnił ze działa i to dobrze. Jak się okazało WSR to jakieś nie porozumienie, fakt ściąga waterspoty ale świeżo po umyciu ewentualnie trzy dni później, ale chcąc usunąć coś starszego nie ma szans, pozniej pisaliśmy trochę trochę w pw. Dostawałem tez wiadomości ze ja to garazowiec ze nie umiem używać , ze jest taki i taki, byly to jakieś firmy (studia) rzekomo pare lat na rynku, ale to bylo właśnie, oh ah aby tylko dostać albo gratisy albo baner  albo lepszą cene jak inni. Wylalem tego Wsr okolo 4 litrow, i nie działa ten preparat tak jak go zacgwalaja. A grzecznie uprzedzilem ze wyrażę szczerą opinie, a nie promowanie czegoś co nie działa. Sa tylko dwa wyjścia albo działa albo nie.  Zamiast wziąść to do siebie i po pracować lepiej nad produktem, to lepiej po straszyć na pw i troszkę zwyzywac 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wstawić ss, bo jeszcze ktoś nie uwierzy - ale niestety taka jest polityka RRC

Ale ty mowa o carprotect. Nawet jest video jak ktos dobrze poszuka z testem wspomnianego WSR vs produkt od maxprotect


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rrc nic nie mam, bo jak widzą ze cos nie tak to cos próbują poprawić, zresztą co tu wymagać jakość względem ceny wypada dobrze. Ale mniejsza z tym, nie ma co debatowac w temacie nie na temat na jaki zeszslismy. Osobiście sprawdzę pady, ale to przy czasie 👌 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bienek napisał:

Za mocny docisk, za wysokie obroty, temperatura i zabity pastą pad musiał się rozwalić.

Starałem się stosować do wskazówek znalezionych w internecie a dokładnie na yt. Przed użyciem pady zostały "zaimpregnowane", następnie nakładałem po 5 "groszków" powierzchnia polerowania wynosiła 3x3 lub 3x4, 3 przejazdy na 4 biegu + 3 przejazdy na 5 czasem na 6, z mocniejszym dociskiem ale też bez przesady . Starałem się przedmuchiwać pad ale było to niemożliwe bo był mokry. Pasta jakiej używałem to Koch 8.02. Jeżeli chodzi o brud na padach to przez kilka dni walały się po garażu zanim zrobiłem zdjęcia, więc mogły się przybrudzić, lakier był raczej czysty bo samochód był kilka dni przed polerowaniem lakierowany i przez ten cały czas stał w garażu - oczywiście przed samym polerowaniem został wytarty z kurzu. 

Ile elementów mogę wypolerować jednym padem żeby go nie zajechać? I jak powinno wyglądać czyszczenie pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 00:06, Domel napisał:

Nie powiemy Ci nic nowego niż to co zostało wyklepane tutaj przez 142 strony 😉

Ale na Twoje potrzeby - raz w roku - to wystarczy Ci 8" DA - moja pierwsza to LARE EPL42 - kup kilka padów NAT - 2czarne, 2 żółte, 2 białe na start plus pasty SONAX 0406 albo CUTMAX do tego Perfect FInish na wykończenie do tych czarnych gąbek.

Po testujesz sobie kombinacje 😉

 

Maszynę wybierz z oferty forumowych partnerów: https://kosmetykaaut.pl/forum/35-dział-handlowy/ w ich sklepach są sekcje: "maszyny polerskie"

Jeśli to ma być raz w roku to Roller będzie idealny. https://www.pielegnowacauto.pl/urzadzenia/maszyny-polerskie/adbl-roller-da09125-01-b-maszyna-dual-action-9mm-z-torba.html

Nawet torbę na półke ma w komplecie 😉

Jak Ci się spodoba zostawisz sobie, jak nie sprzedasz bez problemu na forum lub fan pages detailerskich na FB. Nie ma sensu na rozkminy, bo jak zaczniesz kminić czy Lare, czy ADBL czy Krauss a moze nowe DA 4CR to zgłupiejesz. Na pierwszy raz nie potrzebujesz aż tylu dylematów. Trzeba wziąć w łapy, zrobić auto i będziesz wiedzieć 😉

a jaki budżet ?

Witam, mam zamiar kupić ADBL skosk 8mm. Posiadam Mercedesa CL203 2005 kolor 197 (czarny metalik). Bardzo cenna odpowiedz z tymi padami NAT i pastami. Mam pytanie ten sonax 0406 to oznacza 4-scieralnosć i 6-błysk? Bo to chyba ma być pasta bardziej cuttingowa to chyba na odwrót mam te cyfry kupic? i do tego ten perfect finish i moge robić? Jeszcze jedno, paste cuttingową zaaplikować na niebieski PAD i potem finishową na żółtą i będzie wporządku myślę?

Pytanie z innej beczki: 1 przejazd to: np od góry do dołu i potem od lewej do prawej? czy tylko od góry do dołu? Ile takich przejazdów orientacyjnie pownienem robić w cuttingu i ile w fninishu. Tak orientacyjnie żeby nie przesadzić.

Dzięki

prosił bym was jeszcze zajrzeć do mojego tematu! dzięki

https://kosmetykaaut.pl/topic/14042-pare-pytań-amatora-podczas-nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 16.02.2019 o 19:43, Szurszur1 napisał:

Mam pytanie ten sonax 0406 to oznacza 4-scieralnosć i 6-błysk? Bo to chyba ma być pasta bardziej cuttingowa to chyba na odwrót mam te cyfry kupic?

Tak 04 - 06 ale 4 nie oznacza, że zetniesz lakier do bazy. Generalne każdą pastę możesz kontrolować padami. Nałóż sobie pad czarny NAT - miękki i zrób sobie powolutku wężykiem element trzy x trzy. Co to znaczy ?

OOO
OOO
OOO

Na chłopski rozum jest to obszar który zajmuje 9 padów 😉 Wymyj zmywaczem silikonu i zobacz pod ledem co osiągnąłeś. Jeśli nic zmień pada na ostrzejszego np NAT czerwony - żółty - niebieski - biały etc etc ... Pady czyść regularnie po przejeździe albo wymieniaj na "ostygnięty" panel po panelu.

Więcej o pastach Sonaxa tutaj: https://kosmetykaaut.pl/topic/12077-pasty-sonax-profiline

Cieżko to opisać w skrócie. Ale MxNowicki fajnie to pokazuje na filmikach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.02.2019 o 23:13, powalla napisał:

Czas mija ale pogoda nie dopisuje i tylko motocykl ogarnąłem , a tam te małe pady , przedłużki + małe gabaryty i waga maszynki , no po prostu bajeczka !!! 

Super sprawa 😁

Ja jednak chyba wybiorę proxxona miał być LE ale przemyślane na chłodno 😁

Panowie jak sytuacja wygląda z maszynami flexa ? PE 14 - 2 to najnowsza maszyna rotacyjna flexa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dwoma DA, mianowicie szeroko opisywany tu ADBL roller 9mm i EVOXA HDF 8 (dawniej Evoflex). O tym drugim niestety nie ma prawie słowa na tym forum.
Czy ktoś może używał tej drugiej?
Takie większe różnice między nimi analizując opisy to: większa moc w EVOXie (850W), dodatkowy talerz 75mm w zestawie no i gwarancja 24m, gdzie w ADBLu jest chyba tylko rok.
Niby więcej rzeczy jest na korzyść Evoxy, ale to o ADBL się więcej czyta i właśnie dlatego mam dylemat.

Pomijając pytania od Was: posiadam już rotację do wykonywania korekt lakieru, a myślałem nad DA bardziej pod względem używania jej do cleanerów, ewentualnie jakichś lekkich odświeżeń lakieru, jeżeli oczywiście da radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Quarior napisał:

Zastanawiam się nad dwoma DA, mianowicie szeroko opisywany tu ADBL roller 9mm i EVOXA HDF 8 (dawniej Evoflex). O tym drugim niestety nie ma prawie słowa na tym forum.
Czy ktoś może używał tej drugiej?
Takie większe różnice między nimi analizując opisy to: większa moc w EVOXie (850W), dodatkowy talerz 75mm w zestawie no i gwarancja 24m, gdzie w ADBLu jest chyba tylko rok.
Niby więcej rzeczy jest na korzyść Evoxy, ale to o ADBL się więcej czyta i właśnie dlatego mam dylemat.

Pomijając pytania od Was: posiadam już rotację do wykonywania korekt lakieru, a myślałem nad DA bardziej pod względem używania jej do cleanerów, ewentualnie jakichś lekkich odświeżeń lakieru, jeżeli oczywiście da radę. 

Krauss db5800 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też słyszałem o tym sprzęcie dobre opinie.

Pod względem ceny do  jakości całkiem dobrze sprawują się również polerki od Kraft&Dele. Maja tam kilka urządzeń, które powinny sprawdzić się zarówno w użytkowaniu amatorskim (własnym garażowym) oraz tym trochę bardziej profesjonalnym.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://kraftdele.info/22-polerki

Mają tam polerki z dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powoli rozglądam się za polerką i moją uwagę zwróciła Graphite Pro 59GP200. W instrukcji wyczytałem, że obroty regulowane są co 500/min. Oznacza to, że mógłbym pracować na obrotach 1000, 1500, 2000/min. Czy jest to duża przeszkoda czy spokojnie nada się do lakieru?

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KuczyBuczy napisał:

Witam, powoli rozglądam się za polerką i moją uwagę zwróciła Graphite Pro 59GP200. W instrukcji wyczytałem, że obroty regulowane co 500/min. Oznacza to, że mógłbym pracować na obrotach 1000, 1500, 2000/min. Czy jest to duża przeszkoda czy spokojnie nada się do lakieru?

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka
 

A nie lepiej kupić maszynę typową do lakieru np. ADBL ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.