Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 minutę temu, jary21 napisał:

maszyna nie polorowałem, uzywana bedzie sporadycznie do dwoch moich samochodow

5130 https://kupbass.pl/pl/p/POLERKA-SAMOCHODOWA-DO-LAKIERU-150mm-Z-REGULACJA/14075

5130

5119

 

 

Ja bym brał 5130

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jary21 napisał:

to moze pomozesz koledze ?:) od tego jest forum

Tak, między innymi od tego. Ty tłuczesz te same pytania non stop. Wykazujesz w ten sposób  że mimo podpowiedzi czytanie masz w poważaniu. A w takim wypadku się odechciewa. Serio

 

50 minut temu, jary21 napisał:

czytałem ze gwint nie ten

Skoro czytałeś że gwint nie ten to już wiesz, prawda ? To po co znowu pytasz ?

 

 

Ręce opadają.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany krótko i na temat. Która byscie wybrali i dlaczego ? Czytałem poprzednie tematy, ale za bardzo nie wnoszą do tematu.

Chodzi mi żeby bez problemu wymieniać tarcze

Wiem że skok 5119 ma 8mm, a ta 5130 ma 16 - co daje ten skok ? im wiekszy skok tym lepszy czy jak ?

  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega ma taką polerkę pneumatyczną jak na zdjęciu linku. Czy taką polerką da się delikatnie poprawić lakier Hondy przez usunięcie drobnych rys? Ja zastanawiam się, najbardziej nad tym czy taką polerkę nie uszkodzę lakieru.

https://imgur.com/a/DYIb30c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jary21 napisał:

Pany krótko i na temat. Która byscie wybrali i dlaczego ? Czytałem poprzednie tematy, ale za bardzo nie wnoszą do tematu.

Chodzi mi żeby bez problemu wymieniać tarcze

Wiem że skok 5119 ma 8mm, a ta 5130 ma 16 - co daje ten skok ? im wiekszy skok tym lepszy czy jak ?

Kolego , a weź do cholery poczytaj to forum. Jestem także tu młody stażem ale na 99% pytań zdobyłem odpowiedzi czytając . To o co się pytasz jest tutaj. Daj trochę z siebie . Wejdź na Youtube i pooglądaj - tam też znajdziesz odpowiedzi . To jest po prostu żenujące lenistwo z Twojej strony.

Nie masz czasu? To nie bierz się do detailingu bo to wymaga właśnie czasu, poświęcenia się ............. .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ja właśnie czytając forum kupiłem 5119. Mam tam blokadę obrotów , dokupiłem flexipad 125 .

Krótko: nie kombinuj a kupuj 5119 . I będziesz na bank zadowolony. Dokup z 3 gąbki : ja kupiłem niebieską , żółtą i czarną z NACa  . Niebieska to twarda (mocno ścierna jak można tak to nazwać bo ścierna jest w sumie pasta....)  , żółta do średniego wykończenia ( lub główna jak  powłoka nie jest zniszczona) a czarny pad do końcowego wykończenia (auto na tzw.błysk )

mam nadzieję że teraz wszystko jasne.😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rudi0018 napisał:

Panowie kolega ma taką polerkę pneumatyczną jak na zdjęciu linku. Czy taką polerką da się delikatnie poprawić lakier Hondy przez usunięcie drobnych rys? Ja zastanawiam się, najbardziej nad tym czy taką polerkę nie uszkodzę lakieru.

https://imgur.com/a/DYIb30c

Podbijam post, czy ktoś mi postara się pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudi0018 napisał:

Podbijam post, czy ktoś mi postara się pomóc?

Taka maszynka zrobi finisha clenera jak i wosk. Ale teraz zastanówcie sie czy wasz kompresor jest gotowy aby dostać tak po du...  Do czerwoności 🤣 ta maszynka potrzebuje dużo powietrza, kompresor musi być zajebiscie wydajny jak i powinien posiadać duży zbiornik, przy okazji dobra instalacja elektryczna 🤣🤣 tak wiec tego 😋 wosk, clener lekki finish i tyle z niej, skok w takich maszynkach jest za mały na grubsze roboty, przewaznie jest to 3mm lub 5mm, a na honde 9mm jakas dualka cos tam do po miziania będzie ok, a jak dobierzemy odpowiedni zestaw prądów i past no to możliwe ze cos z tego wyjdzie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.