Skocz do zawartości
nOx

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o Eurotec to pas - nie ma jej nigdzie.
Do gry dochodzi też Sicco Tools BLR 180 - co prawda ma skok 21 (albo 15, bo są sprzeczne informacje) - to która byłaby lepsza? Pierwszym autem byłoby e46 na one step. 
Bierz 15. 21" zamiata talerzem i jako jedyna maszyna średnio się sprawdza.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 21" i sobie chwalę, miałem też 15" Kraussa. Dla mnie jako jedyna maszyna czy 15" czy 21" to głupi pomysł. 125mm talerzem nie zrobisz słupków zderzaków itd. Już lepiej Krauss 5800 - montujesz 125 jak i 75 bez spadku komfortu, rotacja - montujesz talerz jaki chcesz, ale jest bardziej wymagająca. 15" i 21" są fajne jak masz rotacje albo 5800.

• Okay 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wybór na start adbl 15mm i Kraus s75mm do mniejszych elementów  będzie dobrym rozwiązaniem czy jest jakaś różnica znaczna by zamienić rollera na Kraus s15? 

P.s podpowie ktoś jakie oświetlenie do garażu na stojakach do oświetlenia przy pracy? Scangrip sunmatch 2 będzie do inspekcji. Pytam bo nie mogę narazie zamontować świetlówek A jest tylko jedna z przodu i po zarowce po bokach 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście brałbym Krauss'a s15+s75, tamto wcześniejsze polecenie z mojej strony roller'a to był sarkazm 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś by rozmyślał nad nowością Evoflexa HDC 15mm wprowadzoną niedawno do sprzedaży, to mając ją już u siebie, i pracując dość krótko, ale intensywnie, mógłbym się conieco wypowiedzieć na jej temat. Jest to może pierwsza moja dualka o skoku 15mm, większość czasu robiłem na rotacji Rupesa, budżetówkach k2 i kilka razy na Kraussie DB5800. Najbardziej urzekł mnie HDC. W porównaniu do poprzedniej wersji HDA którą miałem okazję również trzymać w ręku, dzięki znajomemu sprzedawcy, jestem zaskoczony pod względem minimalnych ilości wibracji, wagi, mocnym silniku, długim kablu. Poprostu mega !. Prawdopodobnie będzie recka w dziale, więc każdy będzie mógł sobie odpowiednie zdanie o niej wyrobić, ale ja jako hobbysta/amator jestem zadowolony i polecam.

P.S Nie jest to w żadnym stopniu lokowanie produktu, smarowanie firmie, nie mam również z tego tytułu żadnych korzyści (chociaż kto by nie chciał :P).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam dwie rotacje, no name +masner, planuję dokupić EVOFLEX HDR 400 
do czego może się przydać mała DA? np czas pracy dla finishu? łatwość pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam dwie rotacje, no name +masner, planuję dokupić EVOFLEX HDR 400 

do czego może się przydać mała DA? np czas pracy dla finishu? łatwość pracy?

Pewnie masz na myśli dualkę o skoku 8mm. Wbrew pozorom wytniesz nią też, lecz się troszkę umęczysz. Plus taki, że zakładasz mniejsze bp typu 75 bodajże i lecisz sobie detale. Finish wyjdzie napewno łatwiej jak na rotacji, lecz i ktoś ogarnięty kto ma wprawe rotacją zrobi podobne rezultaty, a może i nawet lepsze. ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi