Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, kudlaty86 napisał:

Z tych dwóch bierz BassPolska. Ten Eurotec jeśli dobrze pamiętam miał skok 21mm, to maszyny do cięcia raczej. Do one stepów czy cleanerów w zupełności wystarczy Ci Bass na początek 🙂

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o Eurotec to pas - nie ma jej nigdzie.

Do gry dochodzi też Sicco Tools BLR 180 - co prawda ma skok 21 (albo 15, bo są sprzeczne informacje) - to która byłaby lepsza? Pierwszym autem byłoby e46 na one step. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o Eurotec to pas - nie ma jej nigdzie.
Do gry dochodzi też Sicco Tools BLR 180 - co prawda ma skok 21 (albo 15, bo są sprzeczne informacje) - to która byłaby lepsza? Pierwszym autem byłoby e46 na one step. 
Bierz 15. 21" zamiata talerzem i jako jedyna maszyna średnio się sprawdza.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 21" i sobie chwalę, miałem też 15" Kraussa. Dla mnie jako jedyna maszyna czy 15" czy 21" to głupi pomysł. 125mm talerzem nie zrobisz słupków zderzaków itd. Już lepiej Krauss 5800 - montujesz 125 jak i 75 bez spadku komfortu, rotacja - montujesz talerz jaki chcesz, ale jest bardziej wymagająca. 15" i 21" są fajne jak masz rotacje albo 5800.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybór na start adbl 15mm i Kraus s75mm do mniejszych elementów  będzie dobrym rozwiązaniem czy jest jakaś różnica znaczna by zamienić rollera na Kraus s15? 

P.s podpowie ktoś jakie oświetlenie do garażu na stojakach do oświetlenia przy pracy? Scangrip sunmatch 2 będzie do inspekcji. Pytam bo nie mogę narazie zamontować świetlówek A jest tylko jedna z przodu i po zarowce po bokach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by rozmyślał nad nowością Evoflexa HDC 15mm wprowadzoną niedawno do sprzedaży, to mając ją już u siebie, i pracując dość krótko, ale intensywnie, mógłbym się conieco wypowiedzieć na jej temat. Jest to może pierwsza moja dualka o skoku 15mm, większość czasu robiłem na rotacji Rupesa, budżetówkach k2 i kilka razy na Kraussie DB5800. Najbardziej urzekł mnie HDC. W porównaniu do poprzedniej wersji HDA którą miałem okazję również trzymać w ręku, dzięki znajomemu sprzedawcy, jestem zaskoczony pod względem minimalnych ilości wibracji, wagi, mocnym silniku, długim kablu. Poprostu mega !. Prawdopodobnie będzie recka w dziale, więc każdy będzie mógł sobie odpowiednie zdanie o niej wyrobić, ale ja jako hobbysta/amator jestem zadowolony i polecam.

P.S Nie jest to w żadnym stopniu lokowanie produktu, smarowanie firmie, nie mam również z tego tytułu żadnych korzyści (chociaż kto by nie chciał :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie rotacje, no name +masner, planuję dokupić EVOFLEX HDR 400 

do czego może się przydać mała DA? np czas pracy dla finishu? łatwość pracy?

Pewnie masz na myśli dualkę o skoku 8mm. Wbrew pozorom wytniesz nią też, lecz się troszkę umęczysz. Plus taki, że zakładasz mniejsze bp typu 75 bodajże i lecisz sobie detale. Finish wyjdzie napewno łatwiej jak na rotacji, lecz i ktoś ogarnięty kto ma wprawe rotacją zrobi podobne rezultaty, a może i nawet lepsze. ;)

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepne się pod ten temat, otóż chce kupić maszyne DA, skok min 12, budzet pi razy drzwi 1000 zł.  Na pewno istotny jest talerz 125, Krauss s15, abdl roller czy może jakiś lare? Mam lare epl 11 rotacje, stara ale jara, jednak im wiecej aut robię tym mi bardziej brakuje dual action, czy moze jednak polować na używke rupesa? Piszcie jakiekolwiek swoje doświadczenia, przemyślenia o ww sprzętach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qub@ napisał:

Podepne się pod ten temat, otóż chce kupić maszyne DA, skok min 12, budzet pi razy drzwi 1000 zł.  Na pewno istotny jest talerz 125, Krauss s15, abdl roller czy może jakiś lare? Mam lare epl 11 rotacje, stara ale jara, jednak im wiecej aut robię tym mi bardziej brakuje dual action, czy moze jednak polować na używke rupesa? Piszcie jakiekolwiek swoje doświadczenia, przemyślenia o ww sprzętach 😉

Zobacz sobie na evoflex hdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDD ma skok 8mm jeśli dobrze pamiętam...
Zainteresowany chce coś powyżej 12.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka



Racja nie skleiłem. HDF w takim razie odpada. Dzieki za czujność


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o maszynach już istnieje.[mention=21993]ferdek[/mention] musisz odpowiedzieć sobie jak często i do czego będziesz używał. Miałem bassa... Miałem kraussa... Co prawda S8 ale ponoc wewnątrz jest to samo co w db5800.

Jeśli chodzi o kulturę pracy krauss w mojej ocenie jest lepszy. Może przy one stepie raz w roku nie ma to znaczenia ale przy częstszym korzystaniu z maszynki już tak. Krauss ma również dłuższy kabel. Waga maszynki co po kilku godzinach mimo łatwego prowadzenie dla niektórych może mieć znaczenie. Fajna praca kraussa na BP75.

Można napisać sporo więcej.... Ale zapraszam do przeczytania odpowiedniego tematu choć on może spowodować mętlik w głowie

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , za odpowiedzi , mętlik w głowie dalej pozostał lecz ostatecznie wybieram kraussa , drożej wychodzi , ale podobno jest możliwość pracy na małym padzie ,
Do tych tańszych polerek trzeba by było dokupić mniejszy talerz plus pady no i raczej nie można zastosować pada75 ...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wchodzi w świat detailingu. Chcę kupić sobie maszynkę w małym budżecie do 600 zł. Zastanawia się nad kraussem db 5800s i rollerem 9mm od abdl... Co wybrać miał ktoś obie w dłoni ? Czy do rollera bez problemów zalozymy BP75 ? Ja od siebie mam inne pytanie dotyczące tych maszynek: jaka jest średnica osłony tej żółtej w krausie oraz analogicznie tej czarnej przy rollerze. Chodzi mi o średnicę zewnętrzna osłony przy samym BP.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy nie interesowałem się tematem polerek bo jakoś utkwiło mi w głowie, że taki amator jak ja więcej narobi nią szkód niż pożytku. Dzisiaj jednak przypominając sobie poprzednie nakładanie wosku, cleanera itp. wspominam ból rąk jaki miałem kolejnego dnia. W związku z tym, zastanawiam się czy aby nie kupić jakiejś budżetowej polerki głównie właśnie pod cleaner do użytku dosłownie 3-4 razy w roku. Wg Was jest sens przy takiej częstotliwości pakować się w polerkę ? Jeśli tak to jaką wybrać powiedzmy do 300zl ? Jak już ogarnę trochę teorii to chciałbym kiedyś zrobić korektę lakieru, ale z tego co wstępnie wyczytałem nie zrobię dwóch powyższych czynności jedną polerka chociażby ze względu na zakres obrotów (zwłaszcza tych budżetowych modeli). Dodam również, że nigdy polerki w rękach nie miałem :-) Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK Ja miałem w ręku😂. A tak serio to nie jest ciężka wydaje się wagowo coś pomiędzy Rollerami. Jak ugadałem się że sprzedawca to włączyłem ją sobie na najwyższych biegach nie jest przesadnie głośna. Powiedzialbym ze duży roller najgłośniejszy. Sam planuje ją kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomacalem ta maszynkę przy okazji innych zakupow. Za te pieniądze całkiem "fajna" ale wygląd to nie wszystko. Ciekawe jak to się będzie zachowywało. Dla przykładu, kolega ma zamiar sprzedawać teraz swoje roczne lare pro LD12-125 Za ok 500 zł. Nowe jak widać kosztują prawie pod 1000. Kiedyś zastanawiałem się czy kupić coś nowego budżetowego czy może jednak używanego, a "lepszego". Początkującym chcacym wybrać maszynę dla siebie, nie mając doświadczenia i oczekiwan.... Osobiście współczuję. Rynek jest spory. Dzisiaj czeste pytanie to czy kupić (jeśli chodzi o nówki):

Krauss db5800 czy adbl roller. Ode mnie napisze krotko - roller. Polecam zresztą pojechać do sklepu pomacac i najlepiej popracować jeśli jest taka możliwość.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.