Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na pierwszą i jedyną maszynę lepiej krauss db5800 czy S75?
Która będzie bardziej uniwersalna? Niby w S75 mniejsze pady, więc można by spróbować zrobić słupki itp. ale znowu skok większy i nie wiem jak z łatwością wykończenia, cleanerami etc.
Doradzicie coś? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kudlaty86 moim zdaniem kraussdb5800 będzie bardziej uniwersalny jako jedyna maszyna. Na początku przygody z korektą pewnie bardziej skupisz się na powierzchniach płaskich, niż detalach, więc większa średnica talerza w tym wypadku przeważa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Krauss p7 nada się na pierwszą maszynę do polerowania kloszy lamp i szyb? Tego potrzebuje na początek aby się nauczyć powoli i z czasem przyjdzie czas na lakier. Myślę żeby spróbować znaleźć używke aby w razie czego nie tracić multum kasy. K2 Mausner wygląda spoko ale wydaje się być dość spora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



S75 posiadam od 2 lat i bardzo sobie nią cenię, bo jest mała, poręczna , lekka  i jest bardzo uniwersalna, bo można nią dobrze ciąć jak i wykończyć , ot słowo klucz > dobór padów 


Na początku jak wiele osób tutaj brałem pod uwagę popularne modele DA 9mm, ale właśnie po jednej z Twoich wypowiedzi zacząłem się zastanawiać nad S75, bo tak jak pisałem będzie na użytek prywatny więc mniejszy pad wydaje się mieć więcej zalet niż wad.... Ech... Wiecznie tylko mętlik w głowie tutaj mam :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię aut na czas , czy na akord , ot jak ktoś mi odda swoje autko do "polerki" , to sobie  działam aż skończę , a że są gąbki stożkowe 80>100mm , to te zmniejszone  rozmiary powierzchni pracy rekompensuje mi waga i poręczność maszyny 😉 

 

Co prawda kupiłem niedawno tanią maszynę sisco DA 21mm ale własnie przez to że jest duża używam jej praktycznie tylko do maski i dachu , a drzwi i powierzchnie pionowe wolę robić własnie s75 ...przyzwyczajenie, czy już starość? 🤔  Muszę ją chyba wystawić i zakupić tak jak od dawna planowałem R75 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



a że są gąbki stożkowe 80>100mm , to te zmniejszone  rozmiary powierzchni pracy rekompensuje mi waga i poręczność maszyny  

A ja głupi nawet nie sprawdziłem jakie gąbki do niej podejdą, te stożkowe wydają się świetną opcją.
Powiedz mi jeszcze jeśli pamiętasz czy bp i gąbki z zestawu są ok, czy od razu zamawiać coś lepszego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam swojej pierwszej maszyny polerskiej. Nigdy nie miałem z tym styczności i chciałbym zacząć z maszyna DA. Będę to robił amatorsko- co najwyżej jakiś one-step. 

Jaki zestaw na początek możecie mi polecić (maszyna,pady i pasty)?

Myslalem nad ADBL Roller’em tym o mniejszym skoku. 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam swojej pierwszej maszyny polerskiej. Nigdy nie miałem z tym styczności i chciałbym zacząć z maszyna DA. Będę to robił amatorsko- co najwyżej jakiś one-step. 
Jaki zestaw na początek możecie mi polecić (maszyna,pady i pasty)?
Myslalem nad ADBL Roller’em tym o mniejszym skoku. 
Dzięki!
Ja ostatnio robilem pierwszy raz w życiu maszyną Krauss s8 mazde (podobno miekki lakier), leciałem padem mikrofibrowym oraz niebieskim NATA do tego pasta Sonax cutmax... jak sie naczytałem że trzeba uważać na miekkich lakierach aby nie przebić się przez klar to tą maszyną chyba się nie da


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada może już ktoś polerkę DA z JULI ? https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-004229/#tab04 

Jak wrażenia i oczywiście czy warto bo cena niezbyt wygórowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2018 o 15:45, RafalB napisał:

jak sie naczytałem że trzeba uważać na miekkich lakierach aby nie przebić się przez klar to tą maszyną chyba się nie da

No właśnie tak to jest jak sie za dużo czyta 😄 Też czytałem przed zakupem, że na pierwszą polerkę to DA bo rotacją spalisz lakier, narobisz szkód i tyle z tego będzie. Pierwsza styczność z maszyną to faktycznie trochę opanowania wymagało ale po obczajeniu techniki prowadzenia maszyny pracuje mi się dobrze 🙂 Owszem wymaga skupienia prowadzenie rotacji ale siła cięcia, czas pracy i przede wszystkim możliwość wymiany padów na różne rozmiary od 150 do nawet i 50mm to wynagradza. Jako, że jedno nie wyklucza drugiego a wręcz przeciwnie wzajemnie się uzupełnia to i kiedyś zakupie DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 😉

Przyszedł czas i na mnie, chciałbym zakupić swoją pierwszą uniwersalną, tanią i w tych pieniądzach dobra polerkę. Przeczytałem kilka tematów z tym związanych i zdecydowałem się na K2 masner. Chciałbym wydać na pierwsza maszynę jak najmniej pieniędzy. I czy nadal to jest najtańsza i najrozsądniejsza opcja? 

Jaką technikę lepiej stosować na sam początek one step czy robić korektę w przynajmniej dwóch krokach?

jakie pasty polecicie do one step? 

I jaki pad wtedy stosuje? Czy np do pasty one step stosuje na początek średni twardy pad a później wykończeniowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przyszedł czas i na mnie, chciałbym zakupić swoją pierwszą uniwersalną, tanią i w tych pieniądzach dobra polerkę. Przeczytałem kilka tematów z tym związanych i zdecydowałem się na K2 masner. Chciałbym wydać na pierwsza maszynę jak najmniej pieniędzy. I czy nadal to jest najtańsza i najrozsądniejsza opcja? 
Jaką technikę lepiej stosować na sam początek one step czy robić korektę w przynajmniej dwóch krokach?
jakie pasty polecicie do one step? 
I jaki pad wtedy stosuje? Czy np do pasty one step stosuje na początek średni twardy pad a później wykończeniowy? 

W tym wątku ostatnio te same pytania Nom stop a na wszystko znajdziesz odpowiedz na forum.
Wątek się rozrasta tylko przez te same pytania :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:


W tym wątku ostatnio te same pytania Nom stop a na wszystko znajdziesz odpowiedz na forum.
Wątek się rozrasta tylko przez te same pytania 🙂


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A lepiej kupić tego K2 masnera czy lepiej dołożyć około 300 zł do adbl roollera dual action ze sokiem 9mm za około 500 zł? 

Bedzie to początek przygody i nie wykluczam ze będę chciał z czasem robić korekty lakieru na innych niż swoich autach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to w większej mierze będzie zależało od ciebie. Od zastosowanych kombinacji past i padów, ilości oraz prędkości przejazdów noo i tego jak trzymasz maszynę ile dajesz docisku itp itd. Ciężko zestawić z sobą te dwie maszyny ale generalnie polecam poczytać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomas22 napisał:

Kupiles juz moze tego kraussa R3

Jeszcze nie  ... zapomniałem że  OC mam do zapłaty we  wrześniu więc odłożona kasa znów rozdysponowała się sama 😡

Kurcze najlepiej to bym kupił samą maszynę  z jedną przedłużką i samymi padami 80mm 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie i Panie,

Przeczytałem sporo w wątku i chciałbym by ktoś ogarniający temat mógł wskazać praktyczne różnice w wymienionych maszynkach, łatwość doboru bp, łatwość pracy, wibracje, kabel, trwałość itp itd.

Faktyczny skok też 😄

Chodzi o budżetowe DA tj. Bass BP 5119 i Eurotec WPOP101 (da się ją gdzieś dostać?)

Co z tych dwóch byście wybrali? To moja pierwsza maszyna, głównie one step i cleanery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.