Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Alfa47 napisał:

@Apovsky Zależy czy szukasz nowej czy używanej. z nowych to Rotacja K2 Masner a DA to Bass Polska BP-5119. I zacznijmy od tego czy chcesz na jakies One Step czy coś więcej bo jednak rotacja jest ciężka.

Raczej One Step, jak mi siądzie to rozejrzę się za czymś droższym i sensowniejszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do evoflexa. Miałem maszynę w rękach na targach i zrobiła na mnie dobre wrażenie. Rozumiałem z właścicielem, w sumie przyjemny gość. Te wszystkie maszyny to chińczyki, niby różnią się szczegółami ale dosyć ważnymi. W evoflexie są pożądane łożyska, solidnie wykonany wirnik, podwójna przekładnia i fajnie leży w rękach. Ma też chyba dosyć dokładny układ stabilizacji obrotów. Ja z niecierpliwością czekam na małe DA od nich i drugą bardziej wypasioną rotację.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co do evoflexa. Miałem maszynę w rękach na targach i zrobiła na mnie dobre wrażenie. Rozumiałem z właścicielem, w sumie przyjemny gość. Te wszystkie maszyny to chińczyki, niby różnią się szczegółami ale dosyć ważnymi. W evoflexie są pożądane łożyska, solidnie wykonany wirnik, podwójna przekładnia i fajnie leży w rękach. Ma też chyba dosyć dokładny układ stabilizacji obrotów. Ja z niecierpliwością czekam na małe DA od nich i drugą bardziej wypasioną rotację.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dobrze napisane. Choć sam początkowo byłem niechętny do Evoflexa, głównie za nachalną reklamę na forum, to sama maszyna się broni. Dodać do tego 2 letnią gwarancję i godny konkurent Lare. Czekam również na małe DA.

 

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 13:24, MichałES napisał:

@MirekGTS @Ari

Jak mieliście ja w rękach, pomożecie co wybrać krauss p7 czy warto dopłacić ~200zl do tego evoflexa? Dla własnych potrzeb.?

całkiem inna konstrukcja głowy. ale jestem ciekaw opinii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej miałem Lare DA ze skokiem 9mm, do cleanerów, finishu radził sobie bardzo dobrze. Sprzedałem, ze względu na mały skok i słaba siłę cięcia na twardych lakierach. 

Z racji, że dziubie sobie sam i dla rodziny wziąłem rotację Masnera, wolny start, dobra stabilizacja, ani lekka ani ciężka, jak na swoje cechy bardzo tania. 

17 godzin temu, Rzemo napisał:

Miał ktoś styczność z heckmannem n6800 ?. Czy lepiej wziąć coś budżetowego ?.

Jak dla siebie wziąłbym coś "tańszego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, exeresis napisał:

Jak wcześniej miałem Lare DA ze skokiem 9mm, do cleanerów, finishu radził sobie bardzo dobrze. Sprzedałem, ze względu na mały skok i słaba siłę cięcia na twardych lakierach. 

Z racji, że dziubie sobie sam i dla rodziny wziąłem rotację Masnera, wolny start, dobra stabilizacja, ani lekka ani ciężka, jak na swoje cechy bardzo tania. 

Jak dla siebie wziąłbym coś "tańszego".

Czyli tutaj zostaje coś ala bass polska jak mniemam. Ja się nie lubuję w rotacji, chociaż może warto pójść tą drogą :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od rotacji,  następnie DA i ponownie rotacja. Postawiłem na coś taniego, dla moich potrzeb nie było sensu kupować maszyny za ~600zl. 

Wyjścia nie miałem, polerowanie szyb bez rotacji? Ciężki temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie szybkie pytanko, mam bassa 8mm i rotację, chciałbym uzupełnić zestaw tylko nie wiem na co się zdecydować. Wiem na pewno, że będzie to Krauss tylko czy wybrać ze skokiem 15 czy 21 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj zakupiłem GREEN FOBO EPE358-18 - 1200W . To moja pierwsza polerka. Więc nie chciałem za mocno inwestować. Zobaczę jak się sprawdzi i czy ja dam radę. Na początek kupiłem pastę MENZERNA One Step 3in1. Samochód niecałe dwa lata więc nie ma co szaleć z agresywnymi pastami. Do tego gąbka miękka. 

Co Szanowne grono myśli o takim zestawie ?

Ps. Ja to laik jestem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie szukam maszyny pod prace uniwersalne, będą korekty i one stepy, wkręciłem sie z bratem w detailing więc chcemy sie uczyć.

Na pewno potrzebujemy coś bezpiecznego i do aut grupy VAG.

Chemii trochę juz mam więc pora na maszyny to dajcie konkrety-  jeśli będzie mnie stać to chciałbym rotacje i DA.

Albo na razie jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie która maszyna do polerki będzie najlepsza?
Chciałbym pójść po kosztach, poza tym do nauki dla początkującego.
Znalazłem kilka ofert również używane.
Champion CP -1081
Makita SA 7000C
Yato YT082195
Einhell 1100W 
Sunpu (nie znam modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój Silverline dożywa po 7 latach swego końca..... Miałem okazję pracować polerką Masner- K2 i ogólnie nie była zła, wiadomo że sporo lżejsza od Silverline, jednakże kusi mnie zakup Krauss P7 i pytanie, czy warto dokładać 400zł do droższej kiedy rocznie robię ok 15 korekt lakieru? nie mam możliwości  zobaczyć Kraussa na żywo i pytanie- czy w stosunku do K2  będzie różnica w  kulturze pracy głośności - jak te dwie maszyny maja się do siebie wzajemnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marjano82 Krauss P7 to dobra maszyna. W stosunku do K2 jest dużo lżejsza, bardziej poręczna i ergonomiczna. Stabilizacja obrotów bez zarzutów, gdzie przy K2 lubi minimalnie zwolnić na obłości z dociskiem. 15 korekt rocznie to wcale nie tak mało a jeśli dużo tniesz rotacją to ja bym brał P7 i nie jest to rotacja za duże pieniądze. Obroty w K2, którą ja pracowałem chyba nie były współmierne do schematu na polerce, było słychać zbyt duży przeskok na wyższych biegach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dante05  Wiesz, chyba też to zauważyłem, spora różnica pomiędzy 2 i 3 biegiem, między 3 a 4 podobnie. K2 polerowałem 1/2 forda transita i kilka świeżo lakierowanych elementów na innych autach i ogólnie za tę kasę nie jest zła jako maszyna, dlatego nieco mnie kusi, ale po tych kilku latach może zasłużyłem na zakup czegoś więcej niż K2 :-P i jutro zamawiam Kraussa P7.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.