Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MichałES napisał:

krauss p7 najlepsza opcja o ile chcesz rotację ;-)

Pomyślałbym również nad nowością. Evoflex HDR400. 2 lata gwarancji i ergonomia dla lubiących trzymać maszynę bez uchwytu bocznego.
 

35224201_2062843033930492_1907189663831949312_n[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2018 o 08:55, Ari napisał:

 Pomyślałbym również nad nowością. Evoflex HDR400. 

Nigdzie jej nie mogę znaleźć -, - 

Twoim zdaniem lepiej iść w evoflex niz p7? 

Myślę nad jakąś do 600zl rotacją, żeby coś w miare rozsądnego kupić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MichałES napisał:

Nigdzie jej nie mogę znaleźć -, - 

słabo szukasz

http://allegro.pl/evoflex-hdr-400-rotary-m14-maszyna-polerska-rotacj-i7403562813.html

Ciężko coś o niej powiedzieć bo to nowość wypuszczona bodajże 13 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy do domowego użytku jest sens dopłacać do rotacji krauss p7 czy wystarczy w zupełności heckmann r7?
Będę robił max 5-7 aut rocznie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy do domowego użytku jest sens dopłacać do rotacji krauss p7 czy wystarczy w zupełności heckmann r7?
Będę robił max 5-7 aut rocznie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Jednak waga ma duże znaczenie. Weź pod uwagę, że będziesz nią pracował kilka lub kilkanaście godzin. Czym lżejsza Tym precyzyjniej w prowadzeniu na dziwnych profilach.

By HUAWEI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie masz problemu z uniesieniem zgrzewki wody - nie powinieneś mieć problemu z polerkami. Ja używam tanią rotację Einhell BT PO 1100W, której waga wg internetu to 4.5kg. Jakoś nie miałem problemu, żeby pracować 12h dziennie na tej rotacji, na elementach Audi Q7, gdzie na samym błotniku mamy 6 płaszczyzn polerowania, maska ma 4 przetłoczenia, drzwi 5 przetłoczeń itd. Da się bez problemu to robić. Mam 175cm i 75kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Którą z nw. maszynę DA polecacie dla początkującego i do której łatwiej dopasować BP75? oraz może ktoś wypatrzył promocję na tę maszynki?

- Krauss DB5800S

- Krauss S8

- LIQUID ELEMENTS T2000 V2

 

Natomiast w sklepach proponują :

- maszynę ADBL Roller D09125-01, skok 9mm i pomimo tego duża siła cięcia

Proszę o wypowiedź osób, które używają ADBL Roller D09125-01, czy jest wart swojej ceny, czy lepiej dołożyć pare groszy do ww. maszyn Krauss lub LE?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas1111  Jeżeli zależy Ci na mniejszym rozmiarze BP to może zainteresujesz się maszyną, którą polecał parę postów wyżej @powalla  tj. Krauss S75 o skoku 12mm. 

P.S.  Ceny na Kraussa są dużo lepsze na stronie chemicalguys.eu  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kudlaty86 napisał:

@Tomas1111  Jeżeli zależy Ci na mniejszym rozmiarze BP to może zainteresujesz się maszyną, którą polecał parę postów wyżej @powalla  tj. Krauss S75 o skoku 12mm. 

P.S.  Ceny na Kraussa są dużo lepsze na stronie chemicalguys.eu  😉

dziękuej kudłaty za odpowiedź.

Faktycznie Krauss najbardziej jest polecany na forum. Natomiast namieszała mi maszyna  ADBL Roller D09125-01, skok 9mm. Czekam na komentarz od osoby, która miała w reku tą maszynka i może powiedzieć parę słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuej kudłaty za odpowiedź.
Faktycznie Krauss najbardziej jest polecany na forum. Natomiast namieszała mi maszyna  ADBL Roller D09125-01, skok 9mm. Czekam na komentarz od osoby, która miała w reku tą maszynka i może powiedzieć parę słów.
Lare ma identyczną z dłuższą gwarancją.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1386]Ari[/mention] Krauss P7 czy Lare LR21 a LR20? jakieś kolosalne różnice?
Bardziej mi chodziło o Rollera - bliźniak Lare LD-09.

Z rotacji miałem Lare EPL 11, teraz mam Krauss P7, to te same maszyny.

Lare LR20 to dla mnie różni się tylko lepszym talerzem.

Teraz bym wybrał nową rotację Evoflex, z racji tego, że lubię trzymać maszynę za "łeb" a kształt Evoflexa znacznie by to ułatwił.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o Rollera - bliźniak Lare LD-09.

Z rotacji miałem Lare EPL 11, teraz mam Krauss P7, to te same maszyny.

Lare LR20 to dla mnie różni się tylko lepszym talerzem.

Teraz bym wybrał nową rotację Evoflex, z racji tego, że lubię trzymać maszynę za "łeb" a kształt Evoflexa znacznie by to ułatwił.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

przekonuje mnie ten łeb ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka polerkę kupić do własnych potrzeb. Zastanawiam się nad DA tylko nie wiem o jakim skoku wybrać. Co będzie najlepsze do 600zł szukać jakieś używaną db5800 czy jakąś s15 . Na talerz 75 mogę pożyczyć jakąś budżetówkę Meeca z Juli. Będzie to moja pierwsza polerka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ari napisał:

Lare ma identyczną z dłuższą gwarancją.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
 

oglądałem na zdjęciach Lare i Krausa - faktycznie dużo podobieństwo. Natomiast według mojej oceny ten ADBL Roller D09125 posiada tzw. główkę do trzymania w główicy. Na filmach MIX Nowicki, też nie ma do niej uwag a icena tej maszynki, która się ukazała w sklepie kosmetykisamochodowe.pl wynosi 491 zł (w kartonie), hm.... Ale poczekajmy nie się wypowiedza fachowcy, którzy mieli tego ADBL w rękach i mogą coś o nim powiedzieć i porównać do Krauss DB5800S, Lare LD09-125 czu też LIQUID ELEMENTS T2000 V2. Jestem ciekawy oceny ww. maszyn a szczególnie cech użytkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomas1111 napisał:

oglądałem na zdjęciach Lare i Krausa - faktycznie dużo podobieństwo. Natomiast według mojej oceny ten ADBL Roller D09125 posiada tzw. główkę do trzymania w główicy. Na filmach MIX Nowicki, też nie ma do niej uwag a icena tej maszynki, która się ukazała w sklepie kosmetykisamochodowe.pl wynosi 491 zł (w kartonie), hm.... Ale poczekajmy nie się wypowiedza fachowcy, którzy mieli tego ADBL w rękach i mogą coś o nim powiedzieć i porównać do Krauss DB5800S, Lare LD09-125 czu też LIQUID ELEMENTS T2000 V2. Jestem ciekawy oceny ww. maszyn a szczególnie cech użytkowych.

Pisz do mx nowicki chlopaki chwala sobie ich maszyny, dadza Ci wiecej informacji ktore byc moze rozwieja Twoje watpliwosci. A napewno Ci pomoga w wyborze, sa bardzo pomocni w takich sprawach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem na zdjęciach Lare i Krausa - faktycznie dużo podobieństwo. Natomiast według mojej oceny ten ADBL Roller D09125 posiada tzw. główkę do trzymania w główicy. Na filmach MIX Nowicki, też nie ma do niej uwag a icena tej maszynki, która się ukazała w sklepie kosmetykisamochodowe.pl wynosi 491 zł (w kartonie), hm.... Ale poczekajmy nie się wypowiedza fachowcy, którzy mieli tego ADBL w rękach i mogą coś o nim powiedzieć i porównać do Krauss DB5800S, Lare LD09-125 czu też LIQUID ELEMENTS T2000 V2. Jestem ciekawy oceny ww. maszyn a szczególnie cech użytkowych.
Ja tam do Rollera nic nie mam, ale 1 rok gwarancji to kpina w "najlepszej maszynie w swojej klasie" :-)
Dystrybutorzy chwalą to co mają. Kiedyś krauss był the best, teraz nikt o nim nawet nie wspomina ;-)

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję polerki za jakieś niewielkie pieniądze. Chciałbym się przekonać czy to wogóle jest dla mnie. Znalazło by się coś do ~300zł, co nie rozpadnie się po dniu? Wolałbym rotację, bo elementów ćwiczebnych będę mieć pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.