Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Już czas aby po tylu latach sprawić sobie polerkę 🙂 Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu ale miałem inne wydatki, wtedy upatrzyłem rotacje Krauss P7, czy nadal w tej cenie jest to zakup godny polecenia? Jeśli tak to biorę 🙂 Zastosowanie typowo hobbistyczne, jakieś regeneracje reflektorów, nakładanie politur, z 3-4 auta na pewno przejdą pełną korektę i w przyszłości może coś wpadnie. Aaaa no i na pewno chciałbym spróbować wypolerować szkło tlenkiem ceru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zacząłem rozglądać się za odpowiednią polerką, po zagłębieniu się w temacie chciałem zakupić Heckermann R7, jednak czytając o ryzyku przypalenia lakieru i raczej odradzaniu polerek rotacyjnych (dla początkujących) skierowałem swój wzrok ku polerce orbitalnej Vander VPO709. 


Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem polerką rotacyjnąod początku - nie ma szans na przepalenie, jeżeli unikasz krawędzi. Na panelu możesz trzymać na maks obrotach w jednym miejscu nawet 5minut i nic się nei stanie.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4d1k Daj spokój, jak sie podchodzi z głowa to można wszystko dobrze zrobić. Jeśli nie czujesz się na siłach to kup na złomie jakiś panel i ćwicz sobie na spokojnie. Rotacja to jednak rotacja 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus rotacji ejst taki, że kupujesz talerz mocujący 125mm, 75mm, 50mm, 25mm i do tego gąbki - robisz wszystko jedną maszyną - od felg, lakieru przez detale, emblematy, szyby itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany! Jestem początkującym w detailingu, zrobiłem korektę w swoim żywocie jakieś 4 razy, najtańszym dziadostwem z Allegro z regulacją obrotów. Ale jednak chciałbym kupić coś co da lepszy efekt, i nie będzie głośne jak kątówka. Z tego co pogrzebałem na forum, wydaje mi się że Krauss P7 + Royal Pads i pasty Menzerny będą dobrym zestawem? Macie doświadczenie, więc chciałbym się upewnić, zanim kupię zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal się zastanawiam i szukam opinii o tych maszynkach:

Krauss p7

Heckmann r7

Lare lr-20

Lare lr-21

Na dzień dzisiejszy brałbym heckmannen. Niby krauss taki dobry ale mam S15 i przyszedł z wadą a i nie ciężko znaleźć opinie o usterkach.

Heckmann podobno to samo co krauss a tańszy. Nie znalazłem o niej dużo. Ktoś pisał że jest głośniejsza od kraussa.

Lare wogole się nie interesowałem. Widziałem tylko filmik na YT jak ktoś miał problem chyba z nią.

Czekam na jakieś opinię. Co wybrać?

Maszyna używana do celów własnych. Przy weekendzie odpalana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu to? Nie miałem ani r7 ani p7 w rękach ale wiem że np. te kraussa S15 lubią się sypać np. przełączniki. Dlatego krauss nie jest dla mnie synonimem jakości. Najchętniej kupiłbym używanego flexa 14-2 ale kto sprzedaje flexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.