Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także pozwolę sobie zapytać, szukam czegoś dla początkującego, najlepiej maszyna dual action - słyszałem że te wybaczają najwięcej błędów :P
Będzie używana jedynie amatorsko, więc nie potrzebuje czegoś wymyślnego. Co do budżetu, chciałbym się zmieścić w granicach 600-700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UrbanLegend ewentualnie DA 9mm ADBLa, choć wiem, że póki co niewiele wiadomo o tej maszynie. Sam wymieniłem z Kraussa db5800 i póki co jestem dobrej myśli. Trochę lżejsza, przełączniki bardziej ergonomicznie umiejscowione. Jeszcze nie testowałem na autach, ale póki co wygląda obiecująco, a i jest sporo tańsza od Kraussa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynę kupiłem rok temu, ale dopiero teraz miałem okazje i czas jej użyć.

Od razu na gorący ogień praca z "obcierką" parkingową

Maszyna Krauss DB5800s 

1) Papierek wodny APP 3000

2) Cięcie - Royal Pads Hard 135mm - biały cutting + Pasta Koch H8.02

3) Finish - Royal Pads Soft 135mm - czerowny polish-finish + Sonax Ex 04/06

Na rancie zaprawka, bo tam już lakieru nie było. Efekty bardzo zadowalający. W świetle dziennym prawie w ogóle nie widać, trzeba się przyjrzeć.

Tak mnie poniosło, że jeszcze zrobiłem ONE STEP na masce i tu ciekawa kombinacja wyszła  Royal Pads Soft 135mm - czerowny polish-finish + Pasta mocno tnąca Koch H8.02. Zero Hologramów, a świrle się poddawały po 4 przejazdach  tu niestety brak zdjęć bo człowiek już chciał napić się piwka  

IMG_20180504_102456.jpg
IMG_20180504_102518.jpg
IMG_20180504_102655.jpgIMG_20180504_102716.jpg


 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje dla siebie maszynę DA. Wcześniej popracowałem trochę na Vander vpo709. Aktualnie stoję przed wyborem:

-S15 lub S08

Lub też 5800s

Potrzebował bym porady, która spośród tych maszyn wybrać i dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłam nieco podobne tematy i proszę o radę... Jaką polerkę rotacyjną wybrać na początek? Najlepiej jak najlżejsza, powiedzmy do 600zł (im tańsza i lżejsza tym lepiej). W życiu nie miałam polerki w ręce ale w końcu trzeba się nauczyć :) dolecowo muszę sobie poradzić z ponad 20letnim lakierem BMW. Oczywiście najpierw poćwiczę na jakiejś masce że złomu ;) jeśli się uda chcę nałożyć ceramikę na auto więc efekt musiałby być dość dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2018 o 16:55, Arkeolowy napisał:

Krauss p7

Sorry za laickie pytanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć w internecie odpowiedzi. Czy w Kraussie P7 jest możliwość wymiany talerza 125mm na mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem parę tematów i chciałbym tak zawęzić porównanie.

Najczęściej przewija sie KRAUSS DB 5800  / KRAUSS P7  a mi jakoś przypadła do gustu firma ADBL i celuje w  Rollera D09 .

Wiadomo cena gra role ADBLa mam w cenie 500zł. Reszta widzę podchodzi już pod 600zł. 100zl zawsze na pady zostanie :)

 

Ale moje pytanie, czy jest jakaś kolosalna różnica ,czy jako amator hobbystycznie zajmujący się autami odczuje różnicę? Ktoś pisał, że Krauss lepiej zbudowany bo w ADBLu przód odstaje i nie wszędzie się dojdzie...ale jakoś nie widzę na swoim aucie ( Opel Insignia ) miejsca gdzie bym miał nie dojść... Jakieś testy porównawcze ktoś widział? Bo ADBL stosunkowo krótko ma na rynku rollera i mało opinii, ale nie widziałem żadnych złych...

 

Maszyny będę używał jedynie dla siebie na 2-3 auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zonk napisał:

Przeleciałem parę tematów i chciałbym tak zawęzić porównanie.

Najczęściej przewija sie KRAUSS DB 5800  / KRAUSS P7  a mi jakoś przypadła do gustu firma ADBL i celuje w  Rollera D09 .

Wiadomo cena gra role ADBLa mam w cenie 500zł. Reszta widzę podchodzi już pod 600zł. 100zl zawsze na pady zostanie :)

 

Ale moje pytanie, czy jest jakaś kolosalna różnica ,czy jako amator hobbystycznie zajmujący się autami odczuje różnicę? Ktoś pisał, że Krauss lepiej zbudowany bo w ADBLu przód odstaje i nie wszędzie się dojdzie...ale jakoś nie widzę na swoim aucie ( Opel Insignia ) miejsca gdzie bym miał nie dojść... Jakieś testy porównawcze ktoś widział? Bo ADBL stosunkowo krótko ma na rynku rollera i mało opinii, ale nie widziałem żadnych złych...

 

Maszyny będę używał jedynie dla siebie na 2-3 auta...

Krauss DB 5800 i P7 to 2 różne bajki...
Jeśli chcesz hobbystycznie to bierz jakąś dual action.... Roller to parametrami to samo co LARE LD09-125 (lare ma 2 lata gwarancji), nie ma nurtującej Cię główki i problem załatwiony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie, ale : mam rotację(tania ale działa). Szukam i myślę nad polerką DA jako uzupełnienie. Po prostu zdarza mi się do roboty dużo samochodów typu Audi Q7, gdzie te lakiery nie są tak zniszczone i nie potrzebuję tam wchodzić z rotacją. Wolałbym DA i komfort psychiczny i fizyczny. 

 

Czy do takich potrzeb(uzupełnienie rotacji) lepiej brać 15mm, czy 8mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.