Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.03.2018 o 13:49, tomek96 napisał:

Cześć. Przedwczoraj otrzymałem pierwszą swoją polerkę - Heckmann R7. Podczas pracy pod obciążeniem polerka jest wyraźnie głośniejsza. Czy jest to normalne zjawisko? Nie jestem także pewien czy działa stabilizacja obrotów.

 

Wszyscy piszą że ten Hackmann to jest to samo co Kraus P7 a moim zdaniem już na pierwszy rzut oka widać że to g... prawda. Wystarczy porównać głowicę. Jak dla mnie w tym Hackmanie jest zwykła przekładnia jak w kątówce a Kraus ma podwójne przełożenie które zajmuje więcej miejsca. Dlatego to co słychać na tym filmie to efekt małej mocy na gąbce pomimo ze silnik może mieć podobną moc to Krausa. Dla mnie ten Hackman to jest gorszy od polerek marketowych z dużym silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jaką maszynke do one step?U mnie w mieście koszt korekty jedno etapowej to 500-600zł.Wiec pomyślałem o kupnie maszynki i samemu to ogarnąć.Przeczytałem wątek i nadal nie wiem.Rotacja czy DA?Uzywana bedzie z 2-3 razy na rok,wiec myślałem też nad używką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 jeśli rotacja to kup Kraussa P7, choć osobiście uważam, że na początek lepsza jest polerka DA, praca jest nią przyjemniejsze, nie wyrywa tak się z rąk. Przy pierwszym kontakcie z rotacją możesz się do niej zrazić. Jeśli DA, to możesz wziąć np. Kraussa s15 lub używkę Rupesa lhr15. Najlepiej podjechać do najbliższego studia detailingowego i pomacać/odpalić jedną i drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter80 trochę nie tak. Do pełni szczęścia dla amatora takiego jak ja potrzebne są dwie maszyny: rotacja z dwoma rodzajami talerzy (różne średnice) i jakąś przedłużką do trudno dostępnych miejsc oraz DA z uniwersalnym talerzem 125mm do one-stepów, cleanerów, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DA Krakusa 5800. Też wachalem się czy nie ADBL, ale ta druga ma uchwyt przy przedłużeniu głowicy i chyba jest dłuższa, co może wręcz uniemożliwiać podejście w niektóre miejsca tam gdzie Krauss jeszcze sięgnie. Na talerzu 75 mm praca jest znośna ale trzeba ją wyczuć.

Na lakierze hondy sprawdziła się. Syn miał maszynę pierwszy raz w ręku i 18 letni lakier , który wcześniej nic nie widział nabrał drugiego życia, tylko założeniem było odświeżanie a nie cięcie do lustra.

 

 

By HUAWEI

 4ca51a0951708da7392c342f4acfbd1b.jpg&key=44dafcae4b70ba8fdae209f61657cc561b8fc8e5c2d3d7a8b9cd1550fd5d36b855c2a445c006737c272f6bcd6b38e0e7.jpg&key=d892e8bc943d55810ac8e7b1ebdeee57a38c30b872541eff23437c49471649a8

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was kilka pytań.

1. Nie wiem z czego jest ten słupek, ale wydaję się być on plastikowy. Czym go spolerować? Normalnie go robić jak z lakierem, tylko uważać na obroty?

03Nmy0e.jpg

2. Ktoś ładnie przejechał ojca autko czymś ostrym i czuć pod pazurem i palcem. Już zamówiłem lakier do zaprawek i pytanie, czy nałożyć lakier zaprawkowy po polerowaniu dwuetapowym, czy lepiej poczekać i zrobić to przed gdy już wymyje autko ? Macie jeszcze jakiś pomysł jak to ładnie usunąć ?

WNbadAE.jpg

3. Jak mogę odświeżyć te uszczelki ?

AyAMmPV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.