Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Montujac maly talerz do 15mm maszyny bedzie bardzo nierowno pracowac. Jesli nie mamy zamiaru kupowac mniejszej maszyny, to poszukalbym przynajmniej obciaznika, zeby choc zblizyc sie do wagi talerza 125mm.

Tu przyklad przy LE T2000 V2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze maszyny. Maszynę będę używał amatorsko do one stepów,czasami większej korekty  swojego samochodu jak i czasem będę robił samochód rodziny,znajomych. Zastanawiam się nad maszyną z firmy Flex, ale czy wykorzystam taką maszynę do moich potrzeb,czy może lepiej kupić tańsze maszyny typu Krauss db5800 albo Heckmanna? Co byście mi doradzili? I w maszynę z jakim skokiem celować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Hapsiu Ja jestem zwolennikiem rotacji :) Masz jedną maszynę, dokupujesz mniejsze BP i możesz robić detale. W maszynie DA do dobrego wycinania rys na lakierach najlepiej wziąć 15/21mm, ale wtedy nie masz opcji zrobić małych detali albo nie dotrzesz do krawędzi. W rotacji lecisz przy samej krawędzi bez problemu, małe elementy, ciasne zakamarki, zakrzywione itp itd. Wszystko jedna maszyną :) 

 

 

A tutaj masz film, w którym możesz zobaczyć "jak łatwo" jest coś zrobić rotacją na płaskim panelu :) Czyt. jest to prawie niemożliwe. Ogólnie uważać trzeba tylko na krawędziach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przedwczoraj otrzymałem pierwszą swoją polerkę - Heckmann R7. Podczas pracy pod obciążeniem polerka jest wyraźnie głośniejsza. Czy jest to normalne zjawisko? Nie jestem także pewien czy działa stabilizacja obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do zakupu pierwszej polerki w swoim życiu detailingowym. Troszkę poczytałem ale bardziej zgłupiałem niż się czegoś dowiedziałem, sporo informacji czasami sprzecznych, sami wiecie jak to jest ;) Maszyna narazie typowo amatorska (jakieś delikatne cięcia, one step). Na tą chwilę walka z dwoma samochodami audi A4 B6 oraz Volvo V70 (2012r.) oba mają sporo mikro rys i volvo ma przerysowanie na dole drzwi od jakiegoś nieszczęsnego krzaka. Czy maszyna Heckmann HS900 DA będzie najlepszym wyborem? Czy może polecicie coś ciekawszego. Cena jest bardzo fajna tej maszyny w porównaniu do innych ale jestem w stanie dołożyć jeżeli warto zainteresować się czymś co będzie lepsze. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek fajna, jak później jeszcze dokupisz sobie jakąkolwiek rotację to możesz takim zestawem już w zasadzie zdziałać wszystko. ja zaczynałem od innej strony, bo na start miałem legendarnego silverline'a i na niej się uczyłem, niedawno dokupiłem wspomnianego przez ciebie hecka z którego jestem bardzo zadowolony :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.