Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka jestem początkujący i chciałbym zakupić sprzęt. Mam na oku 2 polerki jedna mniejszych elementów a druga do większych ?

-KRAUSS DA DB5800S 900W skok 8mm pad 75

-RUPES BIG FOOT LHR15 skok 15mm pad 125

Jest w tym jakiś sens i logika :P ? Chciałbym tym (na poczatku uczyc sie) robic pełna korekte lakieru, ciac i go dobrze wykonczyc. 

PS. A jak jest ze zmiana padów na większe lub mniejsze na danej maszynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić "pełne korekty" lakieru. To ja ci polecam kupić 1)Tanią rotację do cięcia (np K2 Masnera) 2) Do wykończenia maszynę DA o skoku 8mm np DB5800W.

Na tej DA możesz założyć pad BP(talerz) -75mm i robić mniejsze elementy. Są małe wibrację, ale znośne. Ktoś na forum podawał link do filmiku, żeby dołożyć podkładkę pod śrubę mocującą talerz i wtedy wibracje są o wiele mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22040]pawus[/mention] na poprzedniej stronie jest info o podkładkach pod mniejszy talerz. 
Wszystkie informacje są. Wystarczy poczytać. 1 dzień na forum i głupie pytania. Leniwców gonić a nie karmić. Jak gość nie miał polerki w ręku to jak mu doradzice? Najlepiej kupić wszystkie maszyny i zostawić najbardziej pasujące :-)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie czy pod kraussa P7 rotacje moge załozyc mniejszy pad 75mm ?

Spokojnie. Rotacja ma inny ruch niż DA, więc nie wpływa to na wyważenie maszyny podczas pracy. Ze stosowną przedłużką można zapinać jeszcze mniejsze talerze.

 

Mimo wszystko skarbnica wiedzy istnieje. Wytęż się trochę, pojmij zasady działania, bo bez podstaw merytorycznych Twoje polerki będą wyglądały jak taniec niewidomego.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawus Proponuje poczytać od deski do deski to: http://www.detailer.pl/blog/2010/12/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-orbitalnej-poradnik-detailing-world-autor-davekg-3/ dużo Ci to rozjaśni bo widzę, że dopiero startujesz z tematem polerek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

tak jak wie innych osób chciałbym zacząć zabawę z polerowaniem, rzecz jasna jestem amatorem i chciałbym  zapytać o opinie na temat mojego wyboru, otóż zastanawiam się pomiędzy rupes duetto lhr12 a rupes lhr75 mini, jeśli chodzi o ta druga  to myślałem ze może pozwoli mi łatwiej dojść do trudnych miejsc a na większe założę 100mm. Co o tym myślicie? A może jakieś inne rozwiązanie? Skok napewno 12, max15

zalozeniem jest robienie pewnie tylko w 2 etapach korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manverux napisał:

Czesc

tak jak wie innych osób chciałbym zacząć zabawę z polerowaniem, rzecz jasna jestem amatorem i chciałbym  zapytać o opinie na temat mojego wyboru, otóż zastanawiam się pomiędzy rupes duetto lhr12 a rupes lhr75 mini, jeśli chodzi o ta druga  to myślałem ze może pozwoli mi łatwiej dojść do trudnych miejsc a na większe założę 100mm. Co o tym myślicie? A może jakieś inne rozwiązanie? Skok napewno 12, max15

zalozeniem jest robienie pewnie tylko w 2 etapach korekty

Mam duetto i fajnie można nią zrobić lakier. Warunek - pady z mikrofibry (sam używałem Meguiars). Jako pierwsza i ogólna maszyna jak najbardziej polecam.
Jest wiele sztuczek jak dotrzeć  prawie wszędzie maszyną DA, podniesienie i usztywnienie klapy itd. Jednak o wiele lepiej idzie to zrobić rotacją z racji ruchu rotacyjnego talerza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, manverux napisał:

A zakładałeś może do duetto mniejszy talerz?

Nie zakładałem. Jedyny który by mnie satysfakcjonował to jakieś 75mm, ale ciężko sobie wyobrazić talerz mniejszy niż osłona przy talerzu to raz, a dwa wibracje pewnie by nie pozwoliły komfortowo pracować przy tym skoku.

Już zmiana talerza na DAS6 jest odczuwalna, a tam skok jest 8mm w porównaniu do 12mm Duetto. Nie sądzę, żeby większe wibracje i brak wyważenia maszyny miały dobry wpływ na jej żywotność.
Jeśli nastawiasz się na jedną maszyną to kup Kraussa DB5800 i swap talerzy. Też myślałem, że kupując Duetto załatwię wszystko jedną maszyną, ale tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie do tych co mieli obie n/w maszyny: jaka jest faktyczna, użytkowa różnica między budżetówką bass polska bp-5119, a Krauss ShineMaster S8. A może dopłaca się tylko za firmę? Zastanawiam się czy przy 2-4 one-stepach rocznie odczuję jakąś mierzalną róźnicę w m.in. kulturze pracy, wibracjach, szybkości wykończenia (chociaż mają ten sam skok), a może rozwiązania technicze tej droższej dają jej znaczną przewagę nad bp-5119 (tak na sucho widzę, że krauss ma wolny start i stabilizację obrotów). Ktoś może mi udzielić obrazowej odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dopiero zaczynam z detailingiem i chciałbym zakupić swoją pierwszą maszynę 8-)  Moją uwagę zwróciły 2 polerki: Lare Lite LD09-125 i Vander VPO709. Zastanawiam się czy warto dopłacać do Lare, gdyż na razie mam zamiar wypolerować 2 auta - Peugeot 106(lakier metalik) i Fiata 126p(jednowarstwowy akryl). Na pewno potrzebowałbym małego pada - 80mm - jakby się on spisał na tych maszynach, czy nie będzie za dużych wibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, biały_1717 napisał:

Na marketowych maszynach się niczego nie nauczysz, bo nie maja siły, lepiej kupic cos markowego, może trochę droższe ale przynajmniej nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto

gówno prawda, pracowałem na Skillu 1144AA kosztuje chyba z 3 stówki i zrobiłem nim z 10 samochodów w 3 etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, biały_1717 napisał:

Mój znajomy tez kiedyś pojechał do kolesia który miał paste 3 w jednym, wszystko robiła :)

i co w związku z tym? napisałem korektę czyli 105 na mikrofibrze -> Perfect Finish -> koch antiholo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎02‎.‎02‎.‎2018 o 22:04, Arkeolowy napisał:

i co w związku z tym? napisałem korektę czyli 105 na mikrofibrze -> Perfect Finish -> koch antiholo.

To weź lepiej 101, to lepiej Ci pojdzie jak już piszesz o korekcie, 105 może kiedyś była dobra, zanim wprowadzili 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.