Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, paperson napisał:

@Gozdziu23 ja widziałem e36 dziś rano u siebie w garażu ;)

Tak sie nie bawimy :D to jawna fikcja i oszukaństwo
Jeszcze 3-4 lata temu to tego jeździło wszędzie, a teraz jakoś po znikały już nie mówiąc o e30
Nie ma się co smucić tylko klienta uświadamiać, wróci ze znajomymi i kolegami a nie swoim samochodem na poprawki co roku :)

 

13 godzin temu, KrzysztofM napisał:

Z mojego punktu widzenia wygląda na bardzo ładnego klona. Jakbym szukam trzeciej maszyny to opcja godna rozważenia. Dzięki za film.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Koncząc off top
A może te evoflexy nie mają wcale, takich przełożeń jak rupesy i VRG przez co wygladaja krecą sie tak samo, ale siła cięcia jest słabsza.
Troche kusi kupić sobie takie o 15mm skoku do wykończenia, szczególnie że tańsze to od wszystkiego oprócz euroteca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę tematów, naoglądałem się filmików na youtube - szukam polerki jak najbardziej uniwersalnej dla początkującego, z dobrym stosunkiem cena/jakość aby zrobić polerkę sobie, znajomym, aut do sprzedaży. Ze względu na to, że jestem kompletnym amatorem, a dla takich polecacie maszyny Dual Action i z aktualnych polecanych przez was sprzętów wypada ciekawie Evoflex HDA15, kosztuje koło 520zł. Myślicie, że będzie to dobry wybór? Jest też HDA21, o większym skoku i większej średnicy talerza, co moglibyście polecić? Może jakieś inne modele w tej cenie? Fajnie jakby w jakimś sklepie był gotowy zestaw z pastami i padami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawit uniwersalna to wg mnie DA z mniejszym skokiem. Jeśli czytałeś uważnie, to powinien Cię zainteresować ten zestaw lub ten. Można liczyć na forumowe upusty, a i pewnie jeszcze coś jak dobrze z chłopakami pogadać :) 

Obydwa Kraussy znajdziesz również na chemicalguys.eu, a z kodem DIEHARDCG zyskujesz -10%. Masz tam darmową wysyłkę, zero problemów z płatnością z PL. Obecnie najtaniej na rynku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Jestem początkującym i planuje kupić maszynę Krauss Dual Action, pytanie czy lepiej skok 8 czy 15.

Podobno S15 lepiej tnie i tak zastanawiam się czy dla amatora nie będzie to zbyt duże wyzwanie, aczkolwiek planuje w przyszłości zająć się polerowaniem aut "profesjonalnie" chyba że zniechęce się szybko.

Drugie pytanie to czy da się zrobić jedną maszyna DA całe auto? Chodzi mi o zderzaki, słupki, jakieś małe elementy, obłości czy lepiej kupić drugą zwykłą rotacyjna?

Dziękuję za odpowiedź.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie czy ktoś z was widział ten wynalazek BASS POLSKA http://www.narzedzia24.info/polerka-samochodowa-180mm-dwukierunkowa-1350w.html## . Według mnie jest możliwość założenia mniejszego pada chyba że się mylę. Może ktoś ma coś takiego. Prosiłbym o opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  chciałem sobie kupić pierwszą w życiu maszynę i pewnie nie ostatnią...

Napiszę może co będę robił, głównie busy, 1-2 w miesiącu i może jakąś osobowkę machnę jak mi sie trafi w dobrych pieniadzach.

1. pytanie o DA, busy mają przy dachu taką rynnę, wydaje mi się, że tam nie dojadę DA.

2. wszyscy piszą o tym, że cięcie DA trwa dłużej, ale ile to jest? Konkretnie - liczby. Ile dla skoku 8mm i ile dla 15mm, załóżmy lakier Audi bądź Mercedesa.

3. czy mając na busie totalnie matowy wypłowiały lakier ( ale głębszych rys nie widze) DA to fajnie wyciągnie? Ręcznie spróbowałem kółko pastą Tempo i nie idzie tak ciężko.

Rotacji się nie boję, ale czy słusznie? Ciężko zrobić finisz miękką gąbką i pastą?

Wyglądowo podobają mi się Evoflex hda15, Krauss S8 i S15, liquid elements t3000 v2 (ale tu nie wiem jak z częściami jak coś padnie), z rotacji to by mi wystarczył najniższy model Lare.

Troche mi szkoda kasy, ale może warto kupić DA + najtańszą rotacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

w skrócie:

31 minut temu, Damian86 napisał:

1. pytanie o DA, busy mają przy dachu taką rynnę, wydaje mi się, że tam nie dojadę DA.

może być problem.

31 minut temu, Damian86 napisał:

2. wszyscy piszą o tym, że cięcie DA trwa dłużej, ale ile to jest? Konkretnie - liczby. Ile dla skoku 8mm i ile dla 15mm, załóżmy lakier Audi bądź Mercedesa.

Wczoraj, zrobienie maski od C-max'a na tip super top w 4 stepach - DA 8" - zajeło mi dokłądnie 3h. A to jest całkiem mała maseczka.

Takze zalezy co chcesz robić i co osągnać. Temat rzeka.

33 minuty temu, Damian86 napisał:

3. czy mając na busie totalnie matowy wypłowiały lakier ( ale głębszych rys nie widze) DA to fajnie wyciągnie?

Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kusiu napisał:

Dla początkującego i dla siebie (jedno auto) rozumiem że nic lepszego od Krauss – Polerka DB Dual Action 900W do kwoty 700 zł - głównie polerka, nakładanie, cleanera, wosku itp. nie znajdę? Amator nie narobi bałaganu dużego nią? :)

DA ze skokiem 8mm poprowadzi amator jedną ręką. Trzeba być wybitnym antytalentem żeby coś uszkodzić ;)

Krauss to dobra firma. Jak będziesz robił mniej niż 5 samochodow rocznie to i marka Krauss jest na zapas.

Bo Bass, Eurotec, Vander za 250zł zrobią to samo, kwestia tylko układu przycisków i ergonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA ze skokiem 8mm poprowadzi amator jedną ręką. Trzeba być wybitnym antytalentem żeby coś uszkodzić
Krauss to dobra firma. Jak będziesz robił mniej niż 5 samochodow rocznie to i marka Krauss jest na zapas.
Bo Bass, Eurotec, Vander za 250zł zrobią to samo, kwestia tylko układu przycisków i ergonomii.
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź Poważnie kupię coś porównywalnego za 250 zl? Jeśli tak to jestem zdecydowany na tańszą opcje? Myślę że tutaj będzie jeden samochód na rok, polerka jakaś delikatna raz na rok i nakładanie cleanera wosku może 3 razy w roku Mogę prosić o konkretny model który byście doradzili?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kusiu napisał:

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź emoji6.png Poważnie kupię coś porównywalnego za 250 zl?emoji6.png 

Może nie do końca porównywalnego, bo będzie to sprzęt z niższej półki, ale do używania takiego jak piszesz wyżej w zupełności wystarczy, poczytaj o Bass Polska BP5119, Eurotec 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamykmm napisał:

Może nie do końca porównywalnego, bo będzie to sprzęt z niższej półki, ale do używania takiego jak piszesz wyżej w zupełności wystarczy, poczytaj o Bass Polska BP5119, Eurotec 535

Wywodu o stosunku cenowym 1:3 nie trzeba robić :)

Bass ok. Ale ten E 535 to poczatkującemu nie polecam, ma skok 21mm. Jeżeli Eurotec to WPCP116, choć ostatnio są trudno dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2017 o 20:36, Domel napisał:

 

Wczoraj, zrobienie maski od C-max'a na tip super top w 4 stepach - DA 8" - zajeło mi dokłądnie 3h. A to jest całkiem mała maseczka.
 

Dzięki za odp. Ale to było w 4 stepach na igłe. Ja zakładam,  że pod handel autami wystarczą mi 2 stepy, to pewnie w 1h by się zmieścił.

A ktoś może mi napisać jaka jest oszczędność czasu w DA 8mm vs. 15mm ?

Czy już lepiiej kupić tanią rotację + 8mm na finisz. Zamiast jednej DA 15mm do wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam busa w wersji max i od słońca w ogóle stracił kolor, mała korekta mu się przyda, a maszyny mi się przydadzą, bo już wiem jaka to choroba.
A czy dla siebie czy dla klienta, lubię robić coś dobrze.
Rozumiem, ale żaden klient-handlarz za pełną korektę Ci nie zapłaci. Jeśli sam handlujesz, to już zależy jakimi autami, ale w 97% przypadków korekta się nie opłaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywodu o stosunku cenowym 1:3 nie trzeba robić
Bass ok. Ale ten E 535 to poczatkującemu nie polecam, ma skok 21mm. Jeżeli Eurotec to WPCP116, choć ostatnio są trudno dostępne.
A proszę o informację tym Bass lub WPCP116 przy doborze odpowiedniego pada i pasty damy radę pociąć jakieś nie duże głębsze rysy czy już by należało szukać czegoś innego?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.