Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem dziś szybki test „na sucho”

przy Bp 75mm maszyna dostaje solidnych wibracji. Duzo większych niż na talerzu 125. Na wolnych obrotach dosłownie „lata” na boki. A po przyspieszeniu przyjemność zerowa. Pod tym względem shinemaster (mam porównanie tylko z s15 ale myśle ze S8 podobnie ) z racji tego ze większy lepiej znosił wibracje nawet te przy talerzu 125mm. 

Z testów na sucho bez pada i przycisnięcia do lakieru wstępny wniosek. BP75 mm będę zakładał tylko w extremalnych sytuacjach gdzie naprawdę nie będzie możliwości dojechania większym padem. 

Wibracje są mega nieprzyjemne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 22:12, KrzysztofM napisał:

Ciężkie pytanie ile projektów planujesz wykonać

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Maszyna bardziej do nauki. Raczej zabawa po pracy i może w przyszłości jako dodatkowe zajęcie. Mam maskę i klapę osobno więc na nich zacznę naukę, później swoje auto + ewentualnie członków rodziny. A dalej zobaczymy. Dlatego pytanie czy jest sens ładować się w droższe zabawki jak może się okazać że zrobię (albo skrzywdzę) jedno auto.

Więc dobra maszyna DA czy niskobudżetowa DA + Rotacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem tu na forum używanego db5800s i jak dla mnie na początek spisuje się w sam raz. Podobno DA trzeba się postarać żeby coś popsuć :) Ja jak na razie bawiłem się na swoim audi i z mikrofibrą NATa, gąbkami od booski pad i pastami sonax spisuje się super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna bardziej do nauki. Raczej zabawa po pracy i może w przyszłości jako dodatkowe zajęcie. Mam maskę i klapę osobno więc na nich zacznę naukę, później swoje auto + ewentualnie członków rodziny. A dalej zobaczymy. Dlatego pytanie czy jest sens ładować się w droższe zabawki jak może się okazać że zrobię (albo skrzywdzę) jedno auto.
Więc dobra maszyna DA czy niskobudżetowa DA + Rotacja. 
Na twoim miejscu bralbym Da Kraussa db5800 lub S8. Jeżeli coś Ci się nie spodoba szybko odsprzedaż na forum ta maszynę niż Bassa lub K2. Jak załapiesz to kupisz druga rotację ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2017 o 09:46, orzel_man napisał:

Zrobiłem dziś szybki test „na sucho”

przy Bp 75mm maszyna dostaje solidnych wibracji. Duzo większych niż na talerzu 125. Na wolnych obrotach dosłownie „lata” na boki. A po przyspieszeniu przyjemność zerowa. Pod tym względem shinemaster (mam porównanie tylko z s15 ale myśle ze S8 podobnie ) z racji tego ze większy lepiej znosił wibracje nawet te przy talerzu 125mm. 

Z testów na sucho bez pada i przycisnięcia do lakieru wstępny wniosek. BP75 mm będę zakładał tylko w extremalnych sytuacjach gdzie naprawdę nie będzie możliwości dojechania większym padem. 

Wibracje są mega nieprzyjemne. 

Dzięki za info czyli można przyjąć że różnica pomiędzy S8 a db5800 to wygląd maszyny czyli włącznik i umiejscowienie regulatora obrotów co dla mnie było kluczowe w S8. 

W S8 dokładnie też są takie drgania jak piszesz da się to znieść ale strasznie niekomfortowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. 

W s8 włącznik i regulacja o wiele bardziej

intuicyjnie. I to mi sie w s15 mega podobało. 

W dB  jakoś tak nie wiem dlaczego,  pole widzenia w trakcie pracy bardziej mi odpowiada. Może dlatego ze dB jest krótsza. Nie ma tak długiego uchwytu od czoła maszyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o Kruass S8
scerjpg_qxxaxwq.jpg

Bardzo fajna maszyna na początek, dobrze wyważona, trzyma się pewnie w rekach.  Umiejscowienie wł jak i regulacji obrotów wg mnie przemyślne i ergonomiczne.
Tak jak koledzy wcześniej pisali, na talerzu 125 mm pracuje się zdecydowanie wygodniej (wibracje praktycznie nie wyczuwalne), lecz wczoraj z ciekawości popracowałem chwile na 75 mm i mimo iż czuć po rękach to da się pracować. Wiadomo, nie całe elementy ale głównie wykończenie przy wszelkiego rodzaju brzegach/załamaniach.
Nie miałem wcześniej do czynienia z żadną maszyną, ale wydaje mi się ze hałas maszyny jak najbardziej akceptowalny.

Kilka fotek 50/50 wrzuciłem w odpowiednim dziale , a tutaj krótki filmik jak to wyszło w kamerze :) 

jeśli ktos się zastanawia to od siebie śmiało polecam! :good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha,

dobra nuta...nie ma to tamto...

leciałeś polerke w pokoju ? Szacun! dywan nie ucierpiał ?

bardzo fajnie że nagrałeś film.

teraz to się zastanawiam czy nie lepiej było wziąć s8 zamiast DB5800. No ale popracuje trochę db i zobaczymy. bo powszechnie chwalona jest i pierwsze wrażenie zrobiła bardzo dobre na mnie.

chociaż nie wygląda jak shinemastery. Dzięki za fotki i filmik.

z pewnością rozjaśnią trochę osobom które szukają polerki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dał mi swoje drzwi po minimalnej kolizji od laguny więc na testy jak znalazł ;) 
Jestem lekko przeziębiony i tak wyszło, że testy polerki w pokoju ;D Nic nie ucierpiało. Duży plus za to że pasty Koch w ogóle nie pylą. Super się z nimi pracuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni S8 od DB5800? Gdzieś obiło mi się o uszy, ze w S8 ruch orbitalny jest wymuszony, natomiast w DB5800 odbywa się on za pomocą przeciwwagi. Jak to się ma w praktyce?

 

Leciałem wiekszość auta DB5800 na BP75mm i mikrofibrze i wibracje nie były aż tak tragiczne. Jak to się ma w przypadku S8?

 

Siła w S15 dużo większa niż DA o skoku 8mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie taką uwagę co do Kraussa S15. Pracowałem tylko na jednym aucie i kilku pojedynczych elementach, ale słabo jest wyprofilowany plastik troszke poniżej miejsca gdzie sie trzyma przez co gdy odwróci się maszyne chcąc ją odłożyć Krauss nie jest stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Malinek napisał:

Nie pylą?

To zależy od użytkownika, a w zasadzie od jego doświadczenia z pastami tzn. dla kogoś kto używał Menzern to Koch nie pyli wcale ale już dla kogoś kto Sonaxa używał , to napisze że jednak pylą i trzeba sprzątać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Malinek napisał:

@powalla, w sumie nie używałem niczego innego niż Koch więc nie wiem jak się zachowują inne pasty. Ale Koch zostawiał dużo pyłu.

Który? Jedynie stara wersja tnąca - H7 pyli przy właściwym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bruuuum napisał:

Który? Jedynie stara wersja tnąca - H7 pyli przy właściwym użyciu.

Widocznie nie jedynie H7 bo mi H8. 02 pyliła i to dosyć mocno według mnie. Ale nie mam też porównania do innych past, także nie wiem jak to wygląda w innych przypadkach. Ale ciężko mi się zgodzić z tym, że Koch nie pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w oparciu o swoje doświedzenie z tymi 3 pastami.
SAM6518jp_qxnwaqa.jpg

Nie zauważyłem pylenia przy pracy z każda z nich. Nie wiem..moze to kwestia lakieru, pada? to juz pytanie nie do mnie ;) 
Ale również nie mam porównania do innych bo zacząłem od Koch'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Malinek napisał:

Widocznie nie jedynie H7 bo mi H8. 02 pyliła i to dosyć mocno według mnie. Ale nie mam też porównania do innych past, także nie wiem jak to wygląda w innych przypadkach. Ale ciężko mi się zgodzić z tym, że Koch nie pyli.

Za dużo pasty albo nie czyszczenie pada z pasty. Wtedy może się zlepiać w jakieś granulki i "pylić", przy normalnym użyciu nie ma szans, trochę litrów H8 już przepracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.