Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kier napisał:

Maszyna polerska - okey, ale z polerką trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym. Maszyna polerska może uszkodzić lakier o ile nie będziemy dostatecznie ostrożni. Trzeba to robić z wyczuciem. Osobiści jestem zwolennikiem o ile jest taka możliwość czyszczenia ręcznego. Przy ręcznej polerce w zasadzie nie ma opcji, aby uszkodzić lakier. Obecnie mamy do wyboru taki wybór past polerskich, że o ile dysponujemy jakąś znośną pogodą, najlepiej słoneczną pogodą, to efekt upragniony efekt można osiągnąć bardzo szybko.

"Czyszczenia ręcznego" (?) zamiast korekty lakieru maszyną? Kolejny słaby troll? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kier napisał:

Maszyna polerska - okey, ale z polerką trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym. Maszyna polerska może uszkodzić lakier o ile nie będziemy dostatecznie ostrożni. Trzeba to robić z wyczuciem. Osobiści jestem zwolennikiem o ile jest taka możliwość czyszczenia ręcznego. Przy ręcznej polerce w zasadzie nie ma opcji, aby uszkodzić lakier. Obecnie mamy do wyboru taki wybór past polerskich, że o ile dysponujemy jakąś znośną pogodą, najlepiej słoneczną pogodą, to efekt upragniony efekt można osiągnąć bardzo szybko.

A to wszystko dzięki środkom ulubionej firmy k2? :lol:

P.S poprawione :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Przejrzałem 20 stron wstecz, ale dalej nie potrafię odpowiedzieć sobie jasno na moje pytanie - jaką rotację wybrać w budżecie do 1000PLNów. Myślałem początkowo na Kraussem P7, ale zauważyłem dość sporo negatywnych opinii na temat tej maszyny. Drugi typ Lare LR20-125 i tak samo opinie mocno podzielone... Doradzicie coś ze swojego doświadczenia? - maszynę chce wykorzystywać ogólnie do nauki, ale zależy mi na tym żeby podziałała chociaż rok i miała: podtrzymanie obrotów, łagodny start i oczywiście regulacje obrotów, średnica talerza najlepiej 125mm.
Z góry dziękuje za pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cars_vision napisał:

Witajcie Panowie. Przejrzałem 20 stron wstecz, ale dalej nie potrafię odpowiedzieć sobie jasno na moje pytanie - jaką rotację wybrać w budżecie do 1000PLNów. Myślałem początkowo na Kraussem P7, ale zauważyłem dość sporo negatywnych opinii na temat tej maszyny. Drugi typ Lare LR20-125 i tak samo opinie mocno podzielone... Doradzicie coś ze swojego doświadczenia? - maszynę chce wykorzystywać ogólnie do nauki, ale zależy mi na tym żeby podziałała chociaż rok i miała: podtrzymanie obrotów, łagodny start i oczywiście regulacje obrotów, średnica talerza najlepiej 125mm.
Z góry dziękuje za pomoc ;-)

Hej ja pociskam LITE LR10-125 zakupione na alledrogo. Zakupione mam do niej BP 30 50 80mm oraz 125mm. Jedynie przydała by mi się przedłużka ale nie mogę się ojca doprosić aby mi wytoczył ;) (szkoda 70 zł) 

Daje radę aczkolwiek jako pierwszą maszynę wybrałbym DA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już maszyna DA. wyszło duzo lepiej niż ręcznie. Wydaje mi sie ze w tym przypadku naprawdę trzeba sie postarać zeby przypalić. 

@cars_vision rotacja do nauki ? 

Piszesz o maszynach o rotacji do 1000pln. 

Na początek z tego co wiem to DA raczej bezpieczniejsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już maszyna DA. wyszło duzo lepiej niż ręcznie. Wydaje mi sie ze w tym przypadku naprawdę trzeba sie postarać zeby przypalić. 
[mention=21393]cars_vision[/mention] rotacja do nauki ? 
Piszesz o maszynach o rotacji do 1000pln. 
Na początek z tego co wiem to DA raczej bezpieczniejsza 
Kolego naprawdę trzeba coś odwalic na rotacji aby narobić bałaganu czyli bierzesz futro pastę i walisz gdzie popadnie. Lektura forum masa kanałów na Youtube i zaczynasz od gąbki i delikatnej pasty. Z rotacja to raczej kwestia ze od razu nie będziesz w stanie jej utrzymać prowadzić. Dlatego Da na początek jest lepsza a docelowo dobrze mieć dwie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, orzel_man napisał:

Robiłem już maszyna DA. wyszło duzo lepiej niż ręcznie. Wydaje mi sie ze w tym przypadku naprawdę trzeba sie postarać zeby przypalić. 

@cars_vision rotacja do nauki ? 

Piszesz o maszynach o rotacji do 1000pln. 

Na początek z tego co wiem to DA raczej bezpieczniejsza 

Spokojnie - pracowałem na maszynach za równo DA jak i rotacjach, chodzi mi tu bardziej o poprawę techniki aniżeli naukę od samego początku. Pytanie wrzuciłem licząc na szczere opinie, bo sprzętu do wyboru trochę jednak jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DrozdekPL napisał:

Ma ktoś bezpośrednie porównanie Flexa VRG z XFE? Warto wymienić XFE na VRG ?

Pracował już ktoś na Makicie PO6000C ?

Pytanie co chesz porównać ?? bo sa to dwie różne maszyny:
VRG- maszyna Planetarna - 
XFE - maszyna orbitalna
pracowałem na jednej i drugiej, sprecyzuj pytanie co chcesz porównać w maszynach a postaram sie pomóc ;)
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DrozdekPL napisał:

Czy siła cięcia rożni  się znacząco w którejś z maszyn ? 

Tak  VRG duzo większa siła cięcia, jest to jej największa zaleta
 

1 godzinę temu, DrozdekPL napisał:

Która maszyna zostawia lepsze wykończenie ?

Duzo zależy od techniki zawodnika polerującego, ale na XFE duzo łatwiej zostawic lepsze wykończenie
 

1 godzinę temu, DrozdekPL napisał:

Komfort pracy

Pracujać na VRG nie można mówić o zadnym komforcie ;) XFE kładzie ją na Łopatki 

 

 

1 godzinę temu, DrozdekPL napisał:

Jeśli miałbyś kupione XFE wymieniłybyś się na VRG ?

Nie, wolał bym kupić rotacje z prawdziwego zdarzenia, na której praca jest o wiele przyjemniejsza, dużo szybciej wycina, a przy dobrej technice nie zostawia aż takiego bałaganu ;) który posprzatał bys sobie i tak maszyną XFE którą posiadasz,  przy okazji mozna pare stówek zaoszczędzić. 
Jeżeli dalej i tak byś poszukiwał maszyny planetarnej to polecam Mille od Rupesa (która mamy w mega PROMOCJi  do końca przyszłego tygodnia) komfort i łatwość pracy dużo większa niż w przypadku VGR ,co do siły ciecia ( moja opinia ) także na lepszym poziomie 
https://clinic4car.pl/korekta-lakiru/rupes-big-foot-mille-lk900e-stn-polerka-planetarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spory wydatek (bo są tańsze), ale pewnie będzie Ci dobrze służyła  :)

Z drugiej strony maszyna polerska to nie jest jakieś skomplikowane w budowie urządzenie.

Dobry stosunek ceny do jakości mają w KraftDele. Specyfikacja: https://kraftdele.info/22-polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
tego lata chce zacząć zabawę z korektą, to będzie mój pierwszy raz, gdy będę używał jakiekolwiek maszyny, ale wiadome, że z pustego to i Salomon nie naleje, mój budżet na maszynę to +/- 600 zł. Czytałem dużo w tym temacie, ale dalej nie jest powiedziane ostatecznie, DA czy rotacja, dlatego postanowiłem spytać ostatecznie, co na początek lepsze dla totalnego laika w w/w zakresie cenowym? DA czy Rotacja? Miło by było, jakby się znalazł ktoś mający 5 minut wolnego czasu który by udzielił jakieś "protipy" odnośnie obchodzenia się z maszyną. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

PS: Do ćwiczeń prawdopodobnie zakupie dwa elementy na okolicznym szrocie lub będę ćwiczył na 18 letnim Renault Kangoo, bo nie szkoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Nexsus napisał:

dla totalnego laika w w/w zakresie cenowym? DA czy Rotacja?

Maszyna DA!
przykład: KRAUSS S8 - 610 zł (wysyłka w cenie) chemicalguys.eu  -> z kodem DIEHARDCG zyskujemy rabat (10%)

obecnie lepszej oferty nie ma
Cena w PL = ok. 1000 zł

45 minut temu, Nexsus napisał:

Miło by było, jakby się znalazł ktoś mający 5 minut wolnego czasu który by udzielił jakieś "protipy" odnośnie obchodzenia się z maszyną

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.