Skocz do zawartości

Mycie auta po korekcie lakieru i nałożeniu powłoki kwarcowej


patkrz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest to chropowaty osad koloru mlecznego. Dziwne, nigdy wcześniej tego nie miałem, trochę jak kamień. Co ciekawe auto mi nie wyschło podczas mycia, cały czas je podlewałem.

Najgorsze, że dziś pierwszy raz używałem nowej piany i szamponu. Może to któreś z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie sadze ze to piana . Tym bardziej ze po pianie leciales szamponem i rekawica. Ja przypuszczam ze szampon megsa cos zostawia. Moze to byc ze lakier nadal cieply a moze to byc ze cos sie wytraca. Następne mycie umyj innym szamponem jak masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to , ale wiem że na czarnym uni trzeba się przyłożyć do tak prostej czynności jak mycie . 

Ja bym na twoim miejscu umył auto jeszcze raz ale w pełnym cieniu i na zimny lakier nie lekko ciepły itp po prostu zimny . I nie dopuścić do wysychania czy to piany czy szamponu . 

Pre wash - płukanie - dwa kubły - suszenie czy to dmuchawą czy ręcznikiem . 

Myślę że będzie dużo lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jest to sprawa dość ciężka do realizacji żeby po każdym myciu w celu pozbycia się mazów itp używać właśnie Kisho X-03.

 

Kisho X-03 zostało zastąpione Kisho Top24 i Top24 Plus, myślę, że niedługo w PL. Z tego co czytam to ma to być rasowy QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdym myciu nie ma sensu , raz na 3-6 miesięcy .

ja zamiast dmuchawą osuszam delikatnie ręcznikiem tylko przykładając go do lakieru , pózniej master blaster i wydmuchuje wodę z zakamarków , następnie doduszam drugim ręcznikiem i jestem zadowolony . Co trzy miesiące x-03 i jest super .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem dziś auto, w załączeniu przesyłam zdjęcie tej "firanki" którą mam na lakierze. Normalne mycie tego nie usunęło.

Zastanawiam się jeszcze nad środkiem POLYTOP Velox Care czyli dawnym POLYTOP Aqua Verde. Może on to ruszy.

Swoją drogą jestem w szoku ile mikrorysek przybyło od korekty, a obchodzę się z autem jak z jajkiem.

20180417_212014.jpg

20180417_212134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, West napisał:

Umyłem dziś auto, w załączeniu przesyłam zdjęcie tej "firanki" którą mam na lakierze. Normalne mycie tego nie usunęło.

Zastanawiam się jeszcze nad środkiem POLYTOP Velox Care czyli dawnym POLYTOP Aqua Verde. Może on to ruszy.

Swoją drogą jestem w szoku ile mikrorysek przybyło od korekty, a obchodzę się z autem jak z jajkiem.

 

 

To jest od suszenia dmuchawą. Za szybko suszysz wodę i robi się mocny osad, te kreski to tam którędy poszły większe krople i nie odparowały tak szybko jak mniejsze, które zostawiły zwapnienie. Najlepiej będzie Ci z takim lakierem lekko osuszać lakier ręcznikiem i jak jeszcze jest wilgotny element na szybko pluszem z jakimś detailerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, tyle pierdzielrnia jest przy czarnym lakierze, że przeklinam ten dzień kiedy konfigurowałem auto. Poprzednie miałem srebrne... raz chociaż chciałem auto z czarnym lakierem... 

Pół biedy gdybym miał wosk i jechał jakimś tanim QD po myciu, ale Kisho X03 kosztuje 135zl za 100ml. I na szybkie akcje też średnio się nadaje.

 

Czy ten osad ruszy ten wspomniany wcześniej Polytop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wydaje mi się, że po korekcie lakieru najlepiej oddać na jakieś specjalistyczne mycie, zakończone położeniem powłoki ochronnej. Teraz są przecież popularne powłoki ceramiczne czy kwarcowe. Fakt, trochę kosztują, ale sporo ludzi się na nie decyduje, bo dosyć dobrze zabezpieczają lakier i blachę. Mówi się o nawet kilkuletniej ochronie.

Takie powłoki robią np tutaj: https://car-spa.pl/oddzial/carspa-gdynia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.